Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atatürk Havalimanı'nın Akıbeti Belli Oldu

paspatur

Öne çıkan mesajlar

AHL'nin kapatılması ulaşım açısından sıkıntı yaratacak evet :(

ancak çok önemli bir sorun var ortada gerçekten, özellikle rüzgarlı ve yağışlı havalarda AHL'ye inenlerinizin hepsi tecrübe etmiştir; iniş esnasında etraftaki binanların camınızın bir dibinde bir uzağında olduğunu.. korkunç bir his verir her zaman bana özellikle gece ise..
yani demek istediğim etraftaki yapılar- ne kadar çok(!) yüksek olmasa da - gerek safety gerek security açısından tehlike arz ediyor.
o sebeple karar çok da mantıksız değil eğer ki o yapıları tasfiye etmek gibi alternatif bir karar almayı tercih etmiyorlarsa.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de rant vs falan denmiş de

AHL şu an limitlerinin üzerinde çalışıyor, limanı daha geliştiremiyorsun da etrafı dolu, kapasite artırımı lazım istanbul a 2 meydan yetmiyor ki zaten sabiha ile ahl nin yaklaşmaları birbirinin içine giriyor binbir takla atarak atılıyor o trafik , ve buna rağmen ahl bu yaz 2-3 kere rekor kırdı trafik sayısında. ve bu trafik her gün katlanarak artıyor.

yani istanbula yeni bir havalimanı şart.
Sosyal ağlarda paylaş

AHL'nin kapatılması mantıklı bir karar. Yapıldığı zaman dışarıdaydı artık şehrin göbeğinde kaldı. Üstleik daha fazla büyütülemiyor ancak istanbul'un yeni pistlere ihtiyacı var. Ayrıca kötü havalarda sağlıklı iniş yapılamıyor.
Havalimanları devasa kütleli yapılar. Şehir içinde olmaması gerekiyor ama örneğin AHL'ye bile taksim'den havataş rantı ile gitmek zorundasın ki sağlam fiyatlar.
Kuzeye yapılacak havalimanı 30dk gibi bir sürede metro ile tek taksim'e bağlanacaksa muhteşem olur ki sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bana göre havaalanları şehir dışında olmalı. bitmek bilmeyen bir insan ve araç trafiğinden bahsediyoruz sonuçta. istanbul gibi metrekare başına 17 kişinin falan düşen bir şehirde bir de havaalanının insan ve araç trafiği eklenirse düşünemiyorum yani.

tabi şehir dışında olacaksa da ebesinin nikahında olmamalı. ulaşım gerek metro, gerek metrobüs hatta mümkünse deniz yoluyla bile sağlanabilmeli. atatürk havaalanı o açıdan iyiydi, karşı oturan biri bile bakırköy üzerinden hızlıca gidebiliyordu. havaalanları önemli bence bir şehrin finansal gücünü göstermek için, büyük bir iddaymış ama en işlek havaalanı olmak. jkf'yi, heathrow'u nasıl sollayacak anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...