Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

beğendim ben filmi.

seyretmeyen açmasın

Han Solo'nun öldüğünü gitmeden spoiler yemeseydim daha bi etkileyici olabilirdi tabii.

Rey, Finn ve Poe sevdim baya. Kylo Ren meh geldi biraz. Sinirlenince kılıçla önündekileri parçalaması filan çok kötüydü.

En beğenmediğim kısım sonuydu ya. Öyle Luke'a kılıcı uzatıp bakışmaları. Uzatmışlar gereksiz. Luke'u gösterip bitireydi iyiydi bence.

Captain Phasma hayal kırıklığı oldu. Posterde, trailerlar da görünce daha bi beklentim olduydu. Finn'in lightsaberla dövüştüğü stormtrooper Phasma olmalıydı. Yada en azından daha çok bi aksiyona girmeliydi.

Bide Rey'in mind control attığı Stormtrooper Daniel Craig'miş sdf

edit:
http://i.imgur.com/lk8Oxaz.jpg

ep 8'de şu elemanları biraz daha görürüz umarım

Sosyal ağlarda paylaş

beğendim baya en az 8 çalışır da

rey in force u bu kadar çabuk kullanmaya başlaması arka sayfalarda denildiği gibi kesin luke un öğrencilerinden biri olmasıyla açıklanacak

yine arka sayfalarda sanki filmde gösterilmiş gibi bahsedilmiş ama, fin`nin force user olduğu ipucu hiç verilmiyor ki, mortis demiş, ilk sahnede ren ona bakıyor anlıyor force user olduğunu falan diye ama orda force daki dalgalanmayı hissediyor ren, fin deki ikilem yüzünden

Sosyal ağlarda paylaş

Genel olarak çok hoşuma gitti ama eline ilk kez ışın kılıcı almış adamın sith olmasına ramak kalmış birini nerdeyse tokat manyağı yapması ve daha sonra gene kılıç eğitimi olmayan sadece sopa ile dövüşebildiğini bildiğimiz Rey'in gene Kylo Reni yenmesi çok saçma geldi. Yani Kylo Ren başta lazeri durdurdu ama bi kızı ordan oraya fırlatamadı son sahnede o saçma geldi.
Han solo üzdü ama 2 tarafında karakter gelişimi için lazımdı.

Sosyal ağlarda paylaş

kylo'nun eğitim seviyesi veya kılıçla ne kadar deneyimli olduğunu biliyor muyuz ki? öyle bir bg işleniyor mu? jedi yok zaten setting'de. kylonun deneyimsiz olması bence olası geliyor. ayrıca olayı zaten kılıç ustalığından baya uzak görünüyor. kylo tam bir noob gibi kullanıyor çünkü kılıcı. brute gibi sallıyor da sallıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Rey, Luke'un lightsaber'ına dokunduğunda yaşadıklarını boşa göstermediler abi. Orda "Rey" diye bağıran Obi Wan Kenobi değil mi idi? Bence Rey Luke tarafından belirli bir seviyeye kadar eğitilmiş ama eğitimi tamamlanmamış olabilir. Olan olaylar yüzünden Luke, Rey'in hafızasını silip çöl gezegenine bırakıyor. O sahnelerde gözü yaşlı küçük Rey'in arkasından baktığı gemide bence Luke vardı.8.filmde kesinlikle 7.filme gönderme yaparak bu boşlukları dolduracaklar. Bu yüzden Rey'in lightsaber kullanmasını, force'a bağlanmasını, mantıksız bulmuyorum.

Aynı şeyi Finn için söyleyemeyeceğim tabi. Baya baya dayandı Kylo Ren'e.Biraz daha çabuk yenilmesini beklerdim.

Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

hiç izlemedim sw serisini ya, oturup baştan izlesem ilk filmleri böyle cüneyt arkın filmi gibi mi?

Evet aynen öyle. Kötüler hayincesine vuruyor, iyiler baya bi sendeliyor ama sonunda içlerindeki iyilik baskın gelip günü kurtarıyor. Bu arada sevdiğimiz bazı sempatik karakterler de kahramancasına hayatlarını adalet ve doğruluk için feda ediyorlar.

Aradaki fark malkaçoğlu çok abartı bi force user ve jedi sword master, starwarsta mace windu dahil ustalar bile onun yanına yaraşamıyor. Ama konu monu falan hep aynı.

Ha bide starwarsta oyuncak satabilmek için şunları ekliyorlar

http://www.toyreviewdaily.com/wp-content/uploads/2012/02/20120220-210825.jpg

http://ecx.images-amazon.com/images/I/31EvvU2t6dL.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

muhendislik harikasi olan biseyi yine delikten girip 2 saniyede patlatiyolar, goodguyfag plot armor iste. bu kadar incompetent karakterleri yuceltiyolar.

sen gel koca gezegeni yildizlarin enerjisini kullanabilen bir silah haline getir ama buna gerekli korumayi saglama.
bizim sirketin labratuari bile daha iyi korunuyo anasini satim.

Sosyal ağlarda paylaş

spo

çok özelmişimsw yi onun için beğendim ama o kadar aman allahım nasıl bir film bu demedim.

kafama takılan birkaç şey var ; sw konusunda derin bilgilere sahip değilim belkide sorularım saçma olacaktır. Rey bana film'de Luke'un kızı gibi geldi :) yanılıyormuyum? ama diceksiniz ki halasını filan gördü kampta o zaman halası niye tepki vermedi ma bu bilinçli olabilir bence. r2d2 da kız kampa gelince canlandı filan. luke'un ışın kılıcındaki fb ler vs.

bir de kız son sahnede ormanda dövüşe başlamadan önce , force olarak ışın kılıcını herifi yenerek aldı eline. ama daha sonra hiç force un farkına varmamış gibi tam uçurumun kenarında tekrar bir force aydınlanması yaşadı , bu tip şeyler saçma geliyor bana açıkcası.

bi de BB 8'e bayıldım! eve alıcam bitane bizim oğlanla gezsinler ortalıkta :p

Sosyal ağlarda paylaş

star warsta mantik aramayin ya lutfen :P

ep1
omrunde fighter ucurmamis ha pkadar velet bi sekil dusman ana ussune girip jenaratoru patlatip butun dusman ordusunu disable ediyor

ep2
koskoca cumhuriyetin haberi olmadan birileri para bulup, onay verip clone ordusu yapiyor, havadan ordu geliyor gunu krutarmaya

ep3
ruay gordum dark side a geciim

ep4
gezegen patlatan doomsday device gene jeneratordeki zaafiyet ile patlatiliyor

ep5
bole mal yer yok pek ama gene empire olayalri tetikliycek sekilde rebel base in disina konulmus hayvan gibi jenaratoru patlatip shieldlari indiriyor, niye yer altina koymuyonuz, yanina savunma koymuyorsunzu su jenaratorlerin?

ep6
gene jenarator disable edip death star patlatma qeyfi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
star warsta mantik aramayin ya lutfen tongue sticking out smiley

Ben bu argümandan nefret ediyorum.

Star Wars yeni bir franchise değil, Force'un öyle ZORT diye manifeste etmedigini biliyoruz. Affinity oluyor, sonra egitiyor seni jedi amcalar.

Rey textbook Mary Sue kusura bakmayın. Film de creative olarak bankrupt oldugu için A New Hope: ELECTRIC BOGALOO yapalım adını bitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...