Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 TL 'ye Windows 8 pro isteyen.

tinu

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

da bu win8 kullanmadan önce de sonra da sinir etti. mail açıyorum kapayamıyorum. yok yani kapama düğmesi filan. illa memory mi yiyecek bu?
bunu sansa buldum ben mouse u ekranın soluna yaslıyınca metrodan actıgında seyler gozukuyo ordan kutu hallerine sag tıklayıp kapa diyebiliyosun
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yasadışı aktive olmuş Windows 8'imi silip bunu yükledim ben de bu gece. Windows 8'in içinden yükledim, güzelce çalıştı. Ama 40GB iz bıraktı arkasında $WINDOWS.~BT ve Windows.old diye. Düz silinmiyor onlar, şunu yaptım:

Win+W
Free up disk space
Clean up system files

Hepsi silindi, tertemiz oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Sam said:

alışılacak birşey yok, klasörün adını yazıyorum çıkmıyor bu kadar net. neyse kurduk artık şimdi bir hafta harcarım win7 kadar kullanışlı hale getirebilmek için, o da oluyorsa tabii.

Win+F de, sonra yaz.

evet öyle yapıyorum ama folder çıkmıyor, dosyalar çıkıyor sadece. ben direkt folder açmak istiyorum çünkü alakasız dosyalar arasında karışık istediklerim hep. search options gibi birşey de bulamadım henüz.
screwy said:

Sam said:

da bu win8 kullanmadan önce de sonra da sinir etti. mail açıyorum kapayamıyorum. yok yani kapama düğmesi filan. illa memory mi yiyecek bu?
bunu sansa buldum ben mouse u ekranın soluna yaslıyınca metrodan actıgında seyler gozukuyo ordan kutu hallerine sag tıklayıp kapa diyebiliyosun

evet kenarlara gitme olayını şans eseri keşfettim neyse ki ama alışamadım henüz, app'lere girince desktop'a gitmek da çok zaman alıyor. kullanışsız geldi iki ayrı masaüstü mantığı.

bir de şimdi yaşadığım sorun bilgisayar ne kapanıyor ne sleep'e giriyor, neye basarsam basayım restart atıyor. biraz karıştıracağım bakalım neyi bozdu. :/
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
4.99$

Windows 8'in özellikleri ile Windows 7'nin başlat menüsünü çok güzel bir şekilde harmanlayan bir şey işte. Windows 8'in aramasıyla, Modern UI applarıyla filan güzel entegre çalışıyor. Üç aydır neredeyse kullanıyorum ben, sürekli geliştirdi kendini.

http://www.stardock.com/products/start8/features.asp

Yıllarca kullanılacak bir şey olduğu için paraya değer. Daha iyisi çıkabilir denilebilir belki ama bunu çıkartan Stardock. Stardock ile eski deneyimlerime dayanarak daha iyisi gelmez, gelse bile hemen bunu da onun ötesine güncellerler diyorum.

Bir ay deneme sürümü var, dene işte.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Yasadışı aktive olmuş Windows 8'imi silip bunu yükledim ben de bu gece. Windows 8'in içinden yükledim, güzelce çalıştı. Ama 40GB iz bıraktı arkasında $WINDOWS.~BT ve Windows.old diye. Düz silinmiyor onlar, şunu yaptım:

Win+W
Free up disk space
Clean up system files

Hepsi silindi, tertemiz oldu.

ya nasıl yapıcam bunu tam olarak cyi temizle diyorum totalde 16 mb fln bişey çıkarıyo silenebilcek.yokmu başka yolu bu windowsoldu silmenin?
Sosyal ağlarda paylaş

Cacik said:

bu arada illa temiz install yapıcam denmişte çoğu kişi tarafından,
win 7 den update yaparsak çokmu sıkıntı oluyor performansda

ben upgrade yaptım, performansta hiç sorun yok (hatta daha hızlı açılıyor) ama sleep ve shutdown yapamıyor pc, restart atıyor kendine.

"The computer has rebooted from a bugcheck."

mesajı var even viewer'da, onu da biraz karıştırdım ve win8 uyumlu driver'lara geçin filan demişler. şimdi onları arayıp buluyorum bakalım çözebilecek miyim heh.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...