Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

irc masaüstü gene yeniden

BonePART

Öne çıkan mesajlar

şimdi bana bi şekil bi karakter sheet ulastırmanız lazım
sheetgen.dalines.net

ben şöle bişi buldum süer değil ama idare eder
bi acc alıp char sheeti linkleyebilirsiniz
save diyince bi numara veriyo ordan

yaratma kurallarını bilmeyen varsa

Record your character's NAME.
Record your character's CLAN OR BLOODLINE.
Record your character's GENERATION. (13 olcak background yoksa)

Step Two: Select Attributes
Prioritize the three categories: Physical, Social, Mental (7/5/3). Your character automatically has one dot in
each Attribute.
Rate Physical Traits: Strength, Dexterity, Stamina.
Rate Social Traits: Charisma, Manipulation, Appearance.
Rate Mental Traits: Perception, Intelligence, Wits.

Step Three: Select Abilities
Prioritize the three categories: Talents, Skills, Knowledges (13/9/5).
Choose Talents, Skills, Knowledges.
No Ability higher than 3 at this stage

Step Four: Select Advantages
Choose Disciplines (3), Backgrounds (5) and rate Virtues (7). Your character automatically has one dot in
each Virtue.

Step Five: Finishing Touches
Record Humanity (equal to Conscience + Self-Control), Willpower (equal to Courage) and Blood Pool. (BP size kıyağım 10 olabilir)
Spend freebie points (15).

Attribute 5 per dot
Ability 2 per dot
Discipline 7 per dot
Background 1 per dot
Virtue 2 per dot
Humanity 1 per dot
Willpower 1 per dot

Klan disiplin bilmem diyen varsa bi ÖM atsın çözeriz.

KArakterlerin sheet numaralarını ömden atarsanız diğer insanlar görmez.

Son olarakta karakterlerinze 2 satır bi backgroun düşünürseniz sevinirim. Tek şartım Prens size bi görev vericek neden vericek. Yane adama borcunuz olabilir, arkadaşı olabilirsiniz, ölmesinin istediği bi rakibi olabilirsiniz, yeni kendini kanıtlaması gereken bi vampir olabilirsiniz orası size kalmış ben 4 örnek verdim işte.

sheeti yollarken freebielerei harcadıgınız yerleride yazarsanız bende bi kontorl ederim son
Sosyal ağlarda paylaş

abicim
vampir kolay bi sistem

özetle bi olay yapılırken alakalı statla + skil topluyosun bi difficultye kaşı atıyosun

örneğin

biri sana bi pıçak fırlattı

dexdterityinle + dodge unu topluyosun
5 zar mı etti
ben diyorum 7 difficultye at

5 tane 10luk zar atıyosun

7 ve üstü her zar success
1 success eh yaptın demek
5 tane süper yaptın demek işte

mantık bu
ortamı bilmiyosanız az özet geçerim
yeni olanlarwqa
baya güzel setting
Sosyal ağlarda paylaş

abi klan disiplin bilmem diyen arkadaşlara bi özet geçicem hemen
merak edenler merak ettikleri klanı
http://whitewolf.wikia.com/wiki/Clan_%28VTM%29

şıurdan felan araştırabilri yada bana sorabilirler. 3 grup klan var bu arada camarilla, sabbat ve nautral gibi .

Clan Assamite: Bunnar hashaşinler işte. Kiralık katiller özel bi disiplinleri var cinayetle alakalı işte.

Clan Brujah: Bunnarın tarihi çok karışıkta böle asi isyankar adamlar felan camarilla bunnar. Genelde böle grubun tankı gibi takılıyolar.

Clan Followers of Set: Mısır temalı karanlıkla alakalı güçleri olan bi klan. Nötrler.

Clan Gangrel: Böle doğasal hayvan yetenekleri olan bi klan. Öle kendilerine özel bi disiplinleride var.

Clan Giovanni: İtalyan necromancer bunnar.

Clan Lasombra: Bunnarda gölgelerle alakalı güçleri olan adamlar. Sabbat olduklarından büyük ihtimalle seçemeyeceksiniz.

Clan Malkavian: Bunlar bildiğin deli. Hepsinin birer sinir hastalığı var sizofreniden tut poaranoyaya kadar.

Clan Nosferatu: Bunnar filmdeki nosferatu gibi 0 apperance statı olan vampirler. Bu nedenle böle gizlilik felan çok önemli , bildiğin dedikoducu herifler. Her bi boku biliyolar.

Clan Ravnos: Çingene ilizyonist bunlar. Bildiğin romen yane. Ama biraz böle şey ayağı xmendeki gambit. Yoksa ayıcı bayram deil yane(olabilir tabide)

Clan Toreador: Sanatçı felan bunnar.

Clan Tremere: Büyücü bunnar. Blood magic felan.

Clan Tzimisce: Bunnarda sabat entresan bi klan yane disiplinlerine bakın bi ama oynayamayacaksınız büyük ihtimal.

Clan Ventrue : Bunnar kral adamlar abi. Yane kral lord dük felan hep bu herifler. Istanbulun prenside(vampir kralı) mesela Mustafa diye bi ventrue.

ÖZeti bu.
Sosyal ağlarda paylaş

abi vampire the masquaradenin pdfsini bulursanız az bakabilirsiniz
sıkıntı yok
özet şu dünya normal 2012 dünyası. ama insanların farketmediğin vampirler var aramızda yaşayan.

böle anatınca bildiğin gerizekalı gibi hissettim kendimi ama. İşte bi kural silsilesi var uyulması gereken masquarade deniyo ona. İnsanlar vampirleri farketmesin diye.
Sosyal ağlarda paylaş

yurdum insanı özeti;

aga vampirsin ama bu settingde bazı şeyler farklı; sarımsak sökmez, haç maç alakasız, gün ışığından kaçıcaksın.

vampirler ve insanlar iç içe yaşıyor ama insanlar vampirlerden habersiz. o yüzden public ortamda vampir olduğunu belli edecek şeylerden kaçınman lazım. baştaki vampir yönetimi (masquarade) de buna ceza veriyor.

insan öldürmek yasak değil bildiğim kadarıyla ama hayvanlaştırıyor seni. insanlıktan çok kopmamak senin elinde, insancıl şeyler yaparak. aksi takdirde kontrolunu çabuk kaybedip frenzy ye giren birisi olursun, iş açar başına.

anarşikler ve mevcut yönetim şeklinde klasik 2 taraf olur fix.

kurt adam gördünmü topuklarını götüne vura vura kaçıyorsun. öyle underworld gibi 3 er 5 er biçme olayı yok. k.adam 1 e 1 de bile öper rahatlıkla.

aklıma geldikçe eklerim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi vampirlerin en başarılı kurtadam öldürme taktiği
kurtadamlar 120 sene vampirler sonsuza kadar yaşadığından doğal yolla ölmelerini beklemek

bu arada özet için emeğine sağlık benden 10 kat iyi olmuş

evet insan öldürmek yasak değil
ama bütün WoD oyunlarında olduğu gibi kendi içile savaştasın
bütün insnalaığını kaybedince hayvanın itin biri luyosun
eve sokmam öle admaı
Sosyal ağlarda paylaş

Malkavian oynama rp si zor. senin bile kontrol edemediğin sinirsel, zihinsel oalyların oalcak. kendinle konuşacaksın veya hanisülasyon göreceksin yada hayali arkadaşların olacak veya bir kaş kişiliğin oalcak fln.

Nosferatu da oynama derim. bunlar cüzzamlı gibi çünkü. bildiğin bit pislik yaratık tipli vampirler. sıçan gibi. insan içine karışamıyorsun. sürekli saklanmak gizlenmek ve kimliğini saklamak üzerine oynuyorsun. bayabilir.

ilk oynayacak olana Toreador tavsiye ederdim. insanlarla kaynaşması, iletişim kurması, etkilemesi kolay. oynanışı kolay kısaca.
Sosyal ağlarda paylaş

malkavian çok eğlenceli bi klan
ama oynayabilirsen
yane kural olarak paranoyayı ben sana oynatırım azınada sıcarım ama sen oynamak istemiyosan hic bi manası yok

en basarılı malkavian ornegi benim gocumde vampire the bloodlinesdaki ikizlerdir olayı ilk oyunda anayabilen bence yok

nosferatuda evet oynaması imkansız dmi zora sokan bi klan
appereance sıfdır oldugundan normal gezemiyosun

toreador olur brujah olur ravnos güzel klan çingene olayı
sana uygun bencede ldeniz
tarık menguc gibi bi adam olursun ben ceuheauhea

abgi baklın bugun char yaratmak sart eil
5 6 kişiye kadar oynatırım
bi kısmını elerim başta 1 2 oyunda hepinizi öldürürm dert yok eauuea
Sosyal ağlarda paylaş

Beni yazın ha, kalbim parçalanır haber etmezseniz.

Bu gece şehir dışına çıkıyorum ama yarın akşam dönücem, o arada yaparım karakterimi de. Ass mite (warrior) ya da Tzimisce olmayı düşünüyorum. Tzimisce oynarsam eğer bayağı değişik bir senaryo var kafamda ama tabii sana uymazsa kısmet.

İkisini de yazarım assamite tam senin istediğin gibi olacak sanırım bg olarak, new gen. zaten, eski warriorlar camarillacı değildi harcadılar onları :P

Ha bir de illa vamp. mı olmak gerekiyor mesela ventrue peti noob bi mage (aslında ne olduğunu bilmiyor vs.) falan olabilir miyiz? Yoksa sıkıntılı mı olur?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi exalted oynamanı öneririm. Kamyonla zar atmak nasıl oluyo gor. 23 zar attıgımız attacklar vardı eahueau. Ben benim ti83 program yazmıstım sırf zar atmak için. Ama oda cok zevkli ya bi avuc zar atmak.

Bu arada abi cok kompleks seylere girmeyelim ilk oyun millet begenise daha karısık temalı bi oyun acarız. Dedim ya bu oyun biraz daha bole tavernaya sırtında okla bi adam girer bizim köye orclar saldırdı der ve yere duser temalı basit.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...