Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

irc masaüstü gene yeniden

BonePART

Öne çıkan mesajlar

abi birşey bilmemeniz zararlı değil
yeni embrace edilen vampirlerseniz zaten vampirlikten anlamamanız normal
ben size oyun başında bi özet geçerim
oyun ilerledikçe örenirsiniz
dünya hakkında sorun varsa sor abi yardımcı oliyim
karakter yaratmak için
2 3 kere açıkladım yukarda
gene soru cevap şeklinde yapalım istersen
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

abi bu durumda
topike mesaj atan kişilerden

elesso
flameoffear
deadwoll oynarım dedi

başka kimse oynamak isterse
onnarda yapabilir

şimdi bana bi şekil bi karakter sheet ulastırmanız lazım
http://sheetgen.dalines.net/wiki/WikiStart

ben şöle bişi buldum süer değil ama idare eder
bi acc alıp char sheeti linkleyebilirsiniz
save diyince bi numara veriyo ordan

yaratma kurallarını bilmeyen varsa

Record your character's NAME.
Record your character's CLAN OR BLOODLINE.
Record your character's GENERATION. (13 olcak background yoksa)

Step Two: Select Attributes
Prioritize the three categories: Physical, Social, Mental (7/5/3). Your character automatically has one dot in
each Attribute.
Rate Physical Traits: Strength, Dexterity, Stamina.
Rate Social Traits: Charisma, Manipulation, Appearance.
Rate Mental Traits: Perception, Intelligence, Wits.

Step Three: Select Abilities
Prioritize the three categories: Talents, Skills, Knowledges (13/9/5).
Choose Talents, Skills, Knowledges.
No Ability higher than 3 at this stage

Step Four: Select Advantages
Choose Disciplines (3), Backgrounds (5) and rate Virtues (7). Your character automatically has one dot in
each Virtue.

Step Five: Finishing Touches
Record Humanity (equal to Conscience + Self-Control), Willpower (equal to Courage) and Blood Pool. (BP size kıyağım 10 olabilir)
Spend freebie points (15).

Attribute 5 per dot
Ability 2 per dot
Discipline 7 per dot
Background 1 per dot
Virtue 2 per dot
Humanity 1 per dot
Willpower 1 per dot

Klan disiplin bilmem diyen varsa bi ÖM atsın çözeriz.

KArakterlerin sheet numaralarını ömden atarsanız diğer insanlar görmez.

Son olarakta karakterlerinze 2 satır bi backgroun düşünürseniz sevinirim. Tek şartım Prens size bi görev vericek neden vericek. Yane adama borcunuz olabilir, arkadaşı olabilirsiniz, ölmesinin istediği bi rakibi olabilirsiniz, yeni kendini kanıtlaması gereken bi vampir olabilirsiniz orası size kalmış ben 4 örnek verdim işte.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

abicim
vampir kolay bi sistem

özetle bi olay yapılırken alakalı statla + skil topluyosun bi difficultye kaşı atıyosun

örneğin

biri sana bi pıçak fırlattı

dexdterityinle + dodge unu topluyosun
5 zar mı etti
ben diyorum 7 difficultye at

5 tane 10luk zar atıyosun

7 ve üstü her zar success
1 success eh yaptın demek
5 tane süper yaptın demek işte

mantık bu
ortamı bilmiyosanız az özet geçerim
yeni olanlarwqa
baya güzel setting
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

abi klan disiplin bilmem diyen arkadaşlara bi özet geçicem hemen
merak edenler merak ettikleri klanı
http://whitewolf.wikia.com/wiki/Clan_%28VTM%29

şıurdan felan araştırabilri yada bana sorabilirler. 3 grup klan var bu arada camarilla, sabbat ve nautral gibi .

Clan Assamite: Bunnar hashaşinler işte. Kiralık katiller özel bi disiplinleri var cinayetle alakalı işte.

Clan Brujah: Bunnarın tarihi çok karışıkta böle asi isyankar adamlar felan camarilla bunnar. Genelde böle grubun tankı gibi takılıyolar.

Clan Followers of Set: Mısır temalı karanlıkla alakalı güçleri olan bi klan. Nötrler.

Clan Gangrel: Böle doğasal hayvan yetenekleri olan bi klan. Öle kendilerine özel bi disiplinleride var.

Clan Giovanni: İtalyan necromancer bunnar.

Clan Lasombra: Bunnarda gölgelerle alakalı güçleri olan adamlar. Sabbat olduklarından büyük ihtimalle seçemeyeceksiniz.

Clan Malkavian: Bunlar bildiğin deli. Hepsinin birer sinir hastalığı var sizofreniden tut poaranoyaya kadar.

Clan Nosferatu: Bunnar filmdeki nosferatu gibi 0 apperance statı olan vampirler. Bu nedenle böle gizlilik felan çok önemli , bildiğin dedikoducu herifler. Her bi boku biliyolar.

Clan Ravnos: Çingene ilizyonist bunlar. Bildiğin romen yane. Ama biraz böle şey ayağı xmendeki gambit. Yoksa ayıcı bayram deil yane(olabilir tabide)

Clan Toreador: Sanatçı felan bunnar.

Clan Tremere: Büyücü bunnar. Blood magic felan.

Clan Tzimisce: Bunnarda sabat entresan bi klan yane disiplinlerine bakın bi ama oynayamayacaksınız büyük ihtimal.

Clan Ventrue : Bunnar kral adamlar abi. Yane kral lord dük felan hep bu herifler. Istanbulun prenside(vampir kralı) mesela Mustafa diye bi ventrue.

ÖZeti bu.
Sosyal ağlarda paylaş

baya yogun gecti bugun ama zar zor okudum tum topici..

2 konu:

1-) neden sabbat klanlarindan birini olamiyoz..

2-) ilk postlarinda harita destegi vs olan bir rpg programi sormussun.. http://www.roll20.net diye bir site var (biliyosundur belki, gecen sene kickstarter ile fonlanmis bir proje).. arayuzu cok sade.. google hangout destegi var.. ister skype ister chat tool'u ile oynayabiliyorsun.. fog of war, vs gibi gm toollari da var.. dice tool'u falan irc'de anlattigin gibi /roll 1d12+3 falan yaziyosun atiyor.. aklinda bulunsun diye soyleyim dedim.. bir program yuklemek de gerekmiyor.. acc. alip direkt dalabiliyorsun oyuna..

benim alakam yok pek rpg oyunlari ile ama bildigim kadariyla son 1 senedir baya populer.. maptools'u falan sollamis..

edge of the empire ogrenebilirsem ben de bura araciligyla oyun oynatmak istiyorum noob noob :P..
Sosyal ağlarda paylaş

Wolas said:

clan assamite
nature ve deamon kendin bul
concept martial artist
uzak doğu spor hocası olan bir japonsun biri gelip seni vampire yapıyor bunun üstüne background yazabilirsin.

free pointte var onlada 3 melee gerisinide kafna gore dagıt

o tutorial'a gore discipline 3 olmasi gerekmiyor mu mesela niye 5 burada..
Sosyal ağlarda paylaş

3 disiplin diye bir kısıtlama yok hatta 2 mejburi 1 tane extradan alabildiğin disiplin var.
sen clana ait disilpini almak istmiyorsan o 2 tane disiplini alıp yanına celerity fortitude potence de alabilirsin experience puanın yeterse.
lvl atladıkça istersen tüm displinlere sahip olabilirsin tabi oyun içinde öncesinde bunu öğreticek birini bulman ve oğrenmek istediğin disiplindeki clanı diableri etmen gerekiyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...