Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

irc masaüstü gene yeniden

BonePART

Öne çıkan mesajlar

Bu arada çok çılgın 10 dot'luk disp.ler falan hayal gibi, hani özellikle last gen.de falan 4-5 bile çok zor. Okurken, karakter oluştururken onu da göz önünde bulundurun. (Başlarken mesela tüm freebie pointleri tek bir disp.e yatırsan 2 dot'un oluyor bonePART'ın koyduğu sheet'te)

BonePART anladığım kadarıyla epic karakterler istemiyor zaten, o yüzden normalde hızlı bir karakter gelişimi göstermek de söz konusu olmayacak ya da bol dotlu bir karakterle başlama şansı.

Ama şu var mesela WW'de 1 dotluk disp. lvl'inin açıklaması o disp.teki 1 dotla yapılabilen tek şey değil. Eğer st'nin ve genel olarak oyunun mantığına ve dot lvl'ına uygunsa kurguladığın başka şeyler de yapabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen deadwoll doğru anlatıyo
bu arada ben şeye izin veriyorum isterseniz yapabilirsiniz disciplineleri 3 almanıza

10 puanlık disiplinler zaten last generationu geçtim antedeluvianlar ve metusallahlar dışında yok dünyada
tzimiscenin mesela bi 10 dot skilli var

Reform Body: Recreate your body after dying

şu.

Ölmüyuosun. Naparsan yap ölmüyosun. Güneş ateş silah diablerie hiç bişi etkilemiyo ölmüyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

ya VtM bence WoD a başlamak için en ideal setting. Güçlü ama belirli limitleri olan kuralları keskin bi dünya. Onu yapma bunu yap gibi kurallar mevcut. Skiller statlar belli.

Werewolf mesela spiritual dünya weaver felan baya karışık felsefik bi alt yapı var eğer kasarsan yoksa asıl orda çuvalla zar atıyosun. 143d10 aggravated dmgggg diye vuruyosun böle.

Mage ama inanılmaz bi setting. Cidden okuduğum en başarılı fikirlerden biri. Ama işte mage the ascension oynamak için biraz alt yapı lazım. Yoksa sıkıcı oluyor hep aynı şeleri yapan kolay yolu bulmuş mageler.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni başlayacak adam için çok caydırıcı sebepler var ya. daha basit bişi olaydı iyiydi.
örneğin seksek oynasaydık, yerden yüksek oynasaydık katılım daha bi fazla olabilirdi.
veya katil kim oynayalım. vampir ve köylü oynayalım vb.
Sosyal ağlarda paylaş

dünyaya adapte olmak zor world of darkness için. d&d filan daha uygun yeni başlayanlar için. WoD'da combat ile çözülemeyen, lobi kurman gereken durumlar var. hatta genelde böyle. yeni oyuncular da genelde abi ben keseyime başvuruyor ilk başı sıkıştığında. sonra da işe yaramayınca oyundan soğuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bi tane örnek ver hepimiz o olalım. yok dotmuş yok 5/7/3 müş zaten anlamıyoruz bide şiit diyosun bize :(
background story biliyorum ama onu kendim koyabilirim:

bekstori

Turstarkuri keşişleri, dağın tepesindeki tapınaklarından, aşağı vadide yaşayan insanların istilacılar tarafından dalga dalga katledilişini izlediler. Diğer insanların fani meseleleri ile uğraşmak istemeyen ve pragmatik düşünceyi savunan keşişler; içerisinde herhangi bir tanrının ya da dünyevi elementin bulunmadığı zihinsel köşelerinde meditasyon yaparak inzivaya çekilmeyi tercih ettiler. Ancak bir gün tapınağın kapılarına; tüm bölge dinlerini, kendi korkunç ve sinsi dinleri ile değiştirmek isteyen "Ölü Tanrının Lejyonu" tarikatı dayandı. Karanlık büyü sanatları ile kandan başka hiçbir şey bilmeyen ve bu toprakların altında yatan ölmüş savaşçıların cansız bedenlerini geri dirilttiler ve ruhlarını ölüler diyarından geri çağırarak bu bedenlere tıktılar. Üzerlerine akın akın gelen ölüler ordusuna karşı manastır ancak iki hafta kadar direnebildi. Tüm bu saldırılar sırasında meditasyonlarını bırakıp da kafalarını kaldırma zahmetini gösteren birkaç rahip ise istilacıların aslında meditasyonlarını bozmak için kendilerine görünen bir hayal olduğunu düşünerek daha da fazla konsantre oldular ve meditasyonlarına geri döndüler. Kapılar yıkılıp ölüler ordusu içeri doluştuğunda keşişlerin bir çoğu meditasyon yaptıkları rahat ipek minderlerinin üzerinde katledildi. Koca tapınaktan geriye yalnızca genç bir rahip sağ kurtulabildi. Manastıra bilgelik arayışı ile yeni gelmiş ve keşiş olarak daha kabul edilmemiş genç bir çıraktı bu. Bir zamanlar yeşil çay ve kuşburnu servis ettiği keşişlerin, önce vahşice öldürülüp, sonra Ölü Tanrı'nın rahibi olmak için canlandırılmalarını dehşet içerisinde izleyen genç çırak; bulabildiği birkaç Turstarkuri kutsal yazıtından başka bir şeyi olmadan tapınaktan kaçmayı başardı ve güvenli topraklara varana kadar koşmaya devam etti. Zamanla kendini Turstarkuri yolunda geliştiren bu çırak, ölen keşişlerin intikamını almak için yalnızca Ölü Tanrı'nın büyülerini değil; iyi ya da kötü olsun, kullanılan tüm büyüleri ve büyü kullanıcılarını ortadan kaldırmaya yemin etti.

aha bu da benim adam olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:

bi örnek karakter yarat da görelim ya.
erkek 1.56 boyunca boy komplexli istanbula göçmüş kürt. burdan itibaren nası yaratırız karakteir?

şimdi abi
o karakter nasıl biri
mesela zengin mi
eğitimli mi
zeki mi
okumuş mu yoksa aptal mı

türkiyede aristokrsi olmadığından mesrela fakir bi adamsa ventryue yada lasombra olması çok zor

aynı şekilde bi sanatçı yönü yoksa toreadorlarda genelde embrace etmez

aynı şekilde giovanni mesel sadece aile i.i embrace yaptığından kürtü embrace etmez

occulte ilgisi war mı
tremere olabilir mi

ben mesela öle bi karakter yaratsam
setite yapardım
yada assamite nosferatuda malkavianda olabilir
bunu seçtikten sonra statlarımı ve skillerimi ona göre dağıtırım

mesela inşaat amelesi bi grangrel olabilirsin
yada istanbulda üniversite okumuş kapağı devlete atmış sinirli bi profesor olabilir

bi sürü olay var
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

LethE said:

bi örnek karakter yarat da görelim ya.
erkek 1.56 boyunca boy komplexli istanbula göçmüş kürt. burdan itibaren nası yaratırız karakteir?

şimdi abi
o karakter nasıl biri
mesela zengin mi
eğitimli mi
zeki mi
okumuş mu yoksa aptal mı

türkiyede aristokrsi olmadığından mesrela fakir bi adamsa ventryue yada lasombra olması çok zor

aynı şekilde bi sanatçı yönü yoksa toreadorlarda genelde embrace etmez

aynı şekilde giovanni mesel sadece aile i.i embrace yaptığından kürtü embrace etmez

occulte ilgisi war mı
tremere olabilir mi

ben mesela öle bi karakter yaratsam
setite yapardım
yada assamite nosferatuda malkavianda olabilir
bunu seçtikten sonra statlarımı ve skillerimi ona göre dağıtırım

mesela inşaat amelesi bi grangrel olabilirsin
yada istanbulda üniversite okumuş kapağı devlete atmış sinirli bi profesor olabilir

bi sürü olay var

inşaat amelesi dışında gözümde canlanamadı karakter. amele assamite nasıl oynanır? ayakçı muamelesi görmezm,?
Sosyal ağlarda paylaş

abi neden amele bu assamite onu bulman lazım
mesela blend in muhabbeti olabilir
ama amelelikte mesela sıkıntı şu
inşaat sabah yapılır akşam değil
o sebeble amele olamazsın
ama mesela inşaat bekçisi olursun
geceleri çalışırsın sadece
kimse seni sorgulamaz hem neden gece çalışıyosun diye
hemde inşaat boş olacapından çekip gidip 2 saat işin halletsen kimse nere gittin demez

örnek mesela
Sosyal ağlarda paylaş

Vampirler pis adamlar ya, gidip de gece bekçisi, amele vs. olmazlar eğer orada daha büyük bir olay dönmüyorsa.

Misal ben bir fabrikanın gece bekçisinin vampir olduğunu (hele bir de assamite ise sdf) öğrenmiş olsam oynarken, hemen o fabrika hakkında komplo teorileri üretmeye başlarım kafamda.

Vampirler ve çeşitli diğer ww öğeleri genellikle arka planda dünyadaki büyük olaylara yön veren gizli güçler oluyorlar, misal teknolojinin kontrollü olarak gelişmesini sağlayan; parça parça tech veren teknokratlar; çevre ve bayındırlık bakanlığındaki werewolf'lar (misal) falan örnek verilebilir.

Göç etmiş kürt vampir rp'si yapacak olsam varoşlara uyuşturucu satan ve bu şekilde bağımlı hale getirdiği halktan çıkar sağlayan bir baron olarak tasarlardım karakterimi. Hatta assamite oynamak istiyorsam uyuşturucuyu kaçak olarak getirmediğimi; kendi "özel formülümle" ürettiğimi, fedailerimi nasıl eğittiğimi falan da eklerdim.

Tabii bonePART bu şekilde influence sahibi backgroundlara izin verir mi bilemiyorum ama bu background'a sahip olan baronun yeni embrace edilmiş bir boktan haberi olmayan fedaisi de olunabilir mesela. Hatta cuk oturur oyuna.
Sosyal ağlarda paylaş

abi al mesela adam sana 2 tane karakter yarattı
background puanını harcadıktan sonra neden izin vermiyim
bu arada abi her yerden her ırktan ve parasal gucten gelen vampir var
ozellikle 13 uncu jenerasyon hem cok gucsuz hemde cok vasıfsız
sabbat mesela sıçan gibi embrace ediyo amerikada
avrupada biraz dah durum farklı camarilla hala daha guclu ve masquarade daha sıkı
yeni embrace edilmiş bi vampirsen eski işine devam etmen çok şaşırtıcı değil
ha kim neden bi gece bekçisini embrace eder bilemem

mesela acilen kendine bodyguard arayan bi vampir olabilir
yada peşinde bi hunter vardır mesela yem olarak embrace eder kendi yerine ölsün diye

seçenek çok
tercih sizin
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...