Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anne Ben Gay'im

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

anlanadım ben durumu:) şimdi gay,ipne,homo vs.. olmak doğru birşeymi? yada bir erkeğinin penisinin,başka bir erkeğin her hangi bir deliğine girmesi doğrumu? yada dudak dudağa sakallı,bıyıklı falan öpüşmek! bunlar dogrumu?

1- çocugum gay olursa acımam evlatlıktan red ederim,

2- lisede gay bir arkadaşım vardı,sarktı bana ağzını burnunu kırdım. gene böyle birşey olsa gene agız burun kafa göz dalarım.

3- evrim sürecinde özellikle hayvanlarda erkekten dişiye,dişiden erkeğe dönüşüm üremeyle beraber sık görülür! ancak insanlarda ameliyat olmak gerekiyor ,olsan bile doğal üreme imkansız yani bu yolu seçmek kendini kadın gibi vs.. hissetmek abartıpta ameliyat falan direk ipne olmak zaten evrime sürecinede aykırı?

4-gay lik hastalık ben buna inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

O cogalma ve seleksiyon olayini darwinciler soyle acikliyor. Muhtemelen gay gene ler evrimsel surecte cesitli sebeplerle tasindi. Nasi bizde evli cocuklu gayler varsa. Toplum baskisi bizde ki tabii.daha primitive donemlerdeki surecler icinde benzer teoriler var. Halen calisiyolar ustunde.

Ama buyuk ihtimal ileride gay diye biai olmicak diyo bir cogu, butun bu sebepler ortadan kalkiyo cunku.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

http://blog.radikal.com.tr/Sayfa/anne-ben-gayim-1371

Radikal'in blog sayfasına gay bir adam yazmış. Benim gibi homofobik olmaya eğilimli bir insanı düşünmeye sevk etmedi değil. Okuyun güzel bir yazı.

tür devamı önemli, her insan torun ister öbürtürlü yaşlılığın ne tadı var torunlarla oynamadıktan sonra. Eşcinselliğe karşı önyargım yok karşı da değilim ama ahlaktan ziyade daha önemli bir durum var ortada aslında. Oğlan eşcinsel, haliyle gelin yok torunda yok, 60'dan sonra hanım/bey'de öldü, tornistan huzurevi.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Aynen öyle. Biz güya genciz moderniz sorsalar ama kaçımız oğlu gay olsa bunu kabullenebilir, örtbas etmeye çalışmaz?

Türkiye gibi bir ülkede gerçekten ahlaki değerlerin dışında düşünmek zor. Ama düşünmek zorundayız.

ya delikanlı olsun adam gibi adam olsunda kime verdiği veya kimden aldığının önemi yok benim için.

pısırık ezik mal olmasın yeter
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Sparkcaster said:

çoğalamıyolar doğanın her aberasyonu gibi ---> doğal seleksiyon
doğal değil yani
ha nefret ediyo muyum hayır tabiki fakat fact olarak böyle düşünüyorum

Yukardakini ben bilim bölümüne yazıyorum hiç katılan olmuyor.

Eşcinsel olmalarına rağmen mutsuz bir evlilik yaşama pahasına karşı cinsle evlenip çoluk çocuk yapanlar var, yani eşcinsellik doğal seleksiyonla silinir demek pek isabetli bir görüş değil gayet te üreyebiliyorlar.
(ki genetik olarak aktarıldığını varsaysak bile zamanında gayet yüksek statüden adamlar eşcinselmiş mesela, onlar çatır çatır üreyip genlerini gelecek nesillere aktarmıycak ta kimler aktarıcak?)
Doğum kontrolün yaygın olmadığı dönem için söyleseniz yine bir parça haklılık payı olur yine, zevk için sevişirken kaza kurşunu sonucu çocuk peydahlarlar filan heteroseksüeller daha fazla ürer heteroseksüeller karşı cinsle daha nadiren sevişir daha az çocukları olur filan diyebilirdik te... Doğum kontrol yöntemleri sonrasında zevk için ve üremek için birlikte olma eylemlerini ayırmak mümkün, yani artık bu iddiada bulunmak ta iyice yersiz olur.

Ayrıca eşcinsellik eğiliminin genetik olarak aktarıldığına dair bir araştırma görmedim/duymadım. veya çekinik te olsa gaylik geni filan varmıdır bilmiyorum. Ama heteroseksüel anne/babadan gay çocuk çıkabildiğine göre böyle bir varsayımda bulunmak pek doğru değil
(çekinik genleri filan da hesaba katmak lazım gerçi, hatta net birşey söyleyebilmek için birkaç nesil geriye gidip olasılıksal olarak incelenmesi filan da gerekir, onda bile kesin bir sonuca varılması zor, direkt olarak eşcinsellik geni olarak tanımlayabileceğin bir gen dizilimi bulunmadığı sürece bu iddia temelsiz kalmaya devam edicek bence.)

Doğallık konusuna ise hiç girmeyelim bence.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeysikek

insanlarla tartışmayı, ya da kanıtlanması henüz bilimle mümkün olmayan birşeyi savunmayı gerçekten gereksiz görüyorum, bundan mütevellit, ilkokul kafasındaki mesajına cevap vermeyeceğim, yani tartışmak ya da ben haklıyım demek gereksiz.

fikrim budur der geçersin, ben nasıl gayliğin hastalık olduğunu kanıtlayabilecek argümana sahip değilsem, sende aksi şekilde.

yanisi, bu benim fikrim, insan olmak lazım anlatabilmişimdir umarım.

Diğer yönden, bir erkeğin, duygusal olarak bir erkekten hoşlanması, ona aşık olması ve bunu erkek bedeninde yaşaması -> bence hastalık

Götçülük, daha doğrusu ibnelik ya da bundan zevk almak vesaire diye alay edilen , bizim toplumda hoş karşılanmayan şeyler -> tercih meselesi, ama sapkın bir tercih bence.

İşin ironik kısmı, gaylik doğru birşey değil, üreme vesaire olmuyor, organların işlevi bu değil gibi şeyler yazdıktan sonra, hayatında felsefeyle zerre ilgilenmemiş, felsefe bilgisi "hangi sandalye" den oluşan danacığımız gelir " doğru? kime göre doğru? ya bizim doğru dediğimiz şey yanlışsa " tarzında şeyler yazmaz mı ? işte o zaman kullanıyorum o organımı sıçmak dışında, gülmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

Geri kafali, ufku dar insani burda 2 alli pullu postla degistiremezsin. Bu insana anasi babasi demis ki gay kaka, kuku cici bitti. Adam böyle programlanmis. Sen istedigin kadar dil dök o adam escinsellige tiksinerek, igrenerek bakicaktir. Yeri gelicek alay edicek, gayler üzerinden espri yapip komik olucak. Cünkü adam "erkek", gay degil. (Hani bi de bu mantik var ben erkegim gay degilim gibi. Bu apayri bi skandal zaten) Ve o adam hicbir zaman erkek erkege kütür kütür sevisildigini kabullenmeyecek yada anlayis göstermeyecektir. Cünkü kendisi yapamiyor yada yapmiyor. Yok üreme cinsel organin islevi gibi sacmaliklardan hic bahsetmeyin bir kere. Kadin erkek her sevistiginde cocuk mu yapmaya karar veriyorlar? 2 cocuklu bi aile 2 kere mi sevisti ömrü hayati boyunca? Hayir her gece girdiler o yataga maksat ciftlesmek degil zevk almak. Neyden zevk aldigin da senin tercihini belirler. Biri kadin memesi oksar, öbürü kalcasini avuclar bi baskasi da kasli kol sever. Mutludur adam yani kimseye hesap vermek zorunda degil.

Ayrica böyle drama yaparak kendini kabul ettirmeye calisan escinseller büyük hata yapiyolar. Acindirarak sempatik zararsiz görünmeye calismak bence sizi insanlarin gözünde kücültüyo. Sonra arkanizdan "escinsellik hastaliktir" denildiginde hic üzülmeyin. Kendi sucunuz.

Toplumda ayrimciliga magruz kalan pek cok kesim var. Escinseller bunlarin büyük bir kismini olusturmakta dogru. Ama sanmasinlar ki bu ayrimciliga sadece escinseller maruz kaliyorlar. Escinsellik sadece bir sebep oluyor. Hele bir de pisiriksan tamam bitti. Kendini ezdirtmeyeceksin. Beni disliyolar kimse beni sevmiyor, ailem beni artik önemsemiyor diyorsan sen coktan kaybetmissin demektir.

Neyse bu böyle uzar gider.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfon said:

Geri kafali, ufku dar insani burda 2 alli pullu postla degistiremezsin. Bu insana anasi babasi demis ki gay kaka, kuku cici bitti. Adam böyle programlanmis. Sen istedigin kadar dil dök o adam escinsellige tiksinerek, igrenerek bakicaktir. Yeri gelicek alay edicek, gayler üzerinden espri yapip komik olucak. Cünkü adam "erkek", gay degil. (Hani bi de bu mantik var ben erkegim gay degilim gibi. Bu apayri bi skandal zaten) Ve o adam hicbir zaman erkek erkege kütür kütür sevisildigini kabullenmeyecek yada anlayis göstermeyecektir. Cünkü kendisi yapamiyor yada yapmiyor. Yok üreme cinsel organin islevi gibi sacmaliklardan hic bahsetmeyin bir kere. Kadin erkek her sevistiginde cocuk mu yapmaya karar veriyorlar? 2 cocuklu bi aile 2 kere mi sevisti ömrü hayati boyunca? Hayir her gece girdiler o yataga maksat ciftlesmek degil zevk almak. Neyden zevk aldigin da senin tercihini belirler. Biri kadin memesi oksar, öbürü kalcasini avuclar bi baskasi da kasli kol sever. Mutludur adam yani kimseye hesap vermek zorunda degil.

Ayrica böyle drama yaparak kendini kabul ettirmeye calisan escinseller büyük hata yapiyolar. Acindirarak sempatik zararsiz görünmeye calismak bence sizi insanlarin gözünde kücültüyo. Sonra arkanizdan "escinsellik hastaliktir" denildiginde hic üzülmeyin. Kendi sucunuz.

Toplumda ayrimciliga magruz kalan pek cok kesim var. Escinseller bunlarin büyük bir kismini olusturmakta dogru. Ama sanmasinlar ki bu ayrimciliga sadece escinseller maruz kaliyorlar. Escinsellik sadece bir sebep oluyor. Hele bir de pisiriksan tamam bitti. Kendini ezdirtmeyeceksin. Beni disliyolar kimse beni sevmiyor, ailem beni artik önemsemiyor diyorsan sen coktan kaybetmissin demektir.

Neyse bu böyle uzar gider.

abi şu yazdığın o kadar empatiden uzak ki. uzun bir wot döşeyecektim cevap olarak; ama fikrini değiştiremeyeceğime inanıyorum. empati kurabileceğini düşünmüyorum. adam zevkinden diyor onları, pısırık olduğu için değil mi? zevkinden pısıyor adam. kolay zaten türkiye böyle konularda. özellikle azınlıklar için, özellikle "ibne"ler için.

son paragraf gerçekten şaka gibi. öncesini pek okumadım, gerek duymadım çünkü yazdıklarını görünce.

böyle yazılar geldikçe geyleri daha iyi anlamaya başladım. hakkaten ne kadar önyargılıymışım meğerse.

saol sipeys. yaptığım, yapabileceğim büyük hatalardan kurtardın dolaylı yoldan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...