Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Behzat Ç. (2010) - Star

GERGE

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

GodBlessStoya said:

Oh be şöyle güzel bölümizlemeyi özlettirmiş geçn haftaki bölüm.

geçen haftaki bölümde güzeldi.

beni sarmadı hiç gereksiz uzatmışlar 20 dakka falan sürse iyiydi tüm bölüm olunca baydı.
bence behzat ç bütün olarak güzel akbabası harunu konuk oyuncuları vs
benim görüşüm böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

GodBlessStoya said:

KuddusiMavra said:

GodBlessStoya said:

Oh be şöyle güzel bölümizlemeyi özlettirmiş geçn haftaki bölüm.

geçen haftaki bölümde güzeldi.

beni sarmadı hiç gereksiz uzatmışlar 20 dakka falan sürse iyiydi tüm bölüm olunca baydı.
bence behzat ç bütün olarak güzel akbabası harunu konuk oyuncuları vs
benim görüşüm böyle.

Akbaba, harun, hayalet, cevdet olmasa hatta bunlardan biri bile olamz ise izlenemz dizi.

Behzat ın travması sarmıyor, tamam iyi oyuncu güzel karakter ama şu travma kısmı eğreti duruyor. Kızıydı, yok bilmem kaybettiği eşiydi çok yapmacık bana geliyor bumudur yani diyip geçiyorum ben, hele şule çıktımı es geçiyorum. Savcı ile ilişkisi hepten saçmaydı, itici ve aristokrat bir tipti savcı, herhalde behzatı farklı bir şekilde en azından bir sezon daha seyirciye sunmak için diziye sokuldu, somra öldürüldü behzat iyice dibi vurdu hani so açından behztaın birde o hallerini göstermek babında diziye girdi. Yani zaten Evlenmeleri hepten saçmaydı, yakışmaz behzat gibi bir karaktere. Nihayetinde iyice behzatın içine ederek (yani karakterin akıl sağlığının) çıktı diziden olması gerektiği gibi.

Bahar karakterinin ardından koşup, geri çevrilmesi daha gerçekciydi, yada pavyondaki hatunla ilişkisi daha güzeldi. Behzat gibi arıza bir adam yakışanda bu aslında.

Diziyi izleten ksımı karakterlerin sefilliklerinin yansıtılması açısından çok başarılı olması.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Akbaba, harun, hayalet, cevdet olmasa hatta bunlardan biri bile olamz ise izlenemz dizi.

Behzat ın travması sarmıyor, tamam iyi oyuncu güzel karakter ama şu travma kısmı eğreti duruyor. Kızıydı, yok bilmem kaybettiği eşiydi çok yapmacık bana geliyor bumudur yani diyip geçiyorum ben, hele şule çıktımı es geçiyorum. Savcı ile ilişkisi hepten saçmaydı, itici ve aristokrat bir tipti savcı, herhalde behzatı farklı bir şekilde en azından bir sezon daha seyirciye sunmak için diziye sokuldu, somra öldürüldü behzat iyice dibi vurdu hani so açından behztaın birde o hallerini göstermek babında diziye girdi. Yani zaten Evlenmeleri hepten saçmaydı, yakışmaz behzat gibi bir karaktere. Nihayetinde iyice behzatın içine ederek (yani karakterin akıl sağlığının) çıktı diziden olması gerektiği gibi.

Bahar karakterinin ardından koşup, geri çevrilmesi daha gerçekciydi, yada pavyondaki hatunla ilişkisi daha güzeldi. Behzat gibi arıza bir adam yakışanda bu aslında.

Diziyi izleten ksımı karakterlerin sefilliklerinin yansıtılması açısından çok başarılı olması.

herkesin bir fikri olacak tabi,boşuna sanat demiyorlar sinemaya. aynı şeyleri izleyip farklı fikirlere sahip olmamızdan, farklı mesajlar çıkartmamızdan daha doğal bir şey olamaz. kendi adıma bu filmi başından beri çok sevmemin nedeni gerçek hayattan bir kesit sunduğuna inanmam. öyle başka bazı filmlerdeki gibi aşktan gözü kör olmuş ve gerçek hayatta olması imkansız mantıksızlıkları izlettirmiyor bu film. griler, siyahlar, beyazlar iç içe. harun'un platonik aşkını hatırlayın. kızın umrunda değildi harun. ne oldu? aradan geçen zamanda köprülerin altından çok sular aktı ve şimdi sevgililer. ama yarın bir gün araları bozulup ayrılırlarsa hiç şaşırmam çünkü bunlar gerçek hayatta hep oluyor. behzat karakteri yanlış meslek seçmiş, yanlış evlilik yapmış ve hep yanlış kararlar vermeye devam etmiş bir karakter. onun gibi çevremizde, ailemizde bir çok insan yok mu? aile sohbetlerinde laf bir şekilde dönüp dolaşıp bu türden tanıdıklarımıza, akrabalarımıza gelmez mi? Savcı Şule elbette ki Behzat'a zıt bir karakter; yahu zaten gerçek hayatta da aşk-sevgi adına ne derseniz deyin böyle olmuyor mu? birbirinin aynı karakterlerin birbirlerini sevebildiğine, aşık olabildiğine başka filmlerde rastlamak normalde gerçek hayatta yok öyle şey. insan her şeyini paylaştığı insanın kendisini bütünlemesini ister,bekler.
behzat bir akıl hastası. bana göre senaryo zaten gittikçe bunu ön plana çıkaracak ve son sezon olan bu sezonda behzat'ın sonu hepimizi derinden yaralayacak. ve bana göre bu da gerçek hayata uygun bir son olacak.
benim düşüncelerim bu şekilde...

edit: bu arada kendi yazdıklarımı okudum da yanlış anlaşılmak istemem, verdiğim örnekler hep aşkla ilgili olmuş. o değil derdim; film genel olarak insanların sorunlarını, bekar evini, bekar polislerin geçimini, ne yediğini, ne konuştuğunu, genel olarak haklarında korkunç bir antipati bulunan polislerin sıkıntılarını,evlenmeden birlikte yaşayan çiftlere uygulanan toplumsal baskıyı, her bölümde çözmeye çalıştıkları cinayetlerle toplumsal sorunlara vurgu (eşini aldatan karı-kocalar, kızını zorla evlendiren babalar, uyuşturucu kullanan gençler, vücudunu pazarlamak zorunda kalan insanlar, ülkedeki siyasi durum ile ilgili tespitler-göndermeler, futbol,çalışan her kesimden insanın sorunları, ankara'nın halleri,kendi adıma her bölümde en az bir kez göstermeye dikkat ettikleri Anıtkabir ve daha nice konu)yaparak önemli bir iş yapıyor diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...