Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AKP Kongresi'ne 6 gazete sokulmadı

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Abi adamlar muhtemelen dinlemiyor bile, tabii ki kim olduğunu bilmeden bağıracaklar ahahah

Sen sanıyor musun ki adamlar tartıp edip alkışlıyor.

Öğlen kasapta denk geldim adam Azerbeycan'a ilahiyat fakültesi açtırdık, Gürcistan'a şöyle yaptırdık ve bunun gibi niceleri diye höykürüyordu orada da binler alkışlıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

tamam nasıl bağımsız olacaksınız, neden bağımsız olacaksınız dedim adam 404 verdi hiçbişey söyleyemedi.

kafa herkeste var da içi saman olunca pek faydası yok.

nedanko said:
taksici diyo bu hukumet cok iyi, eskiden biz ekmek, yag tup icin siraya girerdik diye cevapliyo.

zaten akp'nin yıllardır iktidar olmasının nedeni de bu.
boş kafaları bir "öcü"ye kanalize edebiliyor,
medyanın tek hakimi olunca da çok rahat gaz verebiliyor kitlelere.

anayasa seçimleri sırasında "yargının vesayetini kaldırcaz" gibi abuk sabuk şeyler söyledi, halk inandı.
şimdi "asker vesayetini kaldırcaz" gibi abuk sabuk şeyler söylüyor, halk ona da inanıyor.
"2023'te tam bağımsız olcaz" dediğinde ona da inanırlar, şaşırmam.

kafasında bir fikri var, ama bu fikir nerden gelme, neden gelme, o konuda bir bilgisi yok.

bilinçsiz çocuklar yetiştiriyoruz, sigara, kumar ve futbol dışında hiç bir şeyle ilgilenmeyen bir nesil. özal'ın da çok büyük katkısı oldu sağolsun.
bu nesil büyüyüp oy kullanmaya başlayınca da böyle abukluklar çıkıyor, çok normal.
Sosyal ağlarda paylaş

Sayın Başbakanımız muhalefete tahammül edemiyor. Bu gerçek bir zaafiyet. Bu da demektir ki, etrafındakilerin gösterdiğinden başka şey görmüyor, bilmiyor. Bunlar demokratik yaklaşımlar değil. Muhalefetsiz bir toplum isteyen kişi olsa olsa diktatörlük heveslisidir. Tabi böyle bir liderin peşine takılan kişi de görmek istemediği şeyleri görmez.
Sosyal ağlarda paylaş

AKP kongresinde RTE, kendi döneminde yapılan yatırımları eski dille KATRİLYON KATRİLYON sayarken aynı dönemin borçlarını yeni dille MİLYON MİLYON küçülttü ya !

Padişah Efendi'nin patlattığı bir RAKAM daha var ! Örtülü ödenek ! Yani nereye harcandığını, kime verildiğini, neden verildiğini, nasıl verildiğini, hesabını kitabını kimsenin soramadığı para !

AKP memlekette iktidarı devralmadan önce yani 2001'de Bülent Ecevit'in başbakanlığı döneminde Türkiye Cumhuriyeti'nin örtülü ödenekten harcanan parası 42 milyon 824 bin 025 dolar !

AKP iktidara geldikten sonra örtülü ödenek harcamaları:

2002 Yılı: 67 milyon 824 bin 086 dolar.
2003 Yılı: 57 milyon 549 bin 016 dolar.
2004 Yılı: 144 milyon 484 bin 502 dolar.
2005 Yılı: 54 milyon 570 bin 077 dolar.
2006 Yılı: 121 milyon 660 bin 787 dolar.
2007 Yılı: 146 milyon 528 bin 782 dolar.
2008 Yılı: 162 milyon 559 bin 608 dolar.
2009 Yılı: 191 milyon 045 bin 274 dolar.
2010 Yılı: 215 milyon 307 bin 400 dolar.
2011 Yılı: 218 milyon 817 bin 057 dolar.

2012 YILI İLK 8 AYINDA : 328 milyon 324 bin 022 DOLAR !

alıntı
Sosyal ağlarda paylaş

bunu enflasyon gibi biseyle ya da paranin degerinin nasil degistigi ile orantilayip vermek daha mantikli degil mi? bu tip gaz yazilari bu yuzden sevmiyorum iste once RTEyi milleti kandirmakla elestiriyor sonra kendi hatali analiz koyuyor. hatali dedim iyi niyetle baktigim icin olaya
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

bunu enflasyon gibi biseyle ya da paranin degerinin nasil degistigi ile orantilayip vermek daha mantikli degil mi? bu tip gaz yazilari bu yuzden sevmiyorum iste once RTEyi milleti kandirmakla elestiriyor sonra kendi hatali analiz koyuyor. hatali dedim iyi niyetle baktigim icin olaya

oha lan. hani aptal olduğumu biliyorum çok zeki değilim hatta hiç değilim. yavaşım muhtemelen. ama saygı duydum ardeth' e . dalga geçmiyorum sarcasm fln de değil. kırk yıl düşünsem, şurdaki hatalı analizi sor deseler hatta aklımın ucundan geçmez. adam etraflıca düşünüyor resmen. zaten sanırım sen üniversitede hoca mıydın neydin. respect.
Sosyal ağlarda paylaş

örtülü ödenekten ödenen paralar genelde istihbarat için itiraçfılara verilen, sağa sola verilen rüşvetler, köşeler hızlı dönülsün diye yapılan ödemeler, işler hızlansın diye verilen paralar falan. tabi enflasyon falan etkiler ama okadar etkileyeceğini sanmıyorum. Sonuçta kaydı kuydu olmayan ödemeler bunlar. vergisi yok bi boku yok.
Sosyal ağlarda paylaş

kertenkel said:

enflasyon niye etkilesin örtülü ödeneği ?

TL bazında verilmemiş rakkamlar, $ bazında verilmiş.

enflasyona oranlanmaz...

demek istediğim 2005 senesinde 1000$dolara yaptırdığın işi 2012 senesinde 2000$dolara yaptırıyorsan artması normal. örtülü ödenek harcamalarının relatif olarak arttığını göstermez yani. ama tabi bunu anlayabilmek için harcamaların nereye gittiğini bilmek lazım o da örtülü ödeneğin doğasına aykırı. sanırım zaten örtülü ödeneğin tek olayı bu sdf

örtülü ödenek ve dokunulmazlık ne pis şeyler ya haha ek iş yapma serbestliği ile beraber şu ikisini de kaldırsan meclisin %90ı boşalır anında.
Sosyal ağlarda paylaş

evet ne için harcandığını bilemeyiz orası doğru ama bir fikir olması açısından paranın değerinde/alım gücünde yaklaşık olarak ne kadar fark oldu bunun belirtilmesinde fayda var. Ekonomi bilgim çok yok belki daha mantıklı göstergeleri bile vardır karşılaştırmak için. Mesela şu tabloya bakıyoruz

http://img03.blogcu.com/images/a/h/m/ahmetdursun374/c47b032d1a2e9169e19ff0d7640c474d_1307626926.jpg

2002den 2010a asgari ücret 3.5 katına çıkmış. Örtülü ödenekte mesela aynı miktarda artmış. İkisinde de birine hizmet için para veriyorsun. Yani sonuçta örtülü ödeneğe toptan karşı çıkmıyorsanız, şu haberin çok bir manası yok. Zira örtülü ödenekten bazı hizmetler almak için para harcanıyorsa, bu hizmetlerin yıllar içersinde pahalılaşması gayet normal.

AKPnin yolsuzluklara vs battığını düşünüyorum ben de ama insanları aptal yerine koyan haberlere tahammül etmem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...