Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HD iskender fiyaskosu, yemeyin yedirtmeyin.

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

Masakari said:

Benim bildiğim mayhem adamları mahkemeye verir hayvan gibi tazminat alır sonra paraları yer.

Türkiye de tazminat davaları ne yazıkki öyle işlemiyor. Tazminat hukukunda şöyle bir madde var Türkiyede, tazminat zenginleşme amacı olarak kullanılamaz. Anglosakson hukukunda ise yok. Bu ne demek?

Ekstrem bi örnek yaratalım:

HD iskender milyon dolarlık bir zincir olsun, adam elindeki kızgın tereyağını kafandan aşağı döksün, kafan gözün yansın heba ol. alacağın para hastane masrafların + 100-150.000 tl tazminat + iş göremez durumuna düşersen emekli olacağın süreye kadarki maaşındır. Geriye kalan milyon dolarları devlet şirkete ayrıca ceza keserek hazineye devreder.

Anglosakson hukukunda (abd), şirketler böyle durumlarda davadan önce avukatıyla uzlaşmaya gider, milyon dolarlar konuşulur.(zaten şirketin cebinden milyon dolarlar çıkacaktır, adı şirketin daha az etkilensin diyedir bu çabada) uzlaşma olmazsa trial a gidersin 3-5 milyon dolar belki daha bile fazla tazminat alırsın.

TLDR: bu ülkede adam akıllı tazminat alamazsın, tazmin ettiklerin başına gelenlerin yanında her anlamda komik kalır.

şöyle birşey koyayım, tazminat böyle bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

ad3m said:

Abi iskendere dandik diyorsan hep dandik yerlere denk geldiğindendir diyeceğim ama zevkler ve renkler.

yıllarca bursa'da yaşadım, orada da dandik sayılırdı. uydurma bir yemek nihayetinde ve hepi topu 150 senelik geçmişi olan yemeği seele gibi kardeşlerimiz milli yemeğimiz zannediyor hehe

adam gibi dönerinizi yiyin işte kardeşim, iskender nedir? bizim oralarda dönere kıyma katanın anasına küfür ederlerdi, adam kıymadan döner yapmış lulz

aynen ara sokak esnaf lokantası
bir de yazın iskender yemeye kasanlar var
Sosyal ağlarda paylaş

Undisclosed said:

Masakari said:

Benim bildiğim mayhem adamları mahkemeye verir hayvan gibi tazminat alır sonra paraları yer.

Türkiye de tazminat davaları ne yazıkki öyle işlemiyor. Tazminat hukukunda şöyle bir madde var Türkiyede, tazminat zenginleşme amacı olarak kullanılamaz. Anglosakson hukukunda ise yok. Bu ne demek?

Ekstrem bi örnek yaratalım:

HD iskender milyon dolarlık bir zincir olsun, adam elindeki kızgın tereyağını kafandan aşağı döksün, kafan gözün yansın heba ol. alacağın para hastane masrafların + 100-150.000 tl tazminat + iş göremez durumuna düşersen emekli olacağın süreye kadarki maaşındır. Geriye kalan milyon dolarları devlet şirkete ayrıca ceza keserek hazineye devreder.

Anglosakson hukukunda (abd), şirketler böyle durumlarda davadan önce avukatıyla uzlaşmaya gider, milyon dolarlar konuşulur.(zaten şirketin cebinden milyon dolarlar çıkacaktır, adı şirketin daha az etkilensin diyedir bu çabada) uzlaşma olmazsa trial a gidersin 3-5 milyon dolar belki daha bile fazla tazminat alırsın.

TLDR: bu ülkede adam akıllı tazminat alamazsın, tazmin ettiklerin başına gelenlerin yanında her anlamda komik kalır.

şöyle birşey koyayım, tazminat böyle bir şey.

sen daha mayhemi tanımamışsın. hd Iskender'in tüm şubelerini kazanıp, kendine geçirebilir bi gecede.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ama high definition iskenderin tadı...

hmmmmmppffff

tüm topiği okuayamdım ama şu özetliyor düşüncelerimi, lezzeti muhteşem gerisi çok umrumda olmuyor benim de.Ayrıca ben de çok sık olmasa da giderim ayda bir,hiç bir şekilde terbiyesiz,çirkin veya kaba bir davranışla karşılaşmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

bakırköydeki capacity deki hd iskender de yaşadık buna benzer bir olay. adamlar bildiğin miktir git gibi gözümüze bakıyordu. Tabakları haldır haldır masaya fırlamalar filan. bir kaç arkadaşımdan da bu gibi şikayetler duyunca hd'nin nasıl bir firma olduğu anlaşılmıştı zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

geçen gün kız arkadaşımla gittik, gitmez olaydık.. koskoca döner ustası dönerin başına geçmiş, orasını burasını yalıyordu ve "hepsi benim" diye bağırıyordu. koşarak kaçtık ordan...

yalan söylediğin nereden belli, senin kız arkadaşın yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...