Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Aile yapısındaki sorunlar (Genel)

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Biraz özensiz bir yazı oldu ama biraz ondan biraz bundan bir fikir, yorumlar ne yöndedir bu çıkarım için:

çocukken babalar tarafından, aman kızım, canım kızım, güzel kızın diye büyütüyorlar, sonra o ilgi cevresinden göremeyince, aile hayatında baba ile anne arasında ki kopuklularda eklenince ortaya hiçte iyi olmayan sonuçlar çıkıyor,

erkekler içinde aynısı, babayı anne yapın ordan

çünkü anne ile baba ile arasındaki soğukluk veya anlaşmalı evliklerin bir sonucu olan hele bir çocuk yapınlar sonucu, taraflar eşlerinin boş bıraktıkları yerleri karşı cins çocukları ile dolduruyorlar,

buda ne olarak sonuçlanıyor:

babalar, kızlarını prenses olarak görüyor, ve şımartıyor, kızlarda ardık babanın ilgisinin bitip, cevresinin ilgisini talep edileceği zaman olan gençlik çağlarında istenmeyen sonuçlar çıkartıyor,-ucu bize giriyor yani-

anneler de yine aynı, bu seferde erkek -eğer bu bunalımı aşamadıysa- karısından annesinin yaptıklarını talep ediyor, olmayınca küçükken ağlardı, ama şimdi öküz gibi olduğu için şiddet kullanmaktan da çekinmiyor.

bunlar nispeten masum sonuçlar, ama erkek için, bu anne baskısı fazla olduğunda ve yine atlatamadığında, feminemleşme, naneli şekerleşme kaçınılmaz oluyor

ve şu anda çok konuşulan kızına tecavüz eden babalar olarak karşımıza da çıkabiliyor, eğer baba, hayvansal dürtülerini dengeleyecek kadar bile insanlıktan nasibini olmamış ise...
Sosyal ağlarda paylaş

herkesin dediği gibi bizim halkımızla sınırlı değil tabi, ama bu anlatılan prenses gibi yetiştirilme prosedürüne bir de batı ve doğu medeniyetleri arasında kalmış türk halkının oluşturduğu "kadının yeri" 'nden öte gelen, kadınlara karşı ortaya çıkmış, cinsellik tabusu, bakireliğe verilen önem, en açık terimiyle (çok) seks yapan o.spudur benzeri durumlarda ekleniyor. aile kızını prenses gibi yetiştirmekle kalmayıp bu konularda da kızını kapatıyor.

tüm bunların sonucunda da; ortaya da cinselliğini keşfedememiş, partneriyle seviştiğinde bunu ona bir lütuf olarak takdim ettiğini düşünen, her istediğinin yapılmasını isteyen kezbanlar ortaya çıkıyor.

yani demem odur ki evet batı da ahlaksız ama arkadaşın yazdıklarına benim yazdıklarımı da eklerseniz sonuçlandığını görebilirsiniz belki. sonuçta sallayalım amerikada cinsellik bizdeki gibi görülmediğinden genç kızlar da medeni olarak cinselliklerini keşfedebiliyor. orda "kaşar" kavramı yok mu tabii ki var. ama o da farklı bir konu tabi.

ayrıca,
inb4 feminizm rage
aynısı erkekler için geçerli mi. tabii ki geçerli. ama tabii çok farklı bir boyutta o yüzden şuan girmekle uğraşamayacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

bunun türk aile yapısıyla ne alakası var abi

baba-kız anne-oğul olayı ne yeni birşey ne de sadece türklere ait.

ayrıca aile yapısındaki sorunlar diyip baba kız tecavuz hikayesine gelmişsin.onlar ayrı kategori lan.

ya kızlar neden veremez e yazdım, yazınca da oraya uygunsuz oldu, kıyamadım silmeye bunu açayım dedim, öyle başlık atım, yoksa genel sorunlar,

tecavüz olayı için, işte temelinde bu ve başka şeyler, yoksa pekte ayrı yerlerden beslenmiyorlar

ve bütün bunlar vede diğer bir çok sorun ki, trafik bile buna dahilldir, bizim aile yapımızdaki (aile=karı, koca) sorunlardan da besleniyor, sağlıklı cinsel hayatın olmaması bir nevi

tabi herkeste aynı şekilde vuku bulmuyor ama
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ulkenin gelisip gelismedigini anlamak icin kucuk cocuklara bakmak yeterli. Esh inde dedigi gibi, Bizimkilerin ve Araplarin cocuklari ortaligi yikarken elin Avrupalisinin evladinin sesi cikmiyor. Avrupa ya giderken ucakta yaygara cikan cocuklar ya Turk ya da Arap. Hele Araplarin cocuklari bizimkilerden 3-4 kat daha beter.
Sosyal ağlarda paylaş

milletlerle hic alakasi yok acilista yapilan tespitlerin

modern erkek cidden kizini asiri simartiyor, aksine islam toplumlarinda bu konuda bir normallik var cunki kafa cinsellikle takintili oldugu icin baba-kiz iliskisi yapay bi sekilde kopartiliyor bir yastan sonra

bunlara yokluk ne ogretmeden prenses gibi yetistiriyorlar, ondan sonra kadin devrimininde etkisi ile ortaya erkeklerin belasi bir tip cikiyor

bu tip ev isi yapmiyor veya yapmak istemiyor, illa hizmetli tutulucak

yok nedir bilmiyor, her istedigi yapilicak

illa calisan kadin olucak, isten alinan para cok onemli degil BEN CALISIYORUM onemli

eger baba kiyamaz "ya benim prensesim elalemden emir almasin, kendi isini kuralim" derse zaten toptan ayvayi yedi, organizasyon uzerine PR, dugun davetiye, reklam, dekorasyon, model ajansi, catering vs vs anca etiler ve nisantasinda tutucak bir is kuruyorlar

sonra tabiki batiyorlar, dunay kadar broclari olsa bile babaya BABISKO NE OLURRR ARABA LAZIIIIM diye zorla aldiriyorlar, sonra vur kir adami mafediyorlar. Iflas edene kadar sirf calisiyor gibi gozukmek is kadini RP si yapmak icin paralari fasa fiso sirketlere gomuyorlar

bu noktadan sonra hevesleri gecerse ne ala, cok karsi ciktiklari zengin koca olgusuna siginip cekiyorlar kendilerini is hayatindan

eger maasli calisiyorlarsa daha kotu, kendi kazandigi zaten hanfendinin kendine ait, eve zirnik koklatmazlar

isin daha kotusu cocukta varsa bakici kadin, kres masrafi eklenir, hanfendinin kuaforu, makyaji, arabasinin benzini filan hepsi ust uste eklenince kazandigi parayi gecer zaten, CALISIYORUM AMA BEEEN OFISTEKILERR NE DEER SORAAA diye bide maaslarindan cok kiyafet masrafi yaparlar

bu canavari yaratanda hep kiz babalaridir, el bebek gul bebek simartip simartip hem kendi hem hemcinslerinin basina bela ederler bole iste
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

çok pis genellemişsin yalnız viktor, acımasız asdfasd

katılıyorum. böylesine genellemeler; insanı sağduyu, mantık, bilimsellik, analiz-sentez yeteneği, v.s. den kopartıyor giderek. ya da bu kopuşun sunucu böyle kabaca çizilivermiş, ön yargılı, seksist, v.s. genellemeler oluşuveriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tez konusu bile olmaz ki bundan sdfsdf.

çok genel yani. başlık için diyorum.

içerik tıss zaten de yani başlıktan belli bu durum.

hangi gelir grubu için, hangi yaş aralığı için,hangi generation için, hangi bölgeler için, göç eden aileler mi, yerleşik köklü aileler mi?

nedir yani. neye göre genelleme yapıyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Aile yapısındaki sorunlar -> karısından (kocasından) ilgi göremeyen babanın (annenin) sevgi boşluğunu kız (erkek) çocukla doldurması -> günümüzdeki tecavüzler. Süper kafa lan, yılın kafası yani bence bu.

Viktor gene özet şekilde yargılamış, bence dağılalım.

ben demiyorum ki uzmanları diyor, hiç olmaz ise freud a sorun :)

ben nacizane bir tüccarım, tespit yapıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...