Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hakkari ne halde?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Devlette pkk'da yeterince bu ölümlerden kazanç sağlıyor. Kimsenin oturup bir şey konuşmasına gerek yok. Tek "sıkıntı" yaşayan kitle bu oyun sürerken konan bombalarla ölen insanlar. Eğer bu işin bitmesi istenseydi en başından şu doğudaki ağalık sistemi yokedilirdi. Jitem'in illegal cinayetlerini ağalar üzerinde görürdük. Bakkaldan ekmek çalsan terörist eylemle adam öldürmekten daha çok ceza alıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Kürt sorununun tarihinden bahsediyorum.

En son masaya oturmayı denedik, elimize yüzümüze bulaştı o da.

Bu saatten sonra derken şunu demek istedim, halkın hiçbir kesimi şuan görüşelim barışalım modunda değil artık.

Yine başa döndük yani, şiddet dolu bir süreç var önümüzde. Sonu ne olur bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl biter biliyor musun?

Doğuyu hallaç pamuğu gibi atarak, yakıp yıkarak.

Sizin yönteminizle yani.

İnsan haklarını hiçe sayarak, cinayerler işleyerek, kendi toprağını jetlerle bombalayarak, devlet eliyle çeteler kurup sınırsız yetki vererek, OHAL ilan ederek biter.

Çünkü insanlık beklenmiyor devletten artık. Ne güven var ne bir şey.

Ya istediklerini verecek Türkiye Cumhuriyeti, ya da başlarını çok sert ezecek ve 3. dünya ülkesi olarak yoluna devam edecek.

Hangisinin olacağını hepimiz biliyoruz sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

İstediklerini verince 3. dünya ülkesinden upgrade mi alacaz acaba? İstediklerini aldıkları vakit pkk kendini fes falan edecek diye düşünen var mı cidden? Şu an doğudaki en büyük kaçakçılık organizasyonu pkk. Bilmemkaç ülkede cinayette işliyor, kaçakçılık şebekelerini elinde de bulunduruyor. Bir anda imana mı gelecekler acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar Suriye'de, İran'da, Irak'ta geniş faaliyet göstermiyor mu? Irak'ta zaten toprakları yok mu? Halk desteğini niye kaybetsin adamlar? Bugüne kadar cinayetler işleyerek heriflere toprak kazandırmışsın. Halk kahramanı olurlar. Halk dediğin heriflere destek veren ağaların ayağına bakan tipler değil mi? Ağalar kaçakçılıktan cinayetten politik ve parasal kazanç sağlamaya devam ettikçe niye bitsin bu dümen?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

PKK olmasaydı, kimse ölmeyecekti, köyler yanmayacaktı çok güzel kalkınacaktı orası.

var mı buna bir itirazınız?

ülkeyi kuranlar ırkçı, faşizan eğilimde olmasaydı, ülkedeki kürtleri inkar etmeseydi, onlara eşit vatandaş olarak görüp insanları sırf kürt oldukları için zindanlara atmasalardı, katletmeselerdi pkk da olmayacaktı.

peki senin var mı buna bir itirazın?
Sosyal ağlarda paylaş

pkk bitti zamanında, hortlatanlar akp ve amerika sağolsunlar
2004 2005 gibi kürtlerin oyunu alsın diye türkiye bir mozaiktir bıdı bıdı geyiklerini yapan rteyi ne çabuk unuttu insanlar

yani çok komik ya bugün osman pamukoğlununu bile şu sorunu çözme ihtimali akpten yüksek hala akp yapılması gerekeni yaptı vs denilebiliyor
Sosyal ağlarda paylaş

NiccoloMachiavelli said:

Suark said:

PKK olmasaydı, kimse ölmeyecekti, köyler yanmayacaktı çok güzel kalkınacaktı orası.

ülkeyi kuranlar ırkçı, faşizan eğilimde olmasaydı, ülkedeki kürtleri inkar etmeseydi, onlara eşit vatandaş olarak görüp insanları sırf kürt oldukları için zindanlara atmasalardı, katletmeselerdi pkk da olmayacaktı.

ooo forumun neşesi geldi ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

evet Atatürk ırkçıydı bölümüne gelmiş bulunuyoruz. Bildiğin kısır döngü lan bu. Ben çıkıyorum artık bu topicten.

NiccoloMachiavelli said:

Suark said:

Sosyal ağlarda paylaş

yazdım yazdım sildim,
oyle seyler yazıyosunuz ki sagıma soluma bakıyorum universite ilk sene solcu kızları mı kafalıyoruz napıyoruz diye

hala yok pkknın ıdeolojisi, yok asimilasyon bilmem ne diye konusuyosunuz.

sorun su: ortada buyuk para var.
bi kısmı hukumete/askere gidiyo, hukumet de goz yumuyo/yardım ediyo pkkya
bi kısmı medya destegine gidiyo
buyuk kısmı da silah/muhimmat/ alımına gidiyo, o silahları verenler de bosa vermiyo o silahları. onların da istekleri oluyo.
onların isteklerine gore de pkk eylem yapıyo.

gencleri kandırmak icin de hala ideolojiydi kurtleri asimile ettilerdi de bilmem neydi de diye bos laf atıyolar ortaya.

neden bdp dogru duzgun tekliflerle gelmek yerine abuk subuk apoya ozgurluk tarzı kabul edilmeyecegini bildikleri tekliflerle geliyolar?
maksat is olsun.

osloda gorusmeler yapıldıgı ortaya cıkmadı mı? bdpyi aradan cıkarıp neden pkkyla gorustuler?

aracıyı aradan cıkarırsan daha cok para kazanırsın. bu kadar basit.

ortada ozgurluk savası, ideoloji falan filan yok kısaca.
Sosyal ağlarda paylaş

kürt halkının desteğini almış örgüt bu kadarcık mı oluyor, hani 40 milyonluk kürt halkının

komik olmayın, eğer gerçekten, halktan destek almış olsaydı, olay çoktan bitmişti zaten, konuşmak bile saçma,

allahtan doğudaki vatandaşlarımız, belli bir satılık zümre harici bu argümanları dillendirenlerden daha aklı selimde, pkk zırvalarına karınları tok.

ayrıca siz, sizin deyimizile "faşist" görmişsiniz, keşke cumhuriyeti kuranlar gerçekten "faşist" olsalardı da, ülke yarı nüfüs ve çeyrek nüfüsla kurulsaydı,

veya şöyle diyim, yavuz sultan selim, binlerce aleviyi öldürüp, kürtleri bölgeye süper imtiyazlarla yerleştimeseydi...
Sosyal ağlarda paylaş

NiccoloMachiavelli said:

Suark said:

Hoşgeldin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...