Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bimeks Bidakka - 2 saatte kapıya kargo

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Bunu çıkamıştı Bimeks bir kaç ay önce, hiç denememiştim. Sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Eskişehir, Trabzon, İzmit, Malatya, Fethiye, Düzce, Bafra ve Antalya sınırları içinde geçerliymiş ve mağazaya uzaklığa göre yarım saat ile üç saat arası bir süre içinden kapıya geliyormuş aldığınız ürün.

Biraz önce ilk kez kullandım ve 1 saat 45 dakika süre verdi. Ankara'dayım ve mağazaya kendim gitsem bir saat sürerdi yol. Uzak değil arabayla ama toplu taşım için bana ters bir yerde. Arabayla 30 dakika kadar sürer.

Gelirse haber veririm burada, çok iyi bir hizmet düzgün çalışıyorsa.

Üç farklı türü var:

[list=1]
[*] Bidakka: 9TL ye 2-3 saat içinde geliyor.
[*] Bidakka Ekspres: 18TL'ye yarım ve 2 saat arası geliyor.
[*] Bidakka Zamanlı: İstediğin saatte geliyor.
[/list]
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

calimero said:

bir de dünya buna geçiyor zaten şu an, bimeks ne ilk ne son olur.

bütün dunyanın buna geçmesinin bir önemi yok, bizde uygulanışı olmadığı sürece.

bimeks'in yaptığı olay iyi olmuş o yüzden.

dünya derken; atla deve, nasa'yla uzay gözlem evi değil. amazon fln buna geçiyor hep, bimeks tarzı mağazaları bilmesem de. onlarınki düz ova bizimki dağ değil sonuçta, istanbul dışında da mesafeler daha kısa. teknolojik bir şey de değil ennihayetinde, lojistik daha iyi koordine edilecek ki bunda da bir şey yok. fazladan fazladan paralarını alıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır yani sanki atomu parçalama görevi verildi adamlara. fazla fazla kargo parası alıp aynı gün teslim edecekler yahu!

sahininden vs.'nin kendi bünyesinde kargo birimi var zaten, bildiğin adamların depolarına kargo firması şube açıyor. kargo başı aldığı 2 tl. bulk olarak değil de tane hesabı götürünce alsın 5 tl. e zaten adam parasını alıyor.

benim dediğim yine gevurlar başladı biz kuyruklarına takıldık...
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Abi, yeni şey gelmiş, bunu bile şikayet ediyorsunuz. Zaten daha nasıl çalıştığını da bilmiyoruz atamızda yapan yoksa. 30 dakika sonra kapıda olması lazım.

Yok yahu şikayet değil. güzel bişi tabi, ama bunu dünyayı takip amaçlı değil kendi insiyatifleriyle yapsalar çok daha güzel olacak.

arkadaşın birisi bunu bana 1.5 ay önce fln söyledi. yabancı firmalar buna geçiyor, türk firmaları da mecbur geçecek, bunla ilgili bir iş yapabilir miyiz fln diye...
Sosyal ağlarda paylaş

abicim atomu parçalama diye niye bakıyorsun ki,
o sistemi akıl edecek adam olacak şirkette,
uygulayabilecek bir adam olcak, ve bi de pratikte çalıştırabilecek olcaklar.

amazon sattığı kitapları ebook halinde de satıyor. barnes&nobles var mesela gene o ayarda. bi ideefixe var sanırım ebook veren ama amazon kadar gelişmiş değil.
d&r var mesela kitapçı, sattığı kitapların da ebook'u var mı mesela? yok.
atomu parçalamakla uğraştıkları için mi yapamamışlar? hayır, üstte bahsettiğim olaydan ötürü.

amazon birçok farklı ülkede hizmet veren (benim bildiğim us, uk ve de var) bir site.
adamlar köklü bir firma diyorum, teknik ekibi gayet iyi ve birçok sistemi ilk uygulayanlardan oluyor adamlar.

örneğin amazon sattığı ürün kategorilerinde ikinci el satışa da imkan tanıyor. bunu yapabilmişler.
d&r, dost, arkadaş gibi firmalar bunu yapamıyor. bimeks, teknosa felan da yapamıyor. emin değilim ama ideefixe'de de olmaması lazım.

hadi amazonu geçtim, amerika'da gamefly diye bir şirket var.
hangi eyalette olursan ol, sana oyun yolluyor. kiralıyorsun oyunu. 10 gün oynuyorsun mesela, 10 gün sonrasında gene senin evinden geri alıyor.
bu tip oyun/film şirketleri var. türkiye'de görmedim gene bimeks, teknosa, d&r gibi şirketlerin böyle bir hizmetini.

netflix var mesela, televizyonuna bağlıyorsun interneti, netflix üstünden istediğin filmi, diziyi felan izliyorsun. çok meşhur olmuştu amerika'da.
bizde tivibu gibi yeni yeni çıkıyor böyle hizmetler ama onlar da bi netflix değiller.

atomu parçalamak veya rocket science değil elbette,
ama yine de düşünüp uygulayabilecek kişiler gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

oho benzer örneklerden girdik netflix'den çıktık.

alamanya'da da yollar çok temiz!

rocket science demişken, rocket internet türkiye'ye hızla giriş yaptı, bu muhabbetleri uygulaması kuvvetle muhtemel zaten. sen uygulamazsan, güzelce bırakırsın pazar payını adamlara. ağlarsın sonra da "buralar hep böyle bostanlıktı" diye.

neyse tartışmanın manası yok. helal team bimeks'e diyelim kapansın konu..
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen gece web sitelerinde '' Fiyat updatelerini hatalı girdik, şu kadar sipariş geldi..'' konsepti ile yaptıkları viral prestij tazelemelerine neden oldu. 30 Milyar zarar olduğunu açıkladılar sonrasında ama 30 milyar verseler bu reklamı yapamazlardı, evet.

Yeni uygulamalar geliştiriyorlar çünkü Bimeks şuanda medya ajansına kendini teslim etmiş durumda. Ajans sürekli yeni dijital teknolojiler, yeni ürün geliştirmeye kasıyor. Umarım daha iyi olur.

Ama Bimeks, sektörde çok daha uzun zamandır var. Rakipleri Bimeks uyurken çok iyi işler yaptı. Toparlanmayı deniyor, daha iyi olabilirdi oysa ki.

Tabi ajans uygulamyla kafayı bozarken keşke Türkçeyi de düzgün kullansa.. Tasarımcı -de -da 'yı nerede ayrı yazması gerektiğini bilse keşke..

Bimeks Türkçe Bilmiyoooe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...