Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İçtiği biralar evden köye 'duvar' oldu

mokoko

Öne çıkan mesajlar

http://i.radikal.com.tr/480x325/2012/08/20/fft64_mf1083307.Jpeg

radikal said:

Ereğli Orman Bölge Müdürlüğü’nde memur olarak çalışırken emekliye ayrılan Şengül, evinin arkasında yamaçta olan bahçesinin etrafını, yüzlerce bira kutusunu üst üste koyup toprakla sağlamlaştırarak yaptığı duvarla çevirdi. Ahırın çatı arasındaki duvarlarını yine bira şişelerinden yapan Şengül, bahçeye şişelerden mini bir süs havuzu da inşa etti.

‘Çevreyi düşündüm’
Ramazan ayı dışında her gün içtiğini söyleyen Şengül, “Kimseye zararım olmuyor. Daha önceleri içtiğim içkilerin şişelerini çöpe atıyordum. Bu da çevre kirliliğine yol açıyordu. Bazen de satıyordum. Ama 2 yıldır evimde biriktirip bu şekilde duvar olarak değerlendirmeye başladım. Görenlerin de ilgisini çekiyor. Güzel oluyor. Böylece çevreyi de kirletmemiş oluyorum” diye konuşuyor.

bide extra sanırım hepsi.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

neden o kadar bira? neden..

o wait.

çünkü adam gibi içkiler zaten pahallı ve adamdan deli gibi vergisi ile birlikte kat be kat pahallı bir ücret istiyoruz. o da amele gibi bira içiyor işte.

en azından hobi olarak duvar örmüş.

false!

bira en yüksek lan vergide. %68 mi ne ötv uygulanıyo, almanya'da 30 cente bira içiyosun abi, en kral bira 70-80 cent. bu fiyatlarla biraya ucuz diyenin alnınıgarışlarım!!!
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

dasaaa said:

o wait.

çünkü adam gibi içkiler zaten pahallı ve adamdan deli gibi vergisi ile birlikte kat be kat pahallı bir ücret istiyoruz. o da amele gibi bira içiyor işte.

false!

bira en yüksek lan vergide. %68 mi ne ötv uygulanıyo, almanya'da 30 cente bira içiyosun abi, en kral bira 70-80 cent. bu fiyatlarla biraya ucuz diyenin alnınıgarışlarım!!!

ml başına fiyatlarını ve alkol oranlarını bir yazar mısın canım benim?
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

calimero said:

dasaaa said:

o wait.

false!

ml başına fiyatlarını ve alkol oranlarını bir yazar mısın canım benim?

ayrıca birada %5 alkol var, 8 şişe birada bir 50'lik rakı içmiş gibi oluyorsun.

50'lik rakı internette çıkan ilk sitede 32 tl. 8 şişe bira 30 tl civarı.

hayır neden böyle saçma bi muabbete soktun sen bizi ben onu da anlamadım...
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

ayrıca birada %5 alkol var, 8 şişe birada bir 50'lik rakı içmiş gibi oluyorsun.

50'lik rakı internette çıkan ilk sitede 32 tl. 8 şişe bira 30 tl civarı.

hayır neden böyle saçma bi muabbete soktun sen bizi ben onu da anlamadım...

Abi adam 50'lik rakıyı bi gecede bitirebilir. Ama midesi çöp kutusu değilse her akşam 8 tane bira içemez. Her akşam 5 bira içse 1 günlük rakı parasına 2 gün alkol almış gibi olacak hemen hemen. Maddi yönü var işin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...