Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 2

cavanagh

Öne çıkan mesajlar

Stadın bakım işlerini yapan firma drenaj sisteminde sorun olmadığını sadece afet sayılabilecek bir yağışın yağdığını söylemişti.

UEFA'nın drenaj sistemi standardının saniyede 100mm/h belirlediğini, Türk Telekom Arena'da ise sistemin saniyede 150mm/h kaldırabilecek düzeyde olduğunu söylemişti. O gün saniyede 250mm/h yağmur düşmüş deniyor.

Kesin çözüm olarak emme sistemi var diyordu. O sistem ise stad inşa edilirken kurulabiliyormuş sadece ve çok pahalı bir sistemmiş gerek yok dedi.

Şimdi böyle bakınca haklı, bu tamamen şanssızlık. UEFA'nın belirlediği standart üstünde yağış alınıyor. 2 katından fazla yağış geliyor ve drenej sistemi bunu karşılamıyor. Çıkıp GS yönetimine, hadi onu geçtim stadı yapan firmalara niye sistemi buna göre kurmadın diyebilir misiniz?

İstanbul son 10 yılda kaç kere bu kadar büyük yağmur yedi? Kaç tanesi maç gününe denk geldi. Hem yere saniyede 250mm/h su düşecek, hem o gün futbol maçı olacak hemde o maç önemli bir ŞL maçı olacak. Aynı şey geçen yıl İnönü'nün başına geldi işte, yine GS maçıydı :) Çıkıpta devasa ekstra maliyetler ile kırk yılın başı olabilecek bir felaketi hesap etmek bizim ülkenin kulüpleri için fazla lüks, hele hele stadı devlet ve taşeronları yapıyorsa maliyetten kaçmak için hiç mi hiç yapmazlar. Varyap'ta falan bizzat projede yer alan tanıdıklarım var neler neler anlatıyorlar :)

Onu bunu geçtik o maçın tatil edilmesi gerekirken turnuvanın iki düşük itibarlı takımı oynuyor diye (Genç GS'liler atar yapar şimdi, ŞL seviyesi için düşük doğruya doğru) maç tatil edilmiyor. O gün GS'nin Cluj ile değilde MANU ile maçı olsaydı o maç 10 kere tatil edilirdi. MANU'lu oyunculardan tut, yönetimleri ile ilişkiler bozulmasın diye bile tatil edilirdi. Hele Barça maçı falan olacaktı, futbolcuları otellerinden çıkarmazlardı, gelmeyin boşuna derlerdi. UEFA'nın bok yemesi tamamen, takımları nasıl kayırıyorlar apaçık ortada,

Aynı şekilde mesela ertesi gün Zenit - Anderlecht maçı vardı. Benzer bir şekilde yağmur aldı stad, iyi bir drenaj sistemleri vardı Arena kadar su tutmadı ama yer yer çok zorlandı futbolcular. Çıkıp insanları o havada o şartlarda oynatmak kadar acımasızca birşey olamaz... Üstte dediğim aynı şeyler burada da geçerli, ayıptı tamamen
Sosyal ağlarda paylaş

"""Nihat Doğan: 'Fatih Hoca da çok iyi top oynamıyordu'

Teknik direkötör olan Nihat Doğan konuk olduğu 'Böyle Bir Şey Var Mı' programında kendisini eleştirenlere yanıt verdi
Antrenör olmak için futbolcu olmaya gerek olmadığını söyleyen Doğan, "Benim çok beğendiğim hocalardan biri Hikmet Karaman. Dokunduğu her takımı ayağa kaldıran bir hoca, elinde sihirli bir değnek var. Bakıyorsun Almanya'da dönerciyken geliyor buraya tercman olarak takıma giriyor. Ersun Yanal da keza öyle. Adam top oynamadı, spor akademisi mezunu. Fatih Hoca da çok iyi top oynamıyordu. Futbolculuk dönemine bakıyorsun oynadığı mevkide bir Baresi değildi. Ama geldi ve yönetti" dedi.

Fatih Terim'in azmini beğendiğini söyleyen ünlü türkücü "Yıllarca röportajlarımda da dile getirdim, Teknik direktör olarak değil insan olarak Fatih Hoca'nın hırsını azmini kendime bir rol model olarak gördüm. Takım dalgalı denizde giderken, hiç strese girmeyip onu en sığ limana en kısa sürede alışını çok beğeniyorum." dedi."""

haha lan senin haddinmi türkiyenin en önemli hocasına lafetmek kıyaslanmak flan iyice sapıttı herif atilla taşla yarışır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
HT!

Galatasaray'da kombine kiralama dönemi başlıyor. Biliyorsunuz karaborsadan kombine kiralamak çok yaygınlaşmıştı son yıllarda, resmiyete dökecek kulüp,

Maça gitmeyeceksen kulübe bildiriyorsun, kombineni bir maçlık satışa çıkarıyolar. Belirlenen fiyattan satılıyor işte ve bu olaydan hem kulübün cebine ekstra gelir giriyor hemde taraftar para kazanıyor.

İspanya'da çok yapılan birşey bu, İngiltere'de de alt lig kulüplerinde vs. çok görülüyormuş. Diablo 3'ün RMAH'ı gibi birşey işte bu da, madem karaborsanın önüne geçemiyoruz yasallaştırıp ufaktan pay koklayalım mantığı :D

yalnız aklı başında olan adam yine satmaz. Geçen yıl FB-GS derbilerinde 1000 liradan kombinesini kiralayan adamlar biliyorum. Hele Süper Final'de rivayetler doğruysa Saraçoğlu'ndaki son maça 2500 liraya kombine okutan adam konuşuluyordu.

Çıkıp önemli maçlara kulübün belirlediği atıyorum 400-500 liralık fiyat yerine adam yine özelden 400-500 satar, en azından %100 para cebine kalır vs. vs. gider.

En azından düşünülmesi güzel birşey, kulübüne katkı sağlamak isteyen adamlarda olur böyle üçün beşin hesabını yapmayan vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Hoca var,
said:
Fatih Terim: Ben milli takım için oyuncularımdan birşey istedim "Bizden daha fazla milli takım için mücadele edin" dedim

Fatih Terim: Ben çıkıp bu hazırlık maçı da diyebilirdim. Ama milli takımın hazırlık maçı olmaz her maç ciddidir.

Hoca var;
said:

Aykut Kocaman: ''Hem TFF'ye, hem de Abdullah Avcı'ya bir sitemimi belirtmem gerekiyor. Böyle bir zaman, maç aralığı anlaşılabilir ama ligler çok sıcak. Başlangıç itibariyle, en büyük rakiplerimizden bir tanesi (Galatasaray), maçını cuma günü oynuyor. Bizim maçımız ise cumartesi günü. Buradaki durumu anlamak mümkün değil. Dün maçın ilk 11'inde 5 tane Fenerbahçeli oyuncu başladı. Bu oyunculardan 3 tanesi 90 dakika oynadı. Bize sorsalar maçımızın Pazar olmasını isterdik ama sormadılar."

pic related:
http://www.estanbul.com/images/imported/2010/01/201h-1.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...