Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İzmir'de askeri araca pkk saldırısı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

Fin said:

niye abi doğuyu ignorelayınca sorun mu bitiyor boyozmu patlasınlar izmir'de ordadad basbaya kürt dolu yani anormal bişi yok her türlü organize olup yapmışlar işte ?

hayır da bu işi izmire kadar getirmek normal terör eylemlerinden baya daha fazla provakatif bir hareket gibi geldi.

amaç ne acaba bu adamlar da mı Türkiyenin suriyeye girmesini istiyor. Hem gerçekten bizim dandik medyanın iddia ettiği gibi orda PKK kamplaşması varsa ordaki savaş ortamından daha fazla yararlanabilirler (Türkiyenin ana hedefinin esed olacağını düşünüyorum burda PKK var diye köylere dalarlarsa baya tepki alırlar çünkü) hem de kendi askeri kaynaklarını oraya harcamış olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

olaylar akp'ye mal edilemez. önceki iktidarlardan enkaz devralındı.

Black_Lupin said:

Oski said:

kesinlikle katılıyorum bu olayların hala çözülemiyor olması kesinlikle akpye mal edilemez. adamlar uğraşıyorlar bölgesel anlamda dengeyi getirmek noktasında çalışıyorlar.

nolur trollüyorum diyin
Sosyal ağlarda paylaş

Türkü halkı (ben dahil) tepkisiz ve balık hafızalı olduğu için doğuda yapılan terör eylemlerine alışılmışlık arttı. şimdi doğuda bir terör eylemi olsa insanlar bu kadar tepki göstermezdi. bu yüzden bunun özel olarak daha provakatif bir eylem olması amacıyla yapıldığını düşünüyorum ama amaç nedir bilemem.

en kötüsü de bazı gruplar Türkiyeye bize silah verin PKK ile savaşalım demeye başladı Suriyede. Umarım Türkiye de Amerika gibi ortadoğuda kendi örgütünü kurmak gibi hayallere kapılmaz yoksa ilerde Türkiyenin zamanında silahlandırdığı XXX terör örgütleri ile uğraşmak zorunda kalırız bi de.
Sosyal ağlarda paylaş

daha öncede aynı yerde yangın çıkarmışlardı. aynı grup büyük ihtimalle, işi yapacak kürt de hazır orda derme çatma gecekondularda yaşıyorlar çok yakınlarda.

geçen seneye kadar bende yazları o yolun ortda oturuyorum, patlama olsa giderdim , 2. patlamada belki yaralanırdım/geberirdim.

böyel kafalar işte. öyle uzak diyarlar.öyle alıştık
Sosyal ağlarda paylaş

terör bu. bitmeyecek. isterseniz ülkenin yarısını verin...

Biraz forum yaşının küçük olması, biraz da teknoloji ile haberlerden hızlı haberimiz olması eskiyi biraz unutturuyor.

80 ve 90 larda ki şehit ve halkdan kayıplarımız çok daha fazlaydı. Her akşam pkk tarafından basılmış köyleri vefat etmiş nineleri çocukları görüp gözlerimiz dolardı. (niye taktik değiştirip halka saldırılmıyor bilemiyorum.)
link

Tabi o zamanlar düşünmezdik, ama sonradan köylerdeki baskınların asker tarafından yapıldığı bile iddia edildi.

Diğer konu da askerlik. Asker ülke çıkarları doğrultusunda elindeki silahı kullanan kişidir. Silah ile de insan öldürülür veya yaralanır. Yani askere giden bir kişi ve ailesi bu riski bilir.

Ancak bizim ülkede asker var mıdır, ordumuzun yüzde kaçı "asker" dir o bilinmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Lupin said:

Oski said:

kesinlikle katılıyorum bu olayların hala çözülemiyor olması kesinlikle akpye mal edilemez. adamlar uğraşıyorlar bölgesel anlamda dengeyi getirmek noktasında çalışıyorlar.

bu nasıl biz demiyoruz:

İran'dan Türkiye'ye suçlama
İran eski Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki, Türk devlet adamlarının başta Suriye olmak üzere bölgedeki ülkelere karşı düşmanca politika yürüttüklerini iddia ederek bu politika nedeni ile son 10 yıl içinde elde ettikleri getirileri bir gecede heba ettiklerini ileri sürdü.

http://dunya.milliyet.com.tr/iran-dan-turkiye-ye-suclama/dunya/dunyadetay/09.08.2012/1578500/default.htm
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...