Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Why? Because God did it...

vaperon

Öne çıkan mesajlar

abi hurafe saçma şeyler zaten bunlar kimdemiş 10bin yıl önce filan halt etmiş

Tek kaynak a güvenmeli bence muslimanlar oda kuran a
Hiristiyanlarda kendi kitaplarına
ben şuana kadar 4 kitap okudum hiçbirindede böyle hurafeler yazmiyor gayet mantıklı ve son derece bilimsel açıklamaları olan şeyler yaziyor...

:)o
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

gayet mantıklı ve son derece bilimsel açıklamaları olan şeyler yaziyor...

O haram aylar çıkınca artık müşrikleri nerede bulursanız öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve bütün geçit başlarını tutun! Eğer tevbe edip namaz kılar ve zekatı verirlerse, onları serbest bırakın; çünkü Allah bağışlayan ve merhamet edendir.
Sosyal ağlarda paylaş

Teodor said:

Editor said:

O haram aylar çıkınca artık müşrikleri nerede bulursanız öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve bütün geçit başlarını tutun! Eğer tevbe edip namaz kılar ve zekatı verirlerse, onları serbest bırakın; çünkü Allah bağışlayan ve merhamet edendir.

Böyle birşey okumadım ben hiç bir ayette buda gereksiz imamların çevirisi kendilerine göre oynamasından kaynaklanıyor çok çamur bilgi var ortalıkta

dasaaa said:

demek ki incili okumamışsın.

evet te ben mantıklı olan ve bilimsel olanın kuran olduğunu söyledim yada söyleyememiş olabilirim burdan fixleyim...

incil komik kacıyor bazı şeyler hemde baya :)
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

Teodor said:

Editor said:

Böyle birşey okumadım ben hiç bir ayette buda gereksiz imamların çevirisi kendilerine göre oynamasından kaynaklanıyor çok çamur bilgi var ortalıkta

demek ki sen daha neye inandığını bile bilmiyorsun elmalılı'nın tefsirinden aldım. tevbe suresi 5. ayet.
Sosyal ağlarda paylaş

Ey iman edenler! Yemek için çağrılmaksızın ve yemeğin pişmesini beklemeksizin (vakitli vakitsiz) Peygamber'in evlerine girmeyin, çağrıldığınız zaman girin. Yemeği yiyince de hemen dağılın. Sohbet için beklemeyin. Çünkü bu davranışınız Peygamber'i rahatsız etmekte, fakat o sizden de çekinmektedir. Allah ise gerçeği söylemekten çekinmez. Peygamberin hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Böyle davranmanız hem sizin kalpleriniz ,hem de onların kalpleri için daha temizdir. Allah'ın Resûlüne rahatsızlık vermeniz ve kendisinden sonra hanımlarını nikahlamanız ebediyyen söz konusu olamaz. Çünkü bu Allah katında büyük bir günahtır.

Oldukça bilimsel içerik.
Sosyal ağlarda paylaş

Butun mesajlari okumadim ama gordugum kadari ile insan oglu degismemekte.. hangi konuda mi ? kim neye inanmak istiyorsa inanir, ne yapmak istiyorsa ( toplum ve hukuk kurallari icinde ) yapar... SANANE, sana karsi herhangi birseyi zorla kabul ettirmeye calismadiktan sonra, sanane kardesim. Yok incil bunu demis yok oburu bilmemneyi 2 parca yapmis, otekisi bacagi kadar seyi var diye okuze tapmis, tapsin sanane. sen kendine sahip cik, yasam hakkina, hayata, dogaya saygi goster yeter. Kime neyi aciklamaya calisiyorsunuz yada tartisiyorsunuz, normal olan bir insan oglu zaten iki cumle okuduktan sonra neyin dogru neyin yanlis oldugunu anlayabilicek kapasitedir, geri kalanlar imalattan defolu kisima girer.
Sosyal ağlarda paylaş

Sargon said:

Butun mesajlari okumadim ama gordugum kadari ile insan oglu degismemekte.. hangi konuda mi ? kim neye inanmak istiyorsa inanir, ne yapmak istiyorsa ( toplum ve hukuk kurallari icinde ) yapar... SANANE, sana karsi herhangi birseyi zorla kabul ettirmeye calismadiktan sonra, sanane kardesim. Yok incil bunu demis yok oburu bilmemneyi 2 parca yapmis, otekisi bacagi kadar seyi var diye okuze tapmis, tapsin sanane. sen kendine sahip cik, yasam hakkina, hayata, dogaya saygi goster yeter. Kime neyi aciklamaya calisiyorsunuz yada tartisiyorsunuz, normal olan bir insan oglu zaten iki cumle okuduktan sonra neyin dogru neyin yanlis oldugunu anlayabilicek kapasitedir, geri kalanlar imalattan defolu kisima girer.

kardeş ortaokulları ilkokulları imamhatipe çeviriyorlar, neye saygı ya
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

Teodor said:

Editor said:

dasaaa said:

demek ki incili okumamışsın.

evet te ben mantıklı olan ve bilimsel olanın kuran olduğunu söyledim yada söyleyememiş olabilirim burdan fixleyim...

incil komik kacıyor bazı şeyler hemde baya :)

tipe bak incil komikmiş kuran billimsel kaçıomuş lololz
Sosyal ağlarda paylaş

Kurani dogru duzgun okumuyorlar, incili veya dinlerin olayina bakmiyorlar, sonra en iyi din islam, inanmiyana cahil diyip okumasini soylemiolarmi bide offf

Elimde imkanim olsa kurani bole zorla 3 kere tum muslumanlara anadillerinde okuturdum direk, filtre girevi girurdu o derece iyi bi kitap

Adamlar olunun arkasindan ahzab suresini okuyorlar, 28-34 de yazanlarinormal bi kitapta okusalar yakarlar direk normal kitabi
Sosyal ağlarda paylaş

AHZAB 28. Ey Peygamber! Eşlerine şöyle söyle: Eğer dünya dirliğini ve süsünü (refahını) istiyorsanız, gelin size boşanma bedellerinizi vereyim de, sizi güzellikle salıvereyim

AHZAB 30. Ey peygamber hanımları! Sizden kim açık bir hayâsızlık yaparsa, onun azabı iki katına çıkarılır. Bu, Allah’a göre kolaydır.

AHZAB 32. Ey Peygamber hanımları! Siz, kadınlardan herhangi biri gibi değilsiniz. Eğer (Allah’tan) korkuyorsanız, (yabancı erkeklere karşı) çekici bir eda ile konuşmayın; sonra kalbinde hastalık bulunan kimse ümide kapılır. Güzel söz söyleyin.

AHZAB 33. Evlerinizde oturun, eski cahiliye âdetinde olduğu gibi açılıp saçılmayın. Namazı kılın, zekâtı verin, Allah’a ve Resûlüne itaat edin. Ey Ehl-i Beyt! Allah sizden, sadece günahı gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor.

AHZAB 36. Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur.
AHZAB 37. (Resûlüm!) Hani Allah’ın nimet verdiği, senin de kendisine iyilik ettiğin kimseye: Eşini yanında tut, Allah’tan kork! diyordun. Allah’ın açığa vuracağı şeyi, insanlardan çekinerek içinde gizliyordun. Oysa asıl korkmana lâyık olan Allah’tır. Zeyd, o kadından ilişiğini kesince biz onu sana nikâhladık ki evlâtlıkları, karılarıyla ilişkilerini kestiklerinde (o kadınlarla evlenmek isterlerse) müminlere bir güçlük olmasın. Allah’ın emri yerine getirilmiştir.

AHZAB 38. Allah’ın, kendisine helâl kıldığı şeyde Peygamber’e herhangi bir vebâl yoktur. Önce gelip geçenler arasında da Allah’ın âdeti böyle idi. Allah’ın emri mutlaka yerine gelecek, yazılmış bir kaderdir.

AHZAB 50. Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah’ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir

AHZAB 51. Onlardan dilediğini geriye bırakır, dilediğini de yanına alırsın. Boşadığın hanımlarından arzu ettiğini tekrar yanına almanda, senin üzerine bir günah yoktur. Böyle yapman onların mutlu olmalarına, üzülmemelerine ve hepsinin, senin verdiklerine razı olmalarına daha uygundur. Allah, kalplerinizde olanı bilir. Allah hakkıyle bilendir, halîmdir

AHZAB 52. Bundan sonra artık başka kadınlarla evlenmen, elinin altında bulunan cariyeler hariç, güzellikleri hoşuna gitse bile, bunların yerine başka hanımlar alman sana helâl değildir. Allah her şeyi gözetler.

AHZAB 53. Ey iman edenler! Siz zamanını gözetlemeksizin, bir yemeğe davet edilmedikçe, Peygamber’in evlerine girmeyin. Ancak davet edildiğiniz vakit girin. Yemeği yediğinizde hemen dağılın, sohbete dalmayın. Çünkü bu hareketiniz Peygamber’i üzmekte, fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadır. Ama Allah, hakkı söylemekten çekinmez. Peygamber’in hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Bu, hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. Sizin Allah’ın Resûlünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikâhlamanız asla caiz olamaz. Çünkü bu, Allah katında büyük (bir günah) tır.

AHZAB 55. Onlara (Peygamber’in hanımlarına), babaları, oğulları, kardeşleri, kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kadınları (mümin kadınlar) ve ellerinin altında bulunan câriyelerinden dolayı bir günah yoktur. (Ey Peygamber hanımları!) Allah’tan korkun; şüphesiz Allah, her şeye şahittir.

AHZAB 59. Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına (bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman) dış örtülerini üstlerine almalarını essöyle. Onların tanınması ve incitilmemesi için en elverişli olan budur. Allah bağışlayandır, esirgeyendir

[hr]

Adam hakli ama, biz tanesini idare etmekte zorlaniyoruz, 13 kari ve cariyeleri idare edebilmek icin anca allahin direk mudehale etmesi lazim olaya

Son ayetide hala "islamda ortunme yok, kuranda tesettur yok" diyenler icin koydum

[hr]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...