Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cloud Atlas (2012)

Norak

Öne çıkan mesajlar

Bir çok hikayeyi paralel bir şekilde anlatıyor,ve bazı karakter ve hikayeler diğerlerinden daha önde olduğu için geride kalanları unutabiliyorsunuz,bağlayamıyorsunuz. Birde farklı zaman dilimlerinde sürekli aynı oyuncuları farklı makyajlarla kullanmak pek hoşuma gitmedi açıkçası,evde izlense aynı etkiyi vermez sanırım,izlicekseniz sinemada izleyin ama izlemeseniz de olur,böle müthiş aksiyonlu bir film değil yada bir başyapıt...
Sosyal ağlarda paylaş

Film uzun genel olarakta iyi değil bence..Ama hikayeler kendi içlerinde izleniyor fakat iyi diye mi yoksa tamam şimdi bişeye bağlıyacak diye mi izleniyor emin değilim :) Aynı karakterleri çok kötü makyajlarla farklı farklı oynatmışlar o olay hiç olmamış.Hikayeyi de çok fazla karıştırmışlar kopuyosun sürekli.Filmde ender de olsa güldüren sahneler var bi onları sevdim diyebilirim..Sonuç olarak 3 saat harcanıpta sinemada izlemeye gerek yok bence..
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada makyaja güvenip bir daha sefere koreliyi ingiliz, amerikalıyı da koreli diye oynatmasınlar lütfen. koreli değil siborg mongoloid sandım uzunca süre oyuncuları. koreli kadın da uncanny valley'dan fırlamıştı avukatın ingiliz karısı rolünde.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi onlar göze batması için oradalar zaten. Aynı adam olduğunun belli olması gerekiyor. Ne bileyim siz komedi filmi diye mi gittiniz, belli sahneleri komikti sadece diyen arkadaş, merak ettim yani..

Kitap üzerinden düşünmek lazım. Şu an yeni başladım, hatta adam ilk defa filme çevirilecekken bu kitabı filme uyarlamanız imkansız demiş. Wachowski'ler ve öbür yönetmen de yanılmıyorsam bildiğin kapanmış bir eve bunu nasıl filme uygularız diye. Çok kolay olmamış olsa gerek.

Vermek istediği mesajlar über, bilinmeyenleri söylüyor vs demiyorum. Ama üzerine azcık düşünülmeli bence. Yani filmin aksiyon, komedi, drama gibi bir kaygısı yok. Farklı ve güzel bir film. Arada çok güzel anektodlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce Fountain'e bayılmıştım, bunu da çok beğendim. Kurgudaki dinamizm gerçekten güzel. Müzikler ayrı bir güzel. Konular ve mekanlarda güzel. Kısaca film güzel ve heyecan verici. 170 dakika boyunca bir an bile sıkılmadım. Çok iyi ayarlamışlar dengeyi.

Ayrıca Wachowskilere popülarizme yenilmeyip bir filmin illa 120 dakikaya sığması gerekmiyor diye düşündükleri için teşekkür ederim. Saçma sapan kısaltmalar, anlamsız kesintiler olmadan izledik.
Sosyal ağlarda paylaş

keşke sıradan bir arkadaşla gitmiş olsaydım bende. kız arkadaşımla gittim. film çok güzeldi, mesajlar falan. ama kız arkadaşım çok b.ktan bir film olduğunu söyledi, ve orada filmin diilde kız arkadaşımın bir hayal kırıklığı olduğunu anladım. kesinlikle çok başarılı bir film ve kesinlikle sevgilinizle gitmeyin(:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Film gayet iyiydi ama epic değildi. İzlerken farklı beklentilere sokabiliyor bazı "işaretler", o yüzden son zayıf kalıyor.

Kurgu inanılmaz, büyük başarı bence direk. 3 saat boyunca sıkmadan, merak uyandırarak düzgün hikaye anlatmak zor iş. Wachowski'ler yapmış cidden.

Ama daha bütünleşmiş hikaye, daha ortak payda da buluşan karakterler, daha uçuk bir son ve daha keskin bir mesaj bekledim ama.

Çok alakasız gelecek size ama filmin sonuna doğru aklım Assassin's Creed serisine gitti. ona benzer bir kurgu istedim, son istedim. AC oyunlarında çok uçuk bir hikaye tabanıyla gerçek tarihe alternatif bir arka plan oluşturup, ortak bir sona doğru yolculuk yapıyoruz. Burda da nedense böyle birşey çıksın, dönemden döneme bunun izlerini daha net görelim, son zamanda da efsanevi bir olayla sonlansın istedim. Böyle bir beklenti içine girdim, ama olmadı.

Ama kötü değildi yani, gayette iyi bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...