Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Viktor said:

http://web.archive.org/web/20080822045534/www.islam-exposed.org/furqan/contents.html

ahanda fake kuran, gercek furkan

ustune hala akademik calismalar yapiliyor, muslumanalrin yapabildigi en somut itiraz adamalrin domaini patlatip internetten sansurletmek oldu, israil ve CIA oyunuymus bu iki arapin yazdigi kuran

http://web.archive.org/web/20070803081500im_/http://www.islam-exposed.org/furqan/pages/344.jpg

bakin ne kadar duzgun, hadi bunada inanin

is sanatla olsaydi dedigim gibi allahtan buyuk mozart var

google dan arama ahahah ezik misin,google ne lan
Sosyal ağlarda paylaş

Opusdei said:

Oyle aklimi karistirdin ki viktor san kendi dinim musevilikten suphe
Eder dua etmez oldum ciddi ciddi arastiriyorum ve sumerlerle alakali olay eger gercekse cok kotu kekliyorlar bizi

Evet dostum ben de geçen sene Pagan olmuştum ama şimdi değiştircem sanırım, bu arkadaş yeni bir zihinsel devrim başlatmış çok iyi bence...
Sosyal ağlarda paylaş

bu kilitççileri anlamıyorum, niye kilitlensin?

adam yazacağını yazsın, inanmak isteyende neye inanacaksa ona inansın

benim burada yazılanların bazılarına tek itirazın bilgi kirliği yaratmaları ve buna ne kadar karşı çıkıyorsam tartışma konusun ortada bir şey yokken kapatılmasına da o kadar karşı çıkarım,

boş vaktınız varsa karşı argümanlarınızı yazın ayrıca
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

edikledim, tartışma güzel,

@viktor

2 farklı kuran hakkında detaylı bilgi istiyoruz piliz.

kuran muhammedin hayatinda hicbirzaman derlenip toparlanmamistir, peygamber yasaminin sonuna kadar vahiy almaya ve gunluk siyasetini inen vahiyler ile duzenlemeye devam etmis, vahiyleri bir kitaptan cok bir yasam bicimi olarak gormustur, ilga kurallari geregi iki ayet celsitiginde sonra gelen oncekini ilga ettiginden zaten problemde kalmamistir ortada

deve kemiklerinden yaprakalra pek cok farkli yere yazilmis ve genelde ezberletilmistir ki burda guven zinciri dedigim parca giriyor gene devreye

peygamberin olumunden sonra yemame savasinda sehit olanlarin arasinda hafizlarin bulunmasi omeri cok endiselendirmistir, uzun ugraslar sonrasi zar zor ebubekiri kafaya alip "bunu derleyip toplayalim" konusunda ikna etmistir, hafizlar yetersiz kalinca butun muslumanalrdan yardim istenmis ve ayetlerin muhammedden bizzat dinlenmis olduguna dair kendine iki sahit bulabilen herkezin ayeti yer bulmustur

ilk mushaf bu sekidle ortaya cikmistir, ebubekir olunce bu mushaf omere, omer oluncede kizi hafzaya gecmistir. Osman doneminde emevi ailesinin baskisi ile bunun cogaltilip dagitilmasi gundeme gelmis, hafzadan bu mushaf zorla alinmis ve yeniden derlenip 5 adet cogaltilmistir

bugun en yaygin iki mushaf hafs mushafi ile walsh mushafidir, walsh mushafi afrikada kullanilir, hafs mushafi ise orta doguda kullanilir

ebu davud un mesahaf-i sicistani adli eserinde bu iki kuran arasindaki 1000 fark ilk defa dokumente edilmistir

daha aciklisi ise fatma mushafinin basina gelenlerdir, alinin esi olan fatma peygamberin olumunden sonra cebrailin kendisine gorundugunu ve ona cocuklari hasan huseyinin kaderi dahil bazi kehanetler aktardigini, alininde bunlari not ettigini soyler, siilikteki mehdi inanisida buradan gelir. Bu kitabin emeviler tarafindan yok edildigi soylenir, kerbeladan sonra islamdaki ayrilik kesinlesince sii inancinda kendine yer bulan bu mushafin ancak mehdi geldiginde onun tarafindan ortaya cikarilicagina inanilir

sunniler ise kurandan cok sunnetten yola ciktiklari icin imam buharinin kitabini rehmeber kabul etmisler daha sonra ise bu hadisler arasinda ayriliklar nedeni ile sunni islamda pek cok farkli mezhebe ayrilmistir, peygamberin yonetim tarzi gibi kuranda yer almayan herseyi ulemaya sorma gelenegide burdan gelir, bunun en modern temsilcisi diyanetin alo-fetva hattidir iste

islam tek din degil, tek mzhep degil kisaca, turklerin inandigi islam imam-i azam ebu hanafi nin mezhebi olan hanefiliktir

kitap konusundada farkli mushaflari yazdim "TEK KELIMESI DEGISMEDI" tezi bunu bilmeyenler tarafindan soylenir ama 5dk da sipsak bi sekilde curutulur
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

athenada mülkiyet,namus aile gibi kavramlar yok,zenginleri yeteri kadar zengin etmiyor,yetersiz.

onları ne yapayım, zeka ve taktiksel savaş tanrıçası bunlar bana yeter

veya aslında var, athena bakiredir ve üçlüdür, hem erkek, hem kadın, athinalılar baş tanrıçalarını ela aleme peşkeş çekmemişler :) zaten zeusun anlından annesiz olarak doğmuş
Sosyal ağlarda paylaş

bence güzel topik, inanç tartışması dönmüyor zaten burda. Kutsal kitapların tatışması dönüyor daha çok.

mesela ben inanıyorum, ama viktorun dedikleri çok mantıklı geliyor. Çatır çatır örneklerde var kitabın içinden. Ki zaten ben de okurken baya sıkıntı çekmiştim bazı çelişkilerle.

güzel kaynaklar istiorm viktordan =)
Sosyal ağlarda paylaş

akademik veri tabanlarindan bakican kaybolmak istemiyorsan, din ole bi konuki kosedeki bakkal ahmet amcada yazabilio, kazik kadar beyin cerrahi profesoru "NERONLARDA ALLAH YAZIYOR" diyip bisiler izrvalayip yazabiliyor, ilahiyatcilari gec zaten kafadan

turkiyede kuran ustune en ciddi elestirileri yapmis adam turan dursundur, merak edenler once bi onun hikayesinden baslamalarini tavsiye ederim, ISLAM FUCK YEAH mentalitesi bu ulkenin dunya capinda yetistiridigi tek teolojisti katletti iste ki turan dursun burdaki cogu insanla paralel olarak baska bir dine mensup oldugundan veya aileden dinsiz yetistiginden filan inancini kaybetmedi, aksine bir muftu olarak o kadar kafa yorduki kendi dinini ogrenmeye sonunda tutarsizliklari buldu, yavas yavas kaybetti inancini ve "artik muftuluk gorevime devam edemem" diyip havlu atti

onun disinda turkce ciddi kaynak bulmak imkansiz bu konuda, yabanci akademik kaynakalr disinda gercekten "tarafsiz" birsey bulmak zor, genelde katolik klisesi ismarlama yayinlar yaptiriyor, dogrudur degildir bilmem ama "dinime kufreden musluman olsa" seysinden klisenin yaptigi calismalari okumakla zaman kaybetmiyorum ben
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

mesela sen de şey desene çıkıp viktorun postuna istinaden.

hayır o öyle değil çünkü,
şu şu şu tarihte şu olmuştur, şu şu şekilde oldu falan gibi.

yalanlama gibi değil daha çok ispata dayalı takılsak mesela.

"ben hakliyim sahidimde allah" temali olanlar disinda itiraz goremedim daha :p
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...