Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

ascraeus said:

inanan inanmayana cahil diyor
inanmayan inanana cahil diyor
peki cahillerle 40 sayfa tartışana ne diyoruz? akıllı mı, aptal mı?

abi soyle bir bak konu disina yarisi islamla alakali mesajlar,firat kenarinda kurt kuzuyu kapmis,sorumlusu tayyip oda hz omer den alintiladiydi bu islama inananlar hep boyle,birisi ayetin tefsiri olmadan direkt ayeti hariciler gibi yorumlar ;ey inananlar ;namazi dosdogru kilin der ayet .ama nasil diyince peygamber uygulamayi gosterir onu kabul etmez.birisi adam pis kokuyor ,basindaki hindu sarigini gorunce lan bu muslumanlarda ne pis kokuyor der hocada hic dururmu? yapistirmis cevabi ;hirsizin hicmi sucu yok?
Sosyal ağlarda paylaş

40 sayfa aynı konuyu tartışanda bir sorun yok abi, anlamayana 100 sayfada da anlatamazsın bazı şeyleri. "Anlatamadım kendimi" diyorsanız o kadar üzülmenize gerek yok gerçekten. Sizin anlatmak istemenizde bir problem yok, karşıdakinin ne kadarını aldığı sorun sadece.

Her iki taraf için de söylemek istedim sadece, alınmayın lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

vall karsidakini ikna etmek icin yazan varsa cidden yazik, ben bole 2003 filan gibi anladim o olayin ne yala noldugunu

ben yaziyorum cunki hic mesaj gelmesede yiginla insanin okudugunu birseyler kaptigini biliyorum, sagolsunlar tarih konusunda cok durten oluyor ozel mesaj veya steamden filan, birilerinin okudugunu bilmek yetiyor bana, o yuzden tek tarafli tartismalar bayiyor genelde
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

oncekendimi said:

Sparkcaster said:

mesajlar kesildi

muslumanlar icin arinma vaktiydi .bitti geldim .evet baska neyi merak ediyorsunuz ?elimden geldigince yardim edeyim efendim buyrun....

Ben şunu merak etmekteyim ki, hakkatten bi kitabı dinin kanıtı olarak nasıl görebiliyorsunuz. Vallahi ben bunu bir türlü anlamıyorum ve ne zaman birileri ile dinsel konu üzerinde konuşsam kitabı bana kanıt diye sunmaya çalışıyorlar.

Yani bi kitap nasıl kanıt oluyor. Ciddi merak ettiğimden soruyorum, bir art niyetim yok.

her felsefi gorusun her doktrinin her semavi dinin kitabinin olmasi normal cunku soz ucar yazi kalir diye bir atasozu var.peki nicin?

bunun cevabi da kitabin icinde gizli kitap inen peygamberlerin asil gorevi uyaricilik kismidir.insanlari uyaran yaraticinin insanogluna nasihatler butunudur bir nevi..

her yanlisinda aninda uyaran bir yaratici olsa seytani yaratmasinin ne anlami kalirdi?

ilk emri oku dur .yaratan rabbinin adiyla oku diye devam eden sure gibi orneklerle cogaltabilirix
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

ahmedinejad said:

ad3m said:

Lan o kapalı insanların yazın aurası +50 yard bonus kazanıyor birde offf.

içten ferah giydin mi ter yapmaz o kıyafetler. dar kıyafet daha çok koku verir hatta.

asdadjasdhjashd savunmaya bak.

iki kadın ele al, ikisi de deoderant kullanmıyor;

bir tanesi içine pamuklu atlet vb böyle teri çekicek ve ferah tutacak bir şeyler giymiş, üstünde de bol kıyafet var, böyle beyaz keten püfür püfür.

diğeri dar body giymiş teri böyle iz yapmış body'de kolları kaldırdığında direk iz çıkıyor ıslak ıslak.

hangisi daha çok kokar?
Sosyal ağlarda paylaş

fotoğraf çektiğim belli olmasa gerçek islamı 3-5 fotoğraf ile yansıtacam buraya ama ağzımın yüzümün dağılmasından korkuyorum.

neyse ben tasvir edeyim siz anlarsınız. çarşaflı kadın + şortlu, tişörtlü kardeşi/kocası/nişanlısı.

işte gerçek islam işte gerçek kolaylık dini.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

bir tanesi içine pamuklu atlet vb böyle teri çekicek ve ferah tutacak bir şeyler giymiş, üstünde de bol kıyafet var, böyle beyaz keten püfür püfür.

diğeri dar body giymiş teri böyle iz yapmış body'de kolları kaldırdığında direk iz çıkıyor ıslak ıslak.

hangisi daha çok kokar?

kokan şey ter değil, ter nedeniyle yüzeyde oluşan bakteriler biliyorsun dimi?
Sosyal ağlarda paylaş

Fazla üstüne gitmeyin. Lafa gelince sonsuz saygıları vardır inanmayana, karşı fikre. Hatta dinde zorlama bile yoktur. Ama 3-5 kendini bilmez ateist sonsuz inanılan kitaptan sureleri, tefsirleri ve hatta en güvenilir sayılan hadisçilerden örnek koyunca "yiter amahh azıcıhh saygıııı yaaah." Hiç değişmedi ki bu kısır döngü. Forum tr, yada donanım olsa küfür gırla giderdi, yine bir paticik kalitesi var şükür.

Ayrıca öncekendimi nickli arkadaşın şimdiye gördüklerim arasında en ılımlı ve seviyeyi düşürmeyen biri olduğunu görerek yazdım. Kişisel değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

e tamam işte, bir tanesinde teri emen pamuklu fanila var, üstüne koku çıksa bile bir engel var keten kumaş direk salmıyor dışarı. diğeri direk açığa çıkıyor engelsiz, emen bir şey de yok.

ha burdan ulaşmak istediğim, "şunlara bak nasıl geziyorlar la böyle" dediğiniz insanlar sizden daha ferah şekilde geziyorlardır muhtemelen. öyle umut sarıkaya insanları gibi iç içe kazak falan giyip gezmiyor kimse.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:
Nekro said:
ahmedinejad said:
ad3m said:
içten ferah giydin mi ter yapmaz o kıyafetler. dar kıyafet daha çok koku verir hatta.
iki kadın ele al, ikisi de deoderant kullanmıyor; bir tanesi içine pamuklu atlet vb böyle teri çekicek ve ferah tutacak bir şeyler giymiş, üstünde de bol kıyafet var, böyle beyaz keten püfür püfür. diğeri dar body giymiş teri böyle iz yapmış body'de kolları kaldırdığında direk iz çıkıyor ıslak ıslak. hangisi daha çok kokar?

yazin dar body ? biz tshirt giyiyoruz genelde yazin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada gecen okudum "ne kadar sallarsan salla son damla daima kalir donda" kanununa karsi dindar erkekler icin ped uretmeye baslamis bi girisimci, bakalim ne kadar tutucak gorucez

Zaten islami usulde ayakta isemek caiz degildir, cami tuvalerine asarlar zaten hadisleri filan ama sanmiyorum oturarak isiyen turk erkeklerinin var oldugunu

Ped isi tutar orkid muslumanlar icin uretime gecerse o zaman dicem iste bak temizlik dini imis diye eheuehu
Sosyal ağlarda paylaş

Teodor said:

islamda çok enteresan şeyler var.

mesela 5 vakit namaz hiç bir yerde yazmaz kuranda sırf hadiste öyle yazdığı için 5 vakit kılarlar.

kuranda yazan güneş doğarken, tam tepedeyken ve batarken allah ı hatırlayın der.

yatma kalkma, seccade falan hiç yazmıyor kuranda.

heralde yazmıcak aga, kuran strategy book, hadisler user's manual, kelime-i şahadet ise EULA.
Sosyal ağlarda paylaş

hadis denilen şey arap halkının alışkanlıklarının yazıya dökülmüş hali cidden kuran ile bağını kurmakta zorlanıyorum. bu kadar arap kültürüne boğulmuş bir yapının evrensel olmamasına da şaşmamak lazım.

mesela bu da çok garip.

Tevbe sûresi (9), 5

Bu ayetin tamamının anlamı şöyledir: "Haram ayları çıkınca Allah'a ortak koşanları nerede bulursanız öldürün; onları yakalayın, hapsedin ve her gözetleme yerinde oturup onları bekleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılarlar, zekâtı verirlerse onları serbest bırakın. Çünkü Allah bağışlayan, esirgeyendir."

sadece Allah ın yargılayabildiği bir ortamda 3 aylar gelince islamiyeti kabul etmeyenlerin öldürülmesi sevap kazandırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Nekro said:

ahmedinejad said:

ad3m said:

hangisi daha çok kokar?

Abi şunun benim söylediğim kesimle alakalı olmadığını çok iyi biliyorsun.Ama sorsan temizlik imandan gelir diye hazır cevaptırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

DavidMills said:

Fazla üstüne gitmeyin. Lafa gelince sonsuz saygıları vardır inanmayana, karşı fikre. Hatta dinde zorlama bile yoktur. Ama 3-5 kendini bilmez ateist sonsuz inanılan kitaptan sureleri, tefsirleri ve hatta en güvenilir sayılan hadisçilerden örnek koyunca "yiter amahh azıcıhh saygıııı yaaah." Hiç değişmedi ki bu kısır döngü. Forum tr, yada donanım olsa küfür gırla giderdi, yine bir paticik kalitesi var şükür.

Ayrıca öncekendimi nickli arkadaşın şimdiye gördüklerim arasında en ılımlı ve seviyeyi düşürmeyen biri olduğunu görerek yazdım. Kişisel değil yani.

arkadasim dinde zorlama islam disinda olanlara yoktur.sirin gozuknek icin dedim ya bazilari sulandiriyor islami ha su anda da kimse kimseyi zorlayamaz.islam fikhi egemen olan ulkede de dine isindirmak icin bazi konularda gevseklige gidilebilir mesela osmanli buna bir ornek tabii seyhulislam makaminda degilim hatam olabilir kusura bakmayin...
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

DavidMills said:

arkadasim dinde zorlama islam disinda olanlara yoktur.sirin gozuknek icin dedim ya bazilari sulandiriyor islami ha su anda da kimse kimseyi zorlayamaz.islam fikhi egemen olan ulkede de dine isindirmak icin bazi konularda gevseklige gidilebilir mesela osmanli buna bir ornek tabii seyhulislam makaminda degilim hatam olabilir kusura bakmayin...

yukarıda sure yazdım adamların öldürülmesi gerektiği söyleniyor daha nasıl bir zorlama olabilir?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...