Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İzmirde öldüren kedi için üniversiteliye 3 ay 10 gün hapis verildi

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

hapis mi? ne aciziz ya. "napalım bu hıyara? hapis verelim gitsin, zira şu anki sistemimiz başka bi bok veremiyor" diye düşünmüş müdür acaba kararı verenler.

şundan bi 20-30 sene sonra "oha eskiden bu tip şeyler yapanlar hapis yatıyomuş lan, düşünebiliyomusun hapis" diye söylenir heralde yeni nesil falan.

çocuğun hapis yatması neye yarayacak?

bazıları da çocuğa böyle yaparım şöyle yaparım anasını tekmelerim falan demiş o da baya baya iyi. az bi oturup düşünsünler kendi içlerindeki canavarları. sonuçta şu çocuğun farklı bir türüsünüz.
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

hapis mi? ne aciziz ya. "napalım bu hıyara? hapis verelim gitsin, zira şu anki sistemimiz başka bi bok veremiyor" diye düşünmüş müdür acaba kararı verenler.

şundan bi 20-30 sene sonra "oha eskiden bu tip şeyler yapanlar hapis yatıyomuş lan, düşünebiliyomusun hapis" diye söylenir heralde yeni nesil falan.

bazıları da çocuğa böyle yaparım şöyle yaparım anasını tekmelerim falan demiş o da baya baya iyi. az bi oturup düşünsünler kendi içlerindeki canavarları. sonuçta şu çocuğun farklı bir türüsünüz.

adam öldürenleri, hırsızlık yapanları, dolandırıcıları felan da cezalandırmayalım aslında. iyi fikir.
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

e evet, ama zaten öyle olduğu için hapis cezası iyi bişey. Bundan sonra kimse kalkışmaz işte böyle bişeye.Hapisten başka belki mecburi hayvan hizmeti falan verilebilirdi yıllarca ama hapiste iyi.

haa tabi cezanın kediyi keyfi olarak öldürmek üzerinden verildğini düşünmüyorum, sonuçta avlanmak hadi onu geçtim balık avlamak çiçek koparmak gibi faaliyetler cezasız gayet.

Olayın içinde toplum baskısı + kamuoyu vs falan var.
Yoksa öldürülen hayvan, her gün aslında ihtiyacımız olmadığı halde göbeklerimizi büyütmek veya sıçmak için bir sürü hayvan ve bitki öldürüyoruz sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Videoyu sonuna kadar izleyemedim. Allah belasını versin bu insanın.
Korumasız bir hayvana bunu yapanın insana da bir faydası olmaz, toplum içerisinde barınmaması gerekiyor!
3 ay ceza komik olmuş,
ülkemizde hayvan haklarının daha caydırıcı cezalar ile korunmasını dilerdim.
Sosyal ağlarda paylaş

lemuria said:

Videoyu sonuna kadar izleyemedim. Allah belasını versin bu insanın.
Korumasız bir hayvana bunu yapanın insana da bir faydası olmaz, toplum içerisinde barınmaması gerekiyor!
3 ay ceza komik olmuş,
ülkemizde hayvan haklarının daha caydırıcı cezalar ile korunmasını dilerdim.

şahsen ben insan haklarının bile olmadığı bi ülkede bu cezaya sürpriz gözüyle bakıyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

razzRaziel said:

adam öldürenleri, hırsızlık yapanları, dolandırıcıları felan da cezalandırmayalım aslında. iyi fikir.

bone zamanında yeterince paragraf sorusu çözmemişsin anlaşılan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...