Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Magic Find Gear Swapping

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Regalya said:

Gangren said:

BOK gibi öneriler, kusura bakmayın da.
Üç beş beceriksiz son saniye set değiştiremiyor diye ben niye MF'mi nerfleteyim ya.

Öyle deme ama meleeyim 3rd party/macro vs kullanmıyorum normalde ölmiyiceğim packlara aman mf çekeyim derken ölebiliyorum dolayısı ile sinir oluyorum range rahatlığı yok ki genelde mf gearında resist vs yok dönüp çakip dömeştirebiliyor.

Tmm işte, illu'nun dediği gibi tercih meselesi.

Ben çok rahat son saniye manuel full seti swaplıyorum, 10 saniye kitelayıp enchantress'a inanılmaz bi boost ile kestiyorum ya da charge atıyorum, vs. Öldüğüm de oluyor, sinirleniyorum da ama bu seçenek bizde kalmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

defans geardan dps geardan kisip mfyide main statlar arasina almak lazim act 1-2 yi default 200-125 mf ile yapiorum 50k dps barbarla bufflarla 275-200 oluo.

zaten beyaz moblarda ki drop olayini baltalio ama 250+ mf ile stabil yaptiginiz zaman bi act 2 runda +5 +10 rare de beyaz moblardan gelio swap yapanlarda bundan mahrum ama act 3 icin tek care swap ordada melee klasslarin isi zorlasio malum
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi aklıma takılan nokta şu. Barbar oynuyorum. 1 parça itemde ayakta kalabilmek için defansif ve dps arttırmak için ofansif statlara ihtiyacım var. Itemde all resist + ekstra fire yada physical + strenght + vitality + mumkunse yuksek armor + crit damage/crit change/attack speed tarzı dps statlardan en az biri bulunmalı kı dps artsın. Bu statlara birde extra MF eklemek nerdeyse imkansız. Şimdi diyiceksiniz hepsinin olmasına gerek yok. Malesef var. Ben DW oynamayı seven ve kesinlikle shield kullanmayı düşünmeyen biri olarak yukarda saydıgım butun statlara ihtiyaç duyuyorum. 1k resist 8.5k armor 40k dpsim var ve DW olarak toe to toe act3te bir çok pack hala zorluyor,gearımı geliştirmem gerektiği açık ama birde zar zor topladığım bu itemlere nasıl MF ekliyicem bilmiyorum gerçekten. Blizzardın kafasına göre packleri bufflamasıda cabası. Forumlardan okudugum kadarıyla act3te yaratıkların dmagede arttırılmıs. Ne kadar dogrudur bilemem. Ahyi canlı tutmak adına bence oyunu rezil ediyolar. neyse...
Sosyal ağlarda paylaş

spankyah said:

Şimdi aklıma takılan nokta şu. Barbar oynuyorum. 1 parça itemde ayakta kalabilmek için defansif ve dps arttırmak için ofansif statlara ihtiyacım var. Itemde all resist + ekstra fire yada physical + strenght + vitality + mumkunse yuksek armor + crit damage/crit change/attack speed tarzı dps statlardan en az biri bulunmalı kı dps artsın. Bu statlara birde extra MF eklemek nerdeyse imkansız. Şimdi diyiceksiniz hepsinin olmasına gerek yok. Malesef var. Ben DW oynamayı seven ve kesinlikle shield kullanmayı düşünmeyen biri olarak yukarda saydıgım butun statlara ihtiyaç duyuyorum. 1k resist 8.5k armor 40k dpsim var ve DW olarak toe to toe act3te bir çok pack hala zorluyor,gearımı geliştirmem gerektiği açık ama birde zar zor topladığım bu itemlere nasıl MF ekliyicem bilmiyorum gerçekten. Blizzardın kafasına göre packleri bufflamasıda cabası. Forumlardan okudugum kadarıyla act3te yaratıkların dmagede arttırılmıs. Ne kadar dogrudur bilemem. Ahyi canlı tutmak adına bence oyunu rezil ediyolar. neyse...

ben de dw oynuyorum 5.8k armor, 750 civarı resistler (physical ve fire 900) 48k dmg (60k full fury ile) gayet rahat act3, act4 de rahat stun ve heal reduce debufflarına falan dikkat ettiğin sürece.

mf gearim da var. 28k dmg(34k full fury ile) 750 civarı all resist. act2 farmlamaya yetiyor gear degistirmeden. aynı gear ile act3 de yapılabiliyor ama efektif degil, dmg yetmiyor çünkü.

oluyor yani mf gear + resist + dmg. ayrıca hiç de öyle milyonlar harcamadım o geara.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 2 gün önce yaptım bi tane MF farm gear seti ACTII farmlanıyor ama 300MF yerine 200 MF. Yani MF capi mesela 225 yaparlarsa bence gayette mantıklı olur hem fedakarlık gerekir MF set istiyorsan hemde çok kendini nerflemeden item kasarız.
Önemli olan MFnin adam gibi çalışması yapılacak ayardan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar resiste ihtiyacın yok bence. aynı şekilde o kadar armora da ihtiyacın yok.

yazdığım statlarla 5 stack act3 farmlanabiliyor rahatlıkla. 5 stack diablo da yapılıyor ama dediğim gibi stun ve heal reduction olaylarına dikkat etmek gerekiyr. bi de 1-2 gıcık mob tipi var işte klasik.
Sosyal ağlarda paylaş

abi battle.net'teki mesajımı silmişler bu konu hakkında.hasta mıdırlar nedirler begenmedikleri herseyi siliyorlar adamlar.neyse. bence bu beşi de kenara atıp şöyle yapsınlar.

MF setimiz çantamızda. %225 MF setimiz var diyelim.
Valorlar geldikçe MF artsın en son %300 olsun.
Gear falan değiştirmeden MF "statı" direk eklensin karakterciğimize fdaskfjdsafj

abiii nasıl iğrenç bir fikir ben bile iğrendim hakkaten kendimden su an.he olsa hayır demeyiz sanırım böyle bişey X(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...