Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ucagimiz Suriye karasularının 8 mil açığına düştü

Editor

Öne çıkan mesajlar

Bu tip konularda saatler içerisinde sıcağı sıcağına tepki verildi verildi. Yoksa soğuyor olay ve kamuoyu üzerindeki etkisi azalıyor.
Ben artık yarından sonra savaş gibi bir ihtimali görmüyorum. Heleki başbakanın gayet sakin, olağan bir olaymış gibi açıklama yapıp üstüne de konuşmasının büyük kısmını daha önemli gibi göstererek terör saldırısı, g.kurmay başkanının açıklamasına ayırınca rahat ettim.
Raad olun kısaca.
Sosyal ağlarda paylaş

Basbakan aciklamasinda ise dedikleri ilginc:

"Pilotlarımız dahil, arama kurtarma çalışmaları halen devam etmektedir.

Türkiye, olayın tam olarak aydınlatılmasının ardından nihai tavrını ortaya koyacak, atılması gereken adımları kararlılıkla atacaktır."

Dafug ? halen bulunamamislarmi anlamadim ben
Sosyal ağlarda paylaş

Uçağın biri hasarlı olarak döndüğüne göre füze değil modern uçaksavarlarla vuruldular sanırım ve bu durumda pilotlarımızın yoğun ateşten şehit olma olasılığı çok daha yüksek, umarım yanılırım.

Rus malı şu aletler var mobil uçaksavarlar 2 tip;
http://www.army-technology.com/projects/tunguska/images/tunguska4.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bd/ZSU-23-4_%22SHILKA%22_Self-propelled_AA_Gun_(3788754835).jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ya ne işin var o ülkenin yakın karasuların da ne 8 mili 18 28 mil uzakta dur hertürlü provokasyon olur yabancı güçler olsun suriye olsun radar sistemlerin uyanık olsun yeter o bölgede sahasını kontrol etsin kendi ülkeni korursun gelicek tehditlere karşın, olan 2 pilota ve bi kaç yüzmilyon dolara oldu. imaj mijah kalmadı artık. şamar oğlanı olduk israil vurdu şimdide suriye bakalım kamboçya filan da eklenirse bunlara şaşırmam.
Sosyal ağlarda paylaş

ya o bölgedeki durum çok çook farklı bi durum şuan işte ateşten gömlek, biraz askeri strateji gerektirir eh sen dersenki çok riskli bi bölge var ben oradan gelicek tehlikeyi karşılarım 500metre kalana kadar gönder filonu başına geliceklerede hazır olursun elin adamlarının planına piyon olursun tercih meselesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece bu olaydan dolayı savaş olmaz. Ancak bir artı olarak eklenmiştir hanelere iki taraf açısından.

Uzun vadede ise bir savaş söz konusu olabilir. Bu savaş Türkiye'yi bitirir.
Zaten allaha emanet yaşayan bi ülkeyiz, o açıdan np. Geçtim büyük bir savaşı, bugün istanbul'da 9 şiddetinde bir deprem olsa Türkiye bir iki aya gg.
Sosyal ağlarda paylaş

güvenmemek lazım sırf dışarıya bilgi pompalamak bi ön yargı oluşturmak için bile yapabiliyolar iyide saçmalıyolar. birincisi suriyenin elinde gelişmiş bir ground to air / air to air radar sistemi var. oraya kadar giden pilotlarında altındaki f4 bile olsa ekipmanları var kafalarına göre girip çıkmazlar, eğer emir bizim pilotlara "girin çıkın iki fink atın çağrılara tepki vermeyin" yönündeyse bilemem ama sırf birileri karasularına girdi diye suriye uyarısız reaksiyon göstermez daha öncede oldu göstermedi.

bugün olanlar gerçekten çok ciddi durumlar yaratacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Suriye Türkiyenin uçağını geçen gün ürdüne MIG21 uçağı ile kaçan pilotuna misilleme olarak vurdu. Misilleme gerekçesi olarak olaydan Türkiye ve ABD yi suçluyor diyorlar.

http://www.debka.com/article/22109/Syria-air-defenses-shot-down-Turkish-military-plane
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...