Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nintendo 3DS?

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Ya bende 300 tl civarı teknosa hediye ceki var ve alacak birşey bulamadım istediğim. 500tl ye beyaz 3dsvar süper mario land oyunlu. Oyunu ayrıca alsam daha pahalıya gelecek eğer gittiidiyor+oyun yaparsam teknosada 200 tl ekstra ödeyerek alabilirim. Sizce mantıklı mı? Yoksa sakla sene sonuna kadar hediye cekini, git gittigidiyordan makinayı dışarıdan da oyunu mu al dersiniz? Oyun nasıl bu arada deger mı?

İkinci sorum Multi ısı nasıl oluyor? İlla iki tane oyun almak zorundayız degil mı?
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız sadece fiyat hesabı yapılıyorsa 3ds konsolun ömrü boyunca daha pahalıya çıkıyor us region almıyorsanız. oyunlar inanılmaz pahalı. oyunlara bakıp yapın hangisini istediğiniz tercihini. aksi takdirde super mario land'e 40€ çıkarmak koyacaksa mario hevesiniz patlayabilir heh.

bana oyunların fiyatını söyleyen olmadı da ben söyleyeyim henüz almamışlara, bütün para vermeye değecek oyunlar (indie ios shovelware-tier çöpleri saymıyorum kusura bakmayın) 40-45€ eshop'ta. kargoyu dahil ederek dışarıdan getirirseniz 35-40£'dan ucuza bulamazsınız gene aynı oyunları.

us'te çoktan çıkıp ucuzlamış oyunlar da eu'ya 6-12 ay sonra geldiği için eu'da halen yeni nispeten eski sayılan oyunlar bile, onlar da eu dükkanlarında veya eshop'ta ucuzlamamış çoğu daha.

p.s: gerge, maryo&luyci'ye tepkim zerre alakaları olmayan türlere empoze etmesi nintendo'nun. artistik yaratıcılığın iflası. platformer deyince mario'nun üstüne tanımam. ama nasıl street fighter rpg veya valkyria chronicles kart racing istemiyorsam, mario'nun da HERŞEYE bulaştırılmış spin-off'larını, dahası "ne oyun var sistemde" diye sorunca bu spin-off'ların önerilerin çoğunu oluşturmasını istemiyorum. her taş yerinde ağır. herkes kendi işini yapsın.

şirketin maskotu olur, hadi spin-off da olur 3-5 ama 2736125415643654 tane oyun olmuş platformer kökeniyle zerre alakası olmayan. dahası "ne oynasak, ne geliyor" diye bakınca bunlardan geçilmiyor resmen. net'te filan bakarken gözümü kaydırıp geçiyorum artık maryo, luyci, yoşi vs keyword'leri görünce. çocukluğum mario ile geçti, dandini filmini, tv şovunu filan herşeyini takip ettim. gameboy'u sırf onun için aldım. ama cılkını çıkarmanın bile bir ayarı var, nintendo o ayarı şaşırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Oyunlar Sam'in dedigi kadar pahali degil, sadece birinci el olsun derseniz o kadar verirsiniz. Ikinci el kartuslar yari fiyatina kadar dusuyor ve ikinci el alinir. Kartus oldugu icin bozulma ihtimali cok cok daha az DVD oyunlara gore ve kayit etme, hesaba baglama gibi bir durum yok. Club Nintendo'ya kaydedildiginde puan aliyorsun sadece, kaydin multiyle filan ilgisi yok.

Bir de su site var Nintendo destekli: http://www.gamesrocket.com/Console/Nintendo-eShop/ NA eShop'dan 13$ daha pahali. Yine fazladan 25TL veriyorsun ama EU'da sik sik kampanyalar oluyor, benzer fiyatlara geliyor oyun basina eger yararlanirsan. Surada oldugu gibi:

GERGE said:
Fiyat olarak cok iyi oldu ama. Animal Crossing, Monster Hunter, Luigi's Mansion toplam 50 Euro oldu. Bir oyun fiyatina uc oyun =)

Yani pahali ama ikinci el ve kampanyalari da dusununce oyle alinmaz derecesinde pahali degil bir konsol icin. PS3 oyunlarinin fiyatlarini dusunun. En gec bir yila calisan korsan cozumleri de geliyor. Sam'in anlasamamasinin nedeni bence el konsolonu ikinci sinif bir alet olarak gorup oyunlarinin PS3 oyunu fiyata satilmasini istememesi. 3DS oyunlarinin da butcesi o kadar az degil.4-5m$ tutuyorlar. Bir Uncharted degiller belki ama az da degiller, ve daha az satiyorlar Mario Kart gibi oyunlar disinda.
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci el başka birşey tabii, ben birinci el fiyatları için konuştum.

ben birkaç oyuna baktım, fiyatlar dediğim gibi shopto ve amazon uk'deki anlaşmalı dükkanlarda. oyun eskidikçe ucuzlama yaşanır elbette ama eu için eskimiş fazla oyun yok halen. us 2012'nin oyunları yeni varıyor daha.

yani zelda ocarina of time 3ds launch title, hala 40€ gerge'nin yukarıda verdiği linkte. yüz yıllık oyunun remake'i olmasını saymıyorum.
barbu said:

e vita oyunları da benzer fiyattadır bence?

psn store'dan us fiyatlarına satın alabiliyorsunuz region lock olmadığı için. bir de psn store fiyat indirimleri bir steam olmasa da daha iyi ve yaygın eshop'tan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Epey bir guncelledim yukariyi. Birinci el pahali ama Zelda ikinci el su an 50TL civari; http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-oyun-konsol-oyunlar-sifir-the-legend-of-zelda-ocarina-of-time-nintendo-3ds-127793117/detay (bu acilmamis kutu ustelik)

Disk oyunlarina alisana ikinci el kotu gelebilir ama cidden oyle degil kartus oyunlarinda, ikinci elin hic bir sorununu yasamadim kartusda Gameboy doneminden beri.

eShop'un pahali olma nedenleri arasinda bir de EU'nun vergileri var. %20 filan vergi oduyoruz dijital de olsa. NA'da bu kadar degil bu oran. Zaten bakarsaniz Steam filan bile daha pahali EU'da. 20$'lik Chaos on Deponia 16£. EU oyunu bu birde, daha cok fark eden oyunlar var. Tamamen Nintendo'nun elinde degil.
Sosyal ağlarda paylaş

steam eu da öyle zaten, neyse ki eu'ya dahil olmamamız bir işe yarıyor orada lol. origin de öyle. burada nintendo'nun kabahati region lock, yoksa eu varsın pahalı olsun. us'ten alırdık zaten oyunları. hem daha çok oyun çıkıyor, hem de daha hızlı çıkıyor.

ikinci ele ben şahsen güvenemiyorum ama bakalım artık neyse. bir sorun çıksa astarı yüzünden pahalıya gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi oyunlar güzel, farklı yani en azından benim için, birbirinin klonu pc oyun sektöründen biraz farklı bir şeylerde olsun istiyorsanız bence ideal bir alet.

Sam olayın biraz daha detaylarını alıp karşılaştırma gafletinde bulunuyor bence evet dezavantajları var ama konsolu birde aleti alıp ayda 1-2 oyun almanız sizi o kadar ekonomik açıdan yormaz ya.

çünkü sebille oyun yağmıyor alete çıkan oyunları güncel olarak kovalasanız bile oyun yok bu seferde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Su anda cikmis oyunlar icinde aldiklarimdan baska sadece 2 oyun var almak istedigim. Onlari da alirsam yeni oyun beklenecek.

Bu arada Sam fiyatlar ucuzmus cidden oteki konsollara gore, yaniliyormussun sen; Titanfall 48£, Animal Crossing 27£ Shopto'da. Xbox'un ve 3DS'in en buyuk yeni isimleri degil mi bunlar? Bariz el konsolu ucuz, lutfen internette "Nintendo niye Pokemon'u iPad'e cikar miyor, hemen 10$ veririm" diyenlere benzeme. Dun The Verge'de cikan Nintendo yazisinin iceriginin yarisi buydu. El konsolu iOS ya da Android oyunu seviyesinde degil. Ne butce olarak ve de kalite olarak. PC gaming ve Console gaming de ayni sey degil, ayni mantikle Xbox One'i ve PS4'u (Assassin Creed pre-order 50£) cope atmak gerek Nintendo bu kadar tepki topluyorsa yari fiyata oyunlarla.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...