Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rock müzik dinleyenin, arabesk müzik dinleyenden farkı nedir?

Feamer

Öne çıkan mesajlar

şarkı sözleri, işlediği konular v.b. olarak:

müzik bölümüne açmadım, orada müzik paylaşmak daha doğru olur.

işte kendine zarar verme, kıroluk falan gibi değil nasıl diyelim: müziği dinleme/tatmin olma ile alakalı olarak.

çıkış noktam, ferdi tayfunun kızına soruyorlar, özetle diyor ki ben arabeski sevmem rock müzik yapıyorum.

bence şarkıların çıkış noktaları o kadar da farklı değil, kamyoncu şarkıları hepsi

tabi türü var, söyleyeni var, o ayrı genel olarak
Sosyal ağlarda paylaş

arabesk kabullenmişliğin ve durağanlığın müziği. her türünde ve grubunda olmasa da rock/metal biraz daha umutlu, işi tam bitmemiş, dünya için olmasa da en azından kendi hayatı için kıvılcım arayanların durağı bence. dinleyenler açısından fark bu gözümde. aslında yüzeysel dinleyiciden çok rock ve arabeski hayat tarzı yapmışlar arasındaki temel fark bu.
Sosyal ağlarda paylaş

yukarıda yazmayı unutum, ferdi tayfunun kızı örneğini vermiştim. kızın ve bir çok "rock" müzik dinleyicinin takındığı hava bu şekilde,

"babam arabesk yapıyordu çok avamdı, ben rock müzik yapıyorum daha modernim, daha kültürlüyüm"

şarkı sözlerine ve hitap etiği kesime bakınca ben bir farklılık görmüyorum. ama seraphiel değindiği gibi ufak farklılıklar var.

sonuç olarak, son dönem batı müziği Rhythm & Blues a dayanır ve onunda çıkış noktası ortadadır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...