Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dredd (2012)

Bone

Öne çıkan mesajlar

Film çok iyiydi bence. Atmosfere bayıldım! Zaten kafamda olan bir gelecek modeline oldukça yakındı o yüzden sevdim. Stallone'nin Judge Dredd'ini unuttum, çizgi romanı okumadım, şu haliyle beğendim oldukça.

Filmin ortasından final sahnesine kadar biraz yalpalıyor gibi ama genel olarak öğeleri çok beğendim. Olayın böyle bir binada geçmesi çok hoşuma gitti. Yani benim kafamda ki bir hikaye'nin öncesini anlatan bir film gibiydi mekan tasarımları, karakterler ve the big city 1.

Sadece Binanın kapanmasından itibaren 200.'ü kata yolculuğun bence Bourne'un Goa'dan Berlin'de CIA toplantı odasına rifle dayaması gibi akıcı, sistemli falan gitmesi gerekirdi biraz daha.

Oldukça iyi filmdi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

- Raid'e benzetçez diye çok fazla kasmışlar, film tek bir binada geçiyor, sokak savaşları gibi şeyler yoktu

Dredd'in dünyasında şehirlerin bir araya toplanması, Yargıçların kendi bünyelerinde yasama yürütme ve yargı yetkilerinin bir araya toplanması gibi örneklerle destekleyerek aslında o dünyanın hep herşeyi bir yere toplama ya da olabildiği ölçüde sayıca aza indirgeme üzerine kurulu olduğunu söyleyerek filmin tek bir binada geçmesinin o kadar garip olmadığını belirten bir takım safsatalar yazdığımı kabul edin.
Sosyal ağlarda paylaş

Koca salonda bir tek esim ve ben vardik, hic reklami yapilmamis filmin. Ama cok begendim, sinemada olmasa bile dvd bluray falan butcesini toparlar biraz ama ikincisi Riddick gibi yalan olur bence.

3D hic sevmem ama filmin geneline guzel yayilmis, Real 3D ile izleyince hic yormadi, slow mo drug sahneleri de guzeldi.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=kje-cq-j_QU

müzik bi alan silvestri, bi basil poledouris bi brad fiedel değil belki ama

3.40 - 4.00 kısmı baya gaz mesela.
industrial/techno karışımı bi havası var
industrial yönü biraz daha ağır olsa daha da hoşuma gidebilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Vulcan_Lionheart said:

ilk filme göre bence çok ama çok kötü... uyudum resmen

judge dredd "kötü filmler" listeleri içine yazılan bir film genelde. sen bu filmin ona göre "çok ama çok kötü" olduğunu söylüyorsun. buna rağmen çoğu sitede ve çoğu reviewer'dan büyük övgüler aldı bu film...

Sosyal ağlarda paylaş

Dün izledim ben de. Güzel olmuşta bi Judge Dredd değil film. Kendine göre artı yönleri de yok değil tabi ki filmin ama yine de ilk film her zaman favorim olarak kalacak benim çünkü Mean Machine yok

http://whysoblu.com/wp-content/uploads/2011/02/Mean-Machine.jpg

ve Dredd çok az '' I am the Law '' demiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Vulcan_Lionheart said:

ilk filme göre bence çok ama çok kötü... uyudum resmen

judge dredd "kötü filmler" listeleri içine yazılan bir film genelde. sen bu filmin ona göre "çok ama çok kötü" olduğunu söylüyorsun. buna rağmen çoğu sitede ve çoğu reviewer'dan büyük övgüler aldı bu film...

zevk meselesi hocam belki bir ucan motosiklet,bir mean machine, hatta boyle kocaman bir construction bot falan bekledim hatta hafif bir komedi karakter eklentisi falan ..ama yoktu iste...

donuktu film ilkine gore..

o yuzden begenmedim ..sorry zevkler ve renkler

spo

butun film bir binanin icinde geciyo bu ne ya.. tamam olabilirde bu filmin ilk konsepti ve cizgi romani boyle degilki konsepte aykiri.. ilk film nerde bu nerde? pehhh...

Sosyal ağlarda paylaş

herbiseyi gectim üste başa biraz para harcasaydı yapımcılar bari.. ilk ilmdeki judge dreddin giydiğine bakın birde bu filmdekine, 2. filmde koskoca bir kask gerisi tinerci elbisesi ilkindeki filmden sadece helmeti almış adamlar gerisi çapul resmen lol .. motorda mobilet gibi kalmış ilk filmdekine göre bu kadar eziklik olur ...
Sosyal ağlarda paylaş

Vulcan_Lionheart said:
belki bir ucan motosiklet,bir mean machine, hatta boyle kocaman bir construction bot falan bekledim

ha onlar tamamen ayrı mesele, o tip şeyleri ben de görmek isterdim.
ama "çizgi romanın konseptine aykırı" demek yanlış olur, çünkü çizgi romanına çok daha sadık bir dredd karakteri gördük. en azından maskesini çıkartmıyor adam her önüne geldiği yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Vulcan_Lionheart said:

herbiseyi gectim üste başa biraz para harcasaydı yapımcılar bari.. ilk ilmdeki judge dreddin giydiğine bakın birde bu filmdekine, 2. filmde koskoca bir kask gerisi tinerci elbisesi ilkindeki filmden sadece helmeti almış adamlar gerisi çapul resmen lol .. motorda mobilet gibi kalmış ilk filmdekine göre bu kadar eziklik olur ...

Ben de filmde kıyafeti ilk başta yadırgadım ama sonradan gözüme batmamaya başladı. İlk filmde tabi bir Versace farkı da var :D

şurada anlatmışlar bak biraz durumu

http://en.wikipedia.org/wiki/Dredd#Design

Film de kütür kütürdü valla, ben beğendim :D İlki ayrı güzel bu ayrı güzel bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...