Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyunu Bırakanlar Neleri Çok Özlediniz ve Neleri Hiç Özlemediniz?

Bluerain

Öne çıkan mesajlar

gelen gideni aratır hesabı wotlk özleyen çok olmuş,bence iğrençti zaten o dönemde herkes benzer şekilde düşünüyordu.

tbc berbat vanilla daha iyi
wotlk berbat tbc daha iyi
cata berbat wotlk daha iyiydi döngüsü büyük ihtimal sonraki exp ile de devam edicek.
Sosyal ağlarda paylaş

S-H said:

gelen gideni aratır hesabı wotlk özleyen çok olmuş,bence iğrençti zaten o dönemde herkes benzer şekilde düşünüyordu.

tbc berbat vanilla daha iyi
wotlk berbat tbc daha iyi
cata berbat wotlk daha iyiydi döngüsü büyük ihtimal sonraki exp ile de devam edicek.

tbc vanilla'dan kötü değildi bence. en azından pve bakımından çok daha keyifliydi tbc.
Sosyal ağlarda paylaş

Marv said:

Vanilla zamanlarını özledim,
Böyle bol gang ve world pvp'nin olduğu
Noob olduğumuz dönemleri.

Şu an ki haliyle pek özletmiyor açıkcası oyun

Aynen, vanilla döneminde ki o amatör günlerde aldığım keyfi hiçbir zaman almadım. Hiçbir zaman sevmedim sayıları hesaplamaktan, neyin kaç yüzde ile miss ettiğinden falan.
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

abov eskiden vanillacılar tbc'ye söverdi, şimdi tbc kral olmuş lol.

aynen bende onu söylemeye çalıştım,ben vanilla döneminde oynayamadım fakat tbc'de aldığım keyfi wotlk döneminde hiç alamadım.cata'nın ilk dönemleri,salak nerflere kadar zevkliydi sonra yine faceroll oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ozlediklerim
Vanilla zamaninda BWL nin zorlugunu (ozellikle bloodlord lashslayer)
Ashenvale de WSG icin sira beklerken hordelar ile portalin dibinde kapismayi
Epic bir itema sahip olundugunda ki sevinc
UBRS ve LBRS icin toplanilan mini raidleri
Yeni yeni her karakterden acip ozelliklerini kesif etmek
..........

Ozlemediklerim
Oyunun kolaylasmasini
Herseyin bir tik yakinda olmasini
İtemlara kolay ulasabilme
Sacmalayan lore
Sosyal ağlarda paylaş

b*ku cikti oyunun, ozledigim bir seyi yok acikcasi. panda gelince levellar, contenti gorur, birakirim. miladini doldurdu wow, kimse kusura bakmasin. wow a dayanamadigim gibi artik, birebir clonelarini da ayni sebepten sevmiyorum. (anlayan anladi :P) oynayacak olsam cakmasini degil gercegini oynarim zaten.

Account hala acik (6 aylik odemeden dolayi) ama oynadigim falan yok. aliskanliktan bir guilde arada merhaba demeye giriyorum o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

valla hocam oyun içi görüntüler ,birde diabloya ragmen wow pek miladını doldurmuşa benzemiyor. çogu server hala ana baba günü.
bukadar sıkıcı bir paket olmasına ragmen nasıl bukadar adam var anlamıyorum ! bak daha yeni karakter kastım cata dungeonları okadar sıkıcıki,gideyim achi alayım usulüne uyayım,bitireyim derdim yok giydim 377 lik pvp itemleri dogru twilight Hc lere! ki twilight hc lerde 3-5 girişten sonra inanılmaz bayık.
Sosyal ağlarda paylaş

Dayanamadım tekrar yazayım ya, vanilla'yı o kadar özledim ki. Oynanış olarak şu ankinden 10 kat zordu ama çok samimiydi. Gerçekten kendimi kaptırarak oynardım. Bir alliance saldırdığında heyecanlanırdık. Dire Maul tribute run yaptım tam ust uste 60 kez. Grup toplamaya kasardık, 5 kişi oraya gitmeye kasardık. Gittik kesebilmek meseleydi zaten. Normal dungeonları bile bitirmek cokda kolay degildi. Abi ben hiçbirşeyi bu kadar ozledım ya. Ulan epic o zamanlar saygın birşeydi. Çok seçmece insanda olurdu. O mc raidleri, ilk pvp sistemi geldiginde tarren m,ll southshore arası muhabbetler. Off off. Sadece çok özledim.
Sosyal ağlarda paylaş

Defensive said:

Dayanamadım tekrar yazayım ya, vanilla'yı o kadar özledim ki. Oynanış olarak şu ankinden 10 kat zordu ama çok samimiydi. Gerçekten kendimi kaptırarak oynardım. Bir alliance saldırdığında heyecanlanırdık. Dire Maul tribute run yaptım tam ust uste 60 kez. Grup toplamaya kasardık, 5 kişi oraya gitmeye kasardık. Gittik kesebilmek meseleydi zaten. Normal dungeonları bile bitirmek cokda kolay degildi. Abi ben hiçbirşeyi bu kadar ozledım ya. Ulan epic o zamanlar saygın birşeydi. Çok seçmece insanda olurdu. O mc raidleri, ilk pvp sistemi geldiginde tarren m,ll southshore arası muhabbetler. Off off. Sadece çok özledim.

+10000000000000
Sosyal ağlarda paylaş

Guilde yeni giren adamlara KİMSİN AK demeyi,

adamların 5 dakika içinde ragequit çekmesini

0.5 dps için yetim hakkı yedin geyiği çevirmeyi

heroic dungeon achilerini kovalamayı, wowheadde yazmayan taktikler bulmayı

gecenin bi yarısı pür dikkat raid yaparken absonun vente girip *ne yapıyorsunuz beyler* demesini

first killleri

çekişmeli geçen BGleri

özledim.

Raide gelicem diyip gelmeyen adamları

Raidin ortasında uyuyakalan öküzleri

Random toplamaya çalışırken yaşanan hüsranı

3. günden sonra daily çilesini

Hiç bitmeyen AVleri

direk ezildiğimiz BGleri

özlemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yolda parıltılı bir staffla gezen adamı gördüğümde büyülendiğim anı, aynı staffın hem shadow hem holy olabildiğinde duyduğum heyecanı, ulan bende bunu alacam diye gaza gelişimi, o staffı almak için bütün gece spawn bekleyip 3. denememde questi yapıp staffı aldığım anı özledim.Benediction<3
O staffı alırken 3 denemenin 1inde ally bir pislik yüzünden questimin bozulmasını...özlemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu bırakmadımda

*Vanilla daki 40 man raidleri, ventrillo daki o kalabalıgı
*Dungeonların zorlugunu, CC'siz acaip kasınç olan sistemi (hey bir saniye ben mage ken pek hoşuma gitmiyordu bu =P durmadan koyun güden çoban modundaydım).
*Her oyunda oldugu gibi nooblugu =)
*Tarren mill - southshore kavgalarını
*Yenilenen questlineların getirdiği ayrı zevki, şu barrensdeki kodo ya binip western filminden çıkmış gibi atlıları silahla vurmak çok iyi düşünülmüştü mesela heuaeh

Özlemediklerim,
*Vanilladıki kasınç pvp ranking sistemini
*Quest yaparken dünyanın her bir yanını sırf dandik bir xp reward için dolaşmayı veeee xp nin yanında verilen allahın en salağının bile giymeyeceği stat kombinasyonlu ödülleri.
*Vanilla'da hem hunter hem druid ile raid yapmıştım, kesinlikle hunter ın iğrenç class questini özlemedim. PVP serverında demon keserken abuse edenmi ararsın, o haritada o demon'ı gördümü hemen ateş edip despawn etmesinimi ararsın hepsi başlı başına sinirdi.
*Her expansion öncesi oyunun ve muhtemelen guildin gebermesini
*4-6 saat süren AV'leri, 50 kere atlı ve ice lord summon ederdik bir türlü bitmezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

vanilla zamanları hariç gerisi hiçbir zaman aynı heyecanı vermedi. bir çok güzel anım var o zamanlara ait.

bir keresinde thousand needlesta quest yapan arkadaşları 4 lü ally rogue grubu reskill e bağlamıştı. tabi o zaman birlik beraberlik var, iki elimiz kanda olsa koşuyoruz yardıma. işi gücü bırakıp fırladım gittim.

shaman oynuyorum bu arada.. neyse defalarca reskill yedirdikten sonra, gene 3 tanesini kestim, 4.yü bulamıyorum. ara yok tara yok. sonra kaplumbağalardan birinin yanından geçerken stealth sesi duydum gibi geldi. geri döndüm geçtim, bir daha ses..

sonra daha dikkatli bakınca gördüm ki zibidi gnome stealth mode a geçip kaplumbağanın içine girmiş saklanmak için. kaplumbağa ilerledikçe bu da ilerliyor, kaplumbağa durunca bu da duruyor.

görmemiş gibi yapıp bir anda dönüp kaplumbağaya geçirdim baltayı. sonra da kaplumbağanın içinden çıkan gnome a :D

işte bu tip şeyleri özledim, gnome rogue u yaratıcılığından dolayı tebrik ederken, bu olayı neden fraps ile kaydetmedim diye çok vurdum kafayı taştan taşa :)
Sosyal ağlarda paylaş

+
Ilk zamanlar Tarren Mill Pvp'si, Vent geyikleri, Rogue oynayan arkadasin ilk pvp'lerinden birinde ventten bagirip "lan bu gnome'un götü nerde?!" diye arkasini aramasi. Icip icip kafayi bulup boss tanklamanin verdigi zevk.

-
Sabahin 5'ine dogru Catastrophe ile outdoor boss kapismalarimiz (ardindan iste uykusuzluk)
Guild ici kavgalar vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...