Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uydunet Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Gerekçeye gel:

AKN uygulamasına gerekçe olarak, abonelerin bir bölümünün bireysel fiber internet
hizmetini kurumsal/ticari amaçlarla kullandığı, sözleşme ve duyurularda açıkça ifade
edilmesine rağmen bireysel kullanım alışkanlıkları dışına çıkarak, hizmeti paylaştırdıkları,
yeniden sattıkları, hizmet üzerinden ticari hizmetler vererek kar amacı ile hizmeti
kullandıkları/kullandırdıkları gösterilmiştir. Dolayısıyla, söz konusu uygulama ile
kurumsal/ticari amaçla, Superonline’dan bireysel hizmetleri alan kullanıcıları engellemenin
ve kullanıcıları doğru paketlere yönlendirmenin hedeflendiği belirtilmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk ttnet baslatti akn olayini. sebebi de artan internet hizina bandwidth yetistirememesi. masrafi kismalari gerekiyordu. sonra digerleri takip etti. yasal duzenleyicisi de BTK. zaten ttnet=%50devlet=btk oldugu icin normal. hepsi tabi cok memnun oldu uygulamadan.

yalniz ilk ornekleri rezildi. adsl de once bunu direk sinirsiz paketlere koydular. dogal olarak kazan kaldirdi millet. daha dune kadar gercekten sinirsiz olan paket birden gizli-kotali bir paket oluverdi.

kavga dovusun alasi dondu. cunku ttnet in baslardaki amaci parayla bile sinirsiz gercek bir paket vermemekti, milletin parayla bile almasini istemiyorlardi.

mesela uydunet te sinirsiz paket 99 tl ye aynen devam ediyor, dokunulmadi. hatta bir ara AKN ve kota-asiminda-odeme paketleri beraber varoldular, sonra onlar da sadece AKN lere gecti. ama gene de sinirsizlar devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

AKK ilk geldiğinde Superonline fiber üyelerine bildirim yapmıştı, "AKK budur, yeni sözleşme ve tarifeler bunlardır, şartları değiştirdiğimiz için 1 ay içinde taahhütlü üyeyseniz bile cezai şart olmadan iptal edebilirsiniz, çıkmazsanız yeni hükümleri kabul ettiniz" diye. Tüketici hakkı olarak böyle bir şey bile uygun değil belki ama o zamanlar kasmayıp devam etmişti babam da.

BTK ne kadar süper tarafsız değilse de tarifeleri denetlemesi iyi bir şey, yoksa neler neler çıkar, 100 MBit 10 GB AKK paket bile satar bu kansızlar küçük puntolarla yazıp. BTK'nın ittirmesiyle AKK aşımındaki hız 3 MBit'e çıktı mesela, 100 MBit'ten 512 KBit'e düşüyorduk öncesinde :p
Sosyal ağlarda paylaş

eğer kaçırdığım bir şey yoksa ucuza tarife var da ucuza kota yok şu an. bana öyle çok denetim nedeniyle düzeltilmiş tarifeler varmış gibi gelmiyor. rekabet en iyisi yine. umarım yeni alternatifler eklenmeye devam eder. en kötü ihtimal teknik servisine falan bakıp seçeriz sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

yanniz adil kullanim kotasini cidden izah edebilmisti bir yoneticisi bundan seneler once, anadoluda ozellikle boyle aile apartmanlarinda tek internet alip somuruyormus butun sulale, bandwith temini imkansiz diyorlar bu hizlarda. ulkem insanini tanidigim icin inandim
ozru kabahatinden beter. 10 megabit sinirsiz satip, o 10 megabitin sadece belli saat ve ginlerde kullanilacagini hesap edip ona gore bandwidth satin aliyorsa, sonra abone 7/24 10 megabit kullaninca sasiriyorsa, onun bir tanimi var memleketimde, aptal deniyor. Ona gore fiyat belirleselermis madem.
Sosyal ağlarda paylaş

bugün beni aradılar, tarife tanıtacaklar falan dedim hadi konuşayım bu sefer kapamadım teli. bende şu an 10mbit 50gb akn + teledünya üst paket var (adı üst gerçi kodumun bi olayı yok). 58 tl ödüyorum her ay. bana internetimi 25mbit 150gb akn + teledünya üst paket + 6 sinema kanal + modem (10mbit modemleri docsis 2.0 mıymış olmuyormuş 10mbit üstüne kısaca) diye bir şey sundular. fiyatı ise 66 tl ye geldi. ha nedir 2 yıl taahhüt var. ama olayın en bomba kısmı ise eğer taşınıyorum deyip yeni ikematgahı götürürseniz sadece modem parası alıyorlar (175tl). direkt atladım tabi. 150gb akn + 25mbit fena olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

AKK ilk geldiğinde Superonline fiber üyelerine bildirim yapmıştı, "AKK budur, yeni sözleşme ve tarifeler bunlardır, şartları değiştirdiğimiz için 1 ay içinde taahhütlü üyeyseniz bile cezai şart olmadan iptal edebilirsiniz, çıkmazsanız yeni hükümleri kabul ettiniz" diye. Tüketici hakkı olarak böyle bir şey bile uygun değil belki ama o zamanlar kasmayıp devam etmişti babam da.

BTK ne kadar süper tarafsız değilse de tarifeleri denetlemesi iyi bir şey, yoksa neler neler çıkar, 100 MBit 10 GB AKK paket bile satar bu kansızlar küçük puntolarla yazıp. BTK'nın ittirmesiyle AKK aşımındaki hız 3 MBit'e çıktı mesela, 100 MBit'ten 512 KBit'e düşüyorduk öncesinde :p

Ben Ankara'da eski SOL abonesiyim, ama hala AKK yok mesela bende. Sözleşme güncelleme tekliflerini inatla reddettim. 10 MBit full sınırsız için 69 TL ödüyorum. Hız / fiyat olarak boktan ama, prensip gereği sdf.

(Zaten artık aboneliği ben de kullanmıyorum, Eryaman da kirada otururken almıştık arkadaşla, ben lojmana taşındım Esat ta benim adıma devam ediyor, bir gün Esat a fiber gelirse aktartacağım. Sharky e sordum özel mesaj ile ne zaman gelir diye, hiç cevap vermeye bile tenezzül etmedi, dolayısıyla pek ümidim yok)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...