Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arrow (2012) - The CW

Norak

Öne çıkan mesajlar

isabet ettirebilirsen tabii...

ak47 çok tepen bir alet.

eline çok iyi isabet edeceğini bildiğin tabanca alsan bile, zıplayan topları vurmak çok zor bir şey.
rakibin momentumunu tahmin etmek ve gideceği yere doğru ateş edip tutturmak gerekiyor.
bunun için de o silahla çok uzun süre boyunca pratik yapman ve deneyim kazanmış olman gerekiyor.

ok ve yay ortaçağda kullanılan bir silah olduğu için küçümsüyor ve sana komik geliyor olabilir.

şah damarını kesen basit bir mektup açacağı bile adam öldürmeye yeter.
ekmek bıçağıyla birinin karnını yarsak, o da onu öldürür. ya da sağlam bir çelik boruyla (su borusu vs) kafana birkaç darbe vursam, kafatasın kırılıp beynin parçalanırsa gene ölürsün.

yani demek istediğim, silahın hangi sene üretildiği, ne kadar komplike olduğu veya ne kadar pahalı olduğu vs bunlar önemli şeyler değil. senin o aleti ne amaçla ve nasıl kullandığındır önemli olan.

ok ve yaya geri döneyim.

yay kullanımında ustalaşabilmek için çok uzun yıllar boyunca çalışmak ve antreman yapmak gerekiyor. kollarının güçlü olması ve yayı iyi gerebilmen lazım. saatlerce hatta günlerce o yayı kullanmaya devam etmek için o yaya alışmış bir vücut şart. o yayı hangi açıyla kullanacağını, oku tam olarak hedefe nasıl isabet ettirebileceğini felan deneyim etmiş olman gerekiyor.
bu da bir askerin yıllarca süren eğitimi demek oluyor.
öte yandan, tüfeklerin eğitimi çok daha kolay oluyor. kullanması da kolay. bir kişi çok daha az eforla o tüfeği kullanabilir. sürekli germekle ve güç harcamakla uğraşmıyorsun, sadece nişan alıp tetiğe basıyorsun.
bu tip ateşli silahlarda ustalaşması da daha kolay.

savaşlar çok daha kısa ve çok daha fazla insan gücüyle gerçekleşiyor.
ayrıca çok daha uzun menzillerde gerçekleşiyor.
bu yüzden herkese usta okçu seviyesinde okçuluk eğitimi verdirmektense, daha uzun menzile gidebilen ateşli silah eğitimi verdirmek ordular için çok daha basit bir çözüm yolu sağlıyor.

tl;dr: eğer reflekslerim iyiyse ve iyi nişan alabiliyorsam, eğer küçük alanlarda savaşıyorsam, tabanca kullanmışım yay kullanmışım, pek bir farkı olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone,tamamen makara amaçlı yazdığım 2 mesajın altına bukadar ciddi ve açıklayacı mesajlar yazman gülmekten gözlerimde yaşlar belirmesine neden oldu.Dostum bir sakin ol.

Şimdi derin bir nefes al.Keleşin sektiğini bizde biliyoruz.Ozaman eline bazuka verelim kendide uçsun toplarda duvarda uçsun dsfdfd.Oldu mu gönlün?Ben lazer silahı diyorum sen bana okun yayın eğitimini falan anlatıyorsun HAHAHAHAHAHA.Biraz dizginle şu egonu ya.Makara amaçlı mesajların bile farkında değilsin.Yardırıp duruyorsun devamlı bir hırstır gidiyor vizyonda :)

Hala liseli bebenin tarafındayım bu arada!
Sosyal ağlarda paylaş

Barathrum said:

Adamı mermi manyaa yaparlar boolm.O fragmanda tenis toplarını vurduğu sahne çok güzel piç edilebilir aslında.Aynı sahnede vericeksin 15 yaşında justin bieber t-shirtli liselinin eline keleşi.Toplardan eser yok :D

harbi lan.

ok mok çok tırt kahramanlar bunlar be.

kongo'da sokakta gezen eli silahlı veletler daha tehlikeli hani.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

harbi lan.

ok mok çok tırt kahramanlar bunlar be.

kongo'da sokakta gezen eli silahlı veletler daha tehlikeli hani.

tanıştırayım, sevgilim:

http://www.youtube.com/watch?v=1o9RGnujlkI

tanıştırayım, amcam:

http://www.youtube.com/watch?v=LxAeGNaqhOo

tanıştırayım, dayım:

http://www.youtube.com/watch?v=mk-EVLyIpts
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

dizi güzel de , dediğin gibi kar maskeli ce ok tasıyan adamı sırf üniforma giyniyor diye farkedememeleri çok saçma ahahha. nasıl yakalanmasından ziyada nasıl sıyırıcak onu merak ediyorum. [b][b]bodyguardı mı giyicek kapsonu savuracak okları , aaaa bakın dısarda iste ben değilim nihohahhaha olmaz umarım[/b][/b]. bir de batmanin gothamı kurtarması gibi ' sehir elden gidiyo sehir sıctı evet sehri kurtarmalıyım' qoutelarına çok gülüyorum. Aşk olaylarına hiç girmiyorum bile, inanılmaz klişe. ama dizi güzel evet ^.^

Senarist alsınlar beni, lol
Sosyal ağlarda paylaş

arrow'daki polisi her görüşümde aklıma dresden dizisi geliyor.
keşkem dresden halen devam ediyor olsaymış.
gerçi dizide adama bakıyorum da, baya yaşlanmış, baya çökmüş lan. hani olur da dresden files tekrar çekmeye başlasalar, adamın yıllar önceki halinden çok değişmiş.
eski Paul Blackthorne'ı geri istiyorum lan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...