Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cevreyollarinin Ucretlendirilmesi

Disappear

Öne çıkan mesajlar

Abd de benzin almak için çıkıp geri otobana döndüğünde para ödediğin yollar var. Almanyadan, Fransa, Belçika, Hollanda araba ile dolaştığımda inanılmaz paralar ödemiştim.

Hatta o zaman euro yoktu fransa belçika arasında kurdan iyi bir kazıklamışlardı.

hep kapitalizm
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Abd de benzin almak için çıkıp geri otobana döndüğünde para ödediğin yollar var. Almanyadan, Fransa, Belçika, Hollanda araba ile dolaştığımda inanılmaz paralar ödemiştim.

Hatta o zaman euro yoktu fransa belçika arasında kurdan iyi bir kazıklamışlardı.

hep kapitalizm

şöyle bi kıçımızdan sallamayalım da.

ABD de benzin almak için çıkıp girdiğin otobanlara verdiğin parayı hali hazırda türkiye'de de veriyorsun. Zaten pek çok otoyol ücretli şu an.
Avrupa'da olduğu gibi. Avrupa'da ücretli otoyolun güzergahında her zaman ücretsiz yol da var. Ayrıca fiyatlar fahiş değil. 7 euro'ya kart alıyorsun arabana yapıştırıyorsun 24 saat bütün yollar köprüler sana ücretsiz. Aynı şekilde aylık daha uygun fiyata geliyor.
Bu yeni sistemde hiç bir güzergah bırakılmayacak. Yan yollar bile paralı olacak. Dediğim gibi avrupa'da viyana'dan zurich e gideceksen onun bir de alternatif ücretsiz yolu vardır.
Adamlar para kazanıyor evet, ama sosyal devlet anlayışını kaybetmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

cihant said:

Avrupa'da amerika'da adam verdiği paranın karşılığında hizmetini fazlasıyla alıyor yalnız öyle bi fark var. O parayı da yeni yola veya bakım onarıma harcıyor. Bizim muz cumhuriyetimizdeki gibi dün bedavaya geçtiğin yerden bugün para istemezler.

The Crumbling of America adlı belgeseli öneririm. ABD'de pek iç açıcı değil altyapı durumları.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen dediklerimi yazmışsın, hiç bir yerimden de sallamıyorum. Fransada o ücretsiz yollar hem yolu uzatıyor hem de bir sürü kasabanın içine girmek zorunda kalıyorsun.

Türkiyenin hiç bir yerinde ben benzinlikçinde çıkınca para verildiğini görmedim.

7 euro ya fransada otobanda 200km çok zor.

<

dusuncelihayvan said:

Trias said:

hep kapitalizm

şöyle bi kıçımızdan sallamayalım da.

ABD de benzin almak için çıkıp girdiğin otobanlara verdiğin parayı hali hazırda türkiye'de de veriyorsun. Zaten pek çok otoyol ücretli şu an.
Avrupa'da olduğu gibi. Avrupa'da ücretli otoyolun güzergahında her zaman ücretsiz yol da var. Ayrıca fiyatlar fahiş değil. 7 euro'ya kart alıyorsun arabana yapıştırıyorsun 24 saat bütün yollar köprüler sana ücretsiz. Aynı şekilde aylık daha uygun fiyata geliyor.
Bu yeni sistemde hiç bir güzergah bırakılmayacak. Yan yollar bile paralı olacak. Dediğim gibi avrupa'da viyana'dan zurich e gideceksen onun bir de alternatif ücretsiz yolu vardır.
Adamlar para kazanıyor evet, ama sosyal devlet anlayışını kaybetmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar bizim vergimizle yani "yol su elektrik" için ödediğimiz parayla yol yapıyorlar.

Daha sonra "biz o parayla yol su elektrik yaptık, depreme para kalmadı" diyip ekstradan "deprem vergisi" topluyorlar.

Sonra yine bizim fazladan ödediğimiz vergiler için "o deprem vergileriyle de yol yaptık." diyorlar

Daha sonra da 2 defa ödediğimiz paraların üzerine "o yollar için ücret alacağız" diyorlar doğru mu?

Ha bir de "biz duble yol yaptık" diye seçimde kullanıyorlar bu lafı bir de...

Vergiception.

Şunu yapan hükümete çok güzel bir laf var da, küfürün de ötesinde, yazarsam anında ergenekoncu yaparlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

hep kapitalizm

ok. bizde de avrupadaki gibi amerikadaki gibi bir raylı sistem ağı örsünler ondan sonra ne kadar para istiyorlarsa alsınlar otobandan.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Trias said:

hep kapitalizm

ok. bizde de avrupadaki gibi amerikadaki gibi bir raylı sistem ağı örsünler ondan sonra ne kadar para istiyorlarsa alsınlar otobandan.

Cok haklisin demiryolunda gec kalindi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...