Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma

vaperon

Öne çıkan mesajlar

saat 19:00 fikret orman basın açıklaması yapacakmış, eski yönetimi mahkemeye vermeye hazırlanıyormuş,

hatta beşiktaşlı taraftarlar toplanıp dava açamazmı? adam belgelerde sahtecilik yapmış, uefa yı aldatmış , ve su an ceza aldık bunun ceza durumu yok mu, adam evraklarda sahtecilik yapıyor sonucta ,
Sosyal ağlarda paylaş

"resmi açıklama" said:

Bir önceki Beşiktaş JK Yönetimi, 2011-2012 sezonuyla ilgili olarak 31 Mart 2011 tarihinde UEFA lisans başvurusu yapmış ve lisans almaya hak kazanmıştır.
UEFA yetkilileri bu başvurunun izleme sürecinde 30 Haziran 2011 ve 30 Eylül 2011 tarihli mali verilerini incelemiş ve hatalı beyanlar tespit etmiştir. Bundan dolayı UEFA Müfettişleri Kulübümüze ceza verilmesi konusunda rapor hazırlamışlardır.

1 Mayıs 2012 tarihinde yaptığımız savunmayla raporda talep edilen cezalar UEFA Disiplin Kurulu kararı ile ertelenmiştir.
Ancak UEFA Tahkim Mahkemesi, müfettişin talebi doğrultusunda yeniden inceleme yaparak ertelenen bu cezayı bugün değiştirerek şu kararı vermiştir:
2011-2012 UEFA lisans başvurusuyla ilgili olarak yapılan hatalı mali bilgilendirmelerden dolayı Beşiktaş JK, önümüzdeki yıl UEFA müsabakalarından men edilmiş olup, ayrıca 200.000 Euro para cezasına çarptırılmıştır.
Dolayısıyla geçtiğimiz günlerde yönetimimizin aldığı 2012-2013 UEFA lisansı bu ceza kapsamında kullanılamaz duruma gelmiştir. Söz konusu karar hakkında tahkim yolu açıktır.
Beşiktaş JK

olay belgede sahtecilik yapmak. borc yokmuş gibi belgeler göndermişler
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

yıldırım demirören'i mali olarak beşiktaş kulübü ibra etti. hiçbirşey olmaz, dava falan birşey çıkmaz.
evrakta sahtecilik ispatlanırsa ve görevi kötüye kullandığına dair göstergeler varsa kan alırlar

normalde

lakin bizim ülkemizde parası olan ve iktidar yalakası olanlar için pek olası gibi durmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

fizban said:

yıldırım demirören'i mali olarak beşiktaş kulübü ibra etti. hiçbirşey olmaz, dava falan birşey çıkmaz.
evrakta sahtecilik ispatlanırsa ve görevi kötüye kullandığına dair göstergeler varsa kan alırlar

normalde

lakin bizim ülkemizde parası olan ve iktidar yalakası olanlar için pek olası gibi durmuyor

abi fikret orman yönetimi üyelik sistemini değiştirmek istiyor, 200.000 üye hedefliyorlar ki parası olan 1000 çapulcuyu kulübe üye edip, üye edildikten birkaç gün sonra oy kullanamasınlar istiyorlar.

Lakin şerefsiz divan kurulu üyeleri buna karşı, değiştirilmesin diye uğraşıyorlar.

Beşiktaş'ın düşmanı yine Beşiktaş. Önce divan kurulundan, sonra Çarşı'yla başlayıp taraftara kadar kulübün yarısının temizlenmesi, en azından zihniyetlerin değişmesi gerekiyor.

Yoksa düze çıksak ne olacak? Rant kapısı yapıldı kulüp, yine bu hale düşeriz.

edit:

Ha aynı divan kurulu üyeleri de YD'yi alkışlarla uğurlayan ve ardından göz yaşı döken adamlar ...
Sosyal ağlarda paylaş

Ha ayrıca Feda, feda diyor bütün Beşiktaşlılar ve ağızlarından hiç düşmüyor hem sosyal medyada hemde sokaklarda,

Lakin toplam satılan t-shirt adedi 1 haftada 25.000 olmuş...

Bizim taraftar böyle, en paralı taraftar Beşiktaş'ındır bunu tartışmaya lüzüm yok ama çıkıpta cebinden kulübe tek bir kuruş katkısı dokunmaz...

30TL o t-shirt, çakmasını 25'e görsün gider onu alır. Çingene ruhu desen değil, cimrilik desen değil, kulübe gitmesinde nereye gidiyorsa gitsin kafası resmen ... YD tayfası işte
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Ha ayrıca Feda, feda diyor bütün Beşiktaşlılar ve ağızlarından hiç düşmüyor hem sosyal medyada hemde sokaklarda,

Lakin toplam satılan t-shirt adedi 1 haftada 25.000 olmuş...

Benim duyduğum bu basket maçlarına falan getirilenlerin tamamı alınmış. millet daha da istemiş bulamamış falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten ev sahibi olduğumuz 2 basket maçında çıktı. İlk inde daha yeni çıkmıştı 1500 adet satmış bitmiş. 2. maçta daha fazla vardı , izdihamla beraber tişört felan kalmadı maçtan sonra felan dediler (maçtan önce alabildim bala mala), çıkışta baktım yine kalabalıktı bekleyen almıştır ama kalabalık diye gidende olmuştur kesin. Bence şu efes maçlarında 100k yı bulabilir, doğru düzgün organizasyon yapılırsa tabi. 2 tırla satış çok hızlı yürümüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

basket maçlarında tam bir pazarlama rezilliği yaşandı,

2 gs maçında seyirci rekorları kırıldı, toplam 40.000 yakın insan geldi iki maça, ben ikisinede gittim ikisinde de tshirt alamadım geldiği gibi bitti, insanlar isyandaydı, sadece ama sadece feda tshirti yığsalar oraya sadece o 2 maçta 25 bin satardı.

efes maçında bayaa bir kişide vardı yalnız, final maçlarında abdi ipekçide baya çok satacak , eğer adam gibi getirirlerse. yani kalmadı diye bir laf söylememeleri lazım
Sosyal ağlarda paylaş

bitirmen lazım fikret'i

feda t-shirtleri de anladığım kadarıyla zaten sadece o maçlarda satmış. Ben 25 dakika sıra bekledim t-shirt almak için o gün tırlarda ve cidden rezaletti o içerideki durum,

tırlara sadece feda yığmak ticari olarak hiçbir şey kazandırmaz bu arada kulübe, öyle bir hareket ile daha az para kazanılır. O gün izlenimim şuydu benim, daha önce de yazmıştım. Alan sadece t-shirt almadı o gün, başka şeylerde aldılar.

Ben mesela bende olmasına rağmen yazlık atkı vs. de aldım, toplamda 1 t-shirt parasından daha fazla bıraktım.

Ha o tırlarda bu tip bir satış yapılamaz orası ayrı, çok rezildi yani,
Sosyal ağlarda paylaş

avrupa ligi'nin önemi yok.yani 1 yıl gitmemek takım puanını olumsuz etkileyecektir tabi bu da ilerki yıllarda başarıyı zorlaştırabilir. ama çok da önemli olacak birşey değil telafisi var.avrupa ligine 1 yıl gidemedik diye fazla üzülen bjk li olduğunu sanmıyorum.

insanı üzen fikret ormanın dediği gibi beşiktaş'ın böyle bir ceza olması, bu duruma gelmesi.
süleyman seba'nın beşiktaşının 12 yılda geldiği durum bu.
gerçi bilgiliye de haksızlık etmeyelim çakma bjk li idi ama mali olarak çok çok iyi bir beşiktsş bırakdı demirören'e.2004 yılında beşiktaş, fener ve gs'den çok daha sağlam durumdaydı.8 yılda buraya gelindi..
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada daha önümüzde tonla borç ve onlarca dava var.bu sorunlar ve davalar çözülmezse yakın zamanda 3-5 yıllık men cezaları gelecek bu sefer.

yani çok ciddi bir operasyon lazım bize başkanın dediği gibi.gerekirse 2-3 yıl kümede kalmaya oyna..abartıyorum tabi ama..
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupa Ligi'nin prestij olarak bir getirisi yok evet, o yüzden kimseye koymuyor belki ama şöyle bir gerçek var. Beşiktaş gruplara kaldığında bile neredeyse şampiyon kadar para kazanıyordu. Bu para da bugün söylenilenler doğruysa bizim üst sınıf 10 oyuncumuzun maaşını karşılayacak kadarmış, tam miktarı bilmiyorum.

Ha bir açıdan da iyi oldu aslında gitmemek. Bu para gelmeyince istemediğimiz yüksek maaşlı yabancılar gönderilmek zorunda kalacak ve onlardan gelecek paralar ile kulüp bir süreliğine rahatlayacak, belki daha ucuza gelecek vaat eden genç yetenekler toplanacak ve iyi bir jenarasyon yakalayacağız? Kim bilir.

Ha bana koymadı gitmemek :) orası ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

gruplara ne kadar takım katılırsa para bölüşülüyor.geçen sene sadece biz katıldığımız için yüksek bir para almıştık 10-15 milyon euro civarı galiba.ama bu bile ş.liginin çok altında.üstelik bu sene bizden başka biri katılırsa bu para bölüşülecekti ama yine de kulübün şu durumunda önemli bir paradır tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...