Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

jonq said:

Ekran kartını Gigabyte alacağımıza göre anakartı da Gigabyte seçmekte fayda var.

konu kendi yaginda kavruldugu icin ozellikle biri rica etmedikce bakmiyorum, simdi suna denk geldim.

Alintiladigim gibi biseyin hic bir alakasi yok, ve bir satin alma kriterinden cok uzak.

Bu fiyata z77 board aliyorken onu ayni fiyata full feature modelleri varken micro atx almak, feature larin rakiplere gore fakir olmasi gibi problemleri var. Bu sezon gigabyte i henuz hic onermedim maalesef. Bir de nova da gorunen o ki bariz specler yanlis yazilmis.

z77 de su ana kadar hep asrock tavsiye ettim, henuz sasmadi.

gtx660ti ve 7850 varken de duz 660 kesinlikle alinmaz. Onu da not duseyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Render in nerede ve hangi tool ile yapilacagina gore degisir. Kimi durumlarda(ornek olarak vray verilmis mesela) vray de CUDA veya openCL kullanildiginda guncel i7 cpu lara gore 15:1 oraninda daha yuksek performans verdigi senaryolar var.

Ayni fiyata daha cok performans alabilecegimiz bir konfigrasyon yapmamiz imkan dahilinde yani kisaca.
Sosyal ağlarda paylaş

Son sistemi söylüyorum size. Nova'dan vazgeçip teknobiyotik'den almaya karar verdim çünkü alışverişi bitir diyince baya bir indirim geliyor ve novadakiyle eşit fiyata geliyor. hem daha çok seçenek var teknobiyotik'de.

Kasa
1 x AeroCool VS-9 550W Mid-Tower Oyuncu Kasası 165,34 TL+KDV
İşlemci
1 x INTEL Core i5-3570K LGA 1155 6MB 3.4GHz Dört Çekirdekli 22nm İşlemci (Ivy Bridge) 514,84 TL+KDV
Anakart
1 x Asrock H77M Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 mATX Anakart (Ivy Bridge) 184,62 TL+KDV
Bellek
1 x Corsair Vengeance 8GB(2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit PC Belleği (CML8GX3M2A1600C9) 119,62 TL+KDV
Ekran Kartı
1 x Gigabyte nVIDIA GTX 660Ti 2048MB DDR5 192 Bit Pci Ekspres Ekran Kartı (GV-N660TIOC-2GD) 722,19 TL+KDV
HDD
1 x Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) 175,61 TL+KDV

KHaRoN yukarda gigabyte önermedim hiç demişsin. Bunu anakart için mi dedin sadece yoksa ekran kartı içinde mi? Eğer ikisi içinde söylediysen ekran kartını zotac mı yoksa asus mu yapmalıyım? eğer biraz daha para ayırabilirsek gtx670 yapıcaz ekran kartını.

baya bi edit: yanlış şeyleri kopyalamışım ilk yazdıgımda gerçeği bu düzelttim sdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar yanan gtx 560 kartıma fabrikadan iade geldi (aldığım ücretten geri ödeme yapacaklar) yerine şu kartları sunmuşlar:

ZOTAC GTX680 2GB(256Bit)GDDR5HDCP,DL-­‐DVI,HD

ASUS GTX680 DIRECTCU2O 2GB 256B 16XDDR52DVIHDMI

GIGABYTE2GB,GTX680OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT

2GB MSI GTX 680 LIGHTNINGDDR5256BITDL-­‐DVI-­‐I/DL-­‐DVI-­‐D/DP/HDMI

fiyat farkı çok değil, nvidia benim tercihim olduğu için ati yok.

hangisini tercih etmeli? veya aynı fiyat aralığında alternatif verebilir misiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Bakıyorum hemen.

Asus alman yararına olur ama galiba, fiyatı pahalıdır, iyi fiyata satarsın ileride.

http://www.tomshardware.com/charts/2012-vga-gpgpu/01-3DMark11-C-Extreme,2933.html
http://www.tomshardware.com/charts/2012-vga-gpgpu/13-Battlefield-3-DirectX-11-C-Extreme,2969.html
http://www.tomshardware.com/charts/2012-vga-gpgpu/07-Crysis-2-DirectX-11-C-Extreme,2951.html
http://www.tomshardware.com/charts/2012-vga-gpgpu/04-Metro-2033-DirectX-11-C-Extreme,2942.html
Sosyal ağlarda paylaş

benimki de fabrika cikisli oc`di amp modeli. sanirim garantiye gittiginde anliyorlar bir seylere bakarak. benimkinden tam 32 gun sonra haber geldi. normalde 7-9 gun arasinda haber veriyolarmis. kart genel olarak isiniyordu zaten, sanirim fabrika cikisli bir sikintisi vardi. 1.5 yil isina isina kullandim, sonra yandi, 6 aydir gecici verdikleri karti kullaniyorum 5870. adamlar 6 aydir arayip sormadi bile sana kart vermistik gecici ne oldu diye :p

uzun lafin kisasi 2 yili askindir top kart kullanip sonrasinda tam geri odeme aldim simdi 200 tl ekleyip 2 yil daha devam ettirmeyi umut ediyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

uzun lafin kisasi 2 yili askindir top kart kullanip sonrasinda tam geri odeme aldim simdi 200 tl ekleyip 2 yil daha devam ettirmeyi umut ediyorum :)

Gayet tatlı oluyor öyle, ben 290'ımı 580 yaparken faydalanmıştım garantinin bitmesine 2 hafta kala falan :p

"O geri ödemeyi çek olarak vericez, çekin değerini de liste fiyatından düşücez kampanyalardan yararlanamazsınız" falan gibi deli saçması kazıklama yöntemleri deneyebilirler Vatan Bilgisayar gibi, yeme. İadeyi de liste fiyatından yapsaydınız o zaman de, mağaza müdürünü iste, tüketici mahkemesi ile tehdit et.
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

hackintosh da denemek icin 700-800 liralik bisey istiyorum
windows da kurup ortalama oyun oynamayi planliyorum, natrual selection 2 yi l4d2 yi vs akici oynatsin yeter hani

oneriniz var mi ?

http://www.kakewalk.se/

Buraya bi bakin istersen ;)

Uyumlulugu olan donanimlara göre kendin toplayabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Alttaki sistemde karar kıldım. Bu ay içi alıcam, yıl sonu extra indirim filan olur diye sotaya yattım bekliyorum.

Şuan vatanda %25 indirim var gerçi.Bu halde fiyat 873 tl yapıyor.

mb/cpu/ram/vga

İŞLEMCI INTEL CORE I3 3220 SOKET 1155 3.3GHZ 3MB CACHE 22NM--246 TL
EKRAN KARTI ZOTAC GTX650 TI GDDR5 2GB 128BIT NVIDIA GEFORCE DX11--318 TL

RAM CORSAIR 8GB VALUE DDR3 1600MHZ CL11 TEK MODÜL --80 TL

ANAKART ASROCK Z77 PRO3 INTEL Z77, DDR3, LGA1155, SATA6Gb/s, USB3.0, PCI-E 3.0, HDMI, D-SUB, ATX --229 TL Bu vatanda yok

Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar soyle bir sistem topliyacagim onerisi ekleme olur degistirme olur varsa veya fikirlerinizi almak istiyorum

i5-3570k
gigabye ga-z77-d3h anakart 1155 ddr3 2400mhz(O.C) SA
msi gtx680lightning
cooler master haf 912 advance gx(750w guc kaynagi ile gene cooler master)
pioneer dvd (oylesine yaziyim dedim)
wd 1tb black sata 3.0 64mb 7200
corsair 120gb force 3 gt serisi 3.0 ssd
corsair 16gb(4x4 seklinde dusunuyorum) vengeance ddr3 1600mhz cl9 cft kanal kit
coolar master hyper 412s intel lga(cpu sogutucu)

isletim sistemi soylemek gerekirse : 7 home premium or 8 (xxxx)

i5-3570k vs i7 3770 // msi gtx680 lightning vs asus directCU II Top vs Gigabyte /// anakarttada asus z77 vs asrock z77 extreme 6 vs gigabyte(yukardaki) - kavgasini icimde cok verdim baya zor secimler oldu :=)
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar yakin zamanda almak istiyorum bu sistemi yardimci olan bakan kimse yokmu acaba benim icin cok onemliydide iyi bilgisi olan birilerinden extra oneriler almak ayrica Cpu sogutucu olarak Akasha Venom Vodoo mu yapsam dedim birde kasa ve power supplyi sorgular oldum tekrardan haf 922 + baska power supply mi alsam diye (biraz performans icin birazda hic bilgim olmayan ses cikarma konusu icin dusunuyodum bilmiyorum bunlar ne kadar kulagi etkiler sessiz bir ortamda ama genede soriyim dedim)
Sosyal ağlarda paylaş

Zotac gtx660 mı yoksa Asus DirectCU O.C 7850 mi?

Daha doğrusu vatan indirimiyle beraber 600 lira civarındaki 660'lar mı yoksa ASUS'un MSI'ın vs. hormonlu 7850'leri mi?

Vatan indirime girer girmez toplıycam makineyi de feci kararsız kaldım ekran kartı konusunda. Daha fazla da veririm ama 1080p oynayacağım sonuçta; top tier kart almak yerine SSD alırım diyorum.

Yukarıdaki markalardan başka bir öneriniz varsa onları da seve seve değerlendiririm ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...