Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

ha bu arada karın çalışarak göbek erimez onu atlamayalım. beslenme 100se karın çalışma 3 falan katkıda bulunabilir. bölgesel yağ yakımı o kadar az vardır ki ihmal edilebilir. belin ağrırken benim verdiğim hareketleri de yapma, ağrısızken yap. karnı çalışma demiyorum çalış ki göbek eridiğinde şekilli olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Göbeği eriten beslenmeyle birlikte bisiklet ve yürüyüş yani genel olarak? Yoksa o da mı önemli diil? Ya sikspek olmasına gerek yok armut koltuk olmayayım bana yeter şimdilik. Peki beslenme olarak tavsiyeler neler? Mesela tavuğu teriyaki, soya sosu vs. ile terbiye ediyorum bunlara güle güle mi diyeceğiz? Bide protein tozu falan bana uzak şeyler, illa gerek var mıdır?

Misal bu akşam çinlileri balık yemeye götürüyorum kesin kalamarlar karidesler havada uçuşacak sdf. Ama normal düzende göbek marul alıp tavuklu sezar salata, ton balıklı salata yapıyorum biri görse hipster diye dalga geçecek lol
Sosyal ağlarda paylaş

Yurume, kos. Bir de yemek meselesi yaptigin spordan cok daha onemli cidden, onu hep aklinda tut. Ben haftada alti gun spora gitmeme ragmen arada kendimi kaybedip yemege saldirdigim icin yag kaybedemiyorum mesela (ki arada saldiriyorum dedigim ayda bir azicik abur cubur, gece gec saatte karbonhidrat falan). Onun icin simdi her seyi bir kenara birakip kosmaya ve ip atlamaya basladim, back to basics gibi :) Gobek yagi eritmek diye bir sey yok ne yazik ki, alayina cardio abanacaksin. Zannetmiyorum protein tozuna ihtiyac duyacagini, en azindan sadece armut olmamaksa istedigin, ama bol protein tuketmeye calis tabii. Sekeri ve tuzu kes. Kola iciyorsan direk cop. Ben genel olarak sos sevmeyen bir tipim, arkadaslar daha iyi bilir saniyorum. Yag yakmak kas yapmaktan cok daha zor bir is, biraz disi sikmak, agzi tutmak lazim. Ama ton balikli salata da cok bayikmis, iyi beslenecegim diye hayata kusme sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

sesu said:

Yurume, kos. Bir de yemek meselesi yaptigin spordan cok daha onemli cidden, onu hep aklinda tut. Ben haftada alti gun spora gitmeme ragmen arada kendimi kaybedip yemege saldirdigim icin yag kaybedemiyorum mesela (ki arada saldiriyorum dedigim ayda bir azicik abur cubur, gece gec saatte karbonhidrat falan). Onun icin simdi her seyi bir kenara birakip kosmaya ve ip atlamaya basladim, back to basics gibi :) Gobek yagi eritmek diye bir sey yok ne yazik ki, alayina cardio abanacaksin. Zannetmiyorum protein tozuna ihtiyac duyacagini, en azindan sadece armut olmamaksa istedigin, ama bol protein tuketmeye calis tabii. Sekeri ve tuzu kes. Kola iciyorsan direk cop. Ben genel olarak sos sevmeyen bir tipim, arkadaslar daha iyi bilir saniyorum. Yag yakmak kas yapmaktan cok daha zor bir is, biraz disi sikmak, agzi tutmak lazim. Ama ton balikli salata da cok bayikmis, iyi beslenecegim diye hayata kusme sonra.

Yağ yakmak kas yapmaktan kat kat kolay birşey :)
1 yılda 5 kilo bile kas zor yapılıyorken 1 yılda 30 kilo verebilirsin yağ olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice http://forum.paticik.com/read.php?32,6268380,6511160#msg-6511160
http://forum.paticik.com/read.php?32,3932466,6219159#msg-6219159
fikir versin.

protein tozuna hiç gerek yok. teriyaki sosu bilmiyorum. soya sosunun tuzuna dikkat et, diğer yerlerden tuz kısmaya çalış olmadı.

bi de bunu buldum, bu mesajdan sayfa sonuna kadar oku: http://forum.paticik.com/read.php?32,6292945,6295541#msg-6294910

kardiyoyla ilgili güzel şeyler yazılmış zamanında
Sosyal ağlarda paylaş

Gun icinde ihtiyacin olan proteini aliyorsan 3-6 ogun yemen veya whey kullanman sonuclari etkilemeyecek. Yatarken, kalkarken, idman onu, idman arkasi bisey almana gerek yok. Vucudun aminoasit havuzu komple bosaldiysa tek ogunde bile alabilir proteini. Bu konuda arastirmalar var.Ama gun icinde protein alimim dusuk kaliyor diyorsan at arada sutle bir iki olcek.

Glikojen depolarini tamamen bosaltmayi basarirsan idman cikisi whey alimindan (belki) fayda alabilirsin. Baska da o kadar ani protein alimina sebep olacak bir durum henuz bilmiyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Perf güzel yazmış, benim kullanım şeklim sabah kalkar kalkmaz 1 ölçek whey su ile oluyor o kadar.
Dediğin gibi beslendiken sonra spor sonrası falan gereksiz,aslında whey gereksiz beslendikten sonra ama ben kullanınca rahat hissediyorum kendimi ve sabah kalkınca içiyorum, serving size yazısı kadar gün gidiyor kutular güzel oluyor hehe.
on whey sipariş ettim mesela 72 gün mis gibi.

Edit: 10-12 saa kadar uyuyorum ben,gece yatarkende boş mide yatarım caseindir lordur bana epey ters gelen bir durum uyurken midemi meşgul etmek doğru gelmiyor.
O yüzdende sabah kalkar kalkmaz kullanıyorum aslında wheyi mantıklı olduğunu da düşünüyorum :P
Sosyal ağlarda paylaş

bu antrenmandan önce sonra gerekszi muhabbetini ilk sizden duydum he.

bu arada nutri on whey ile sytnha arasında kararsız kaldm demiştin ben geçen dükkana girdim sytnhayı görünce direk aldm ya fdgs. dayım vardı yanmda ona kitledim.

şahsen proteini sabah almak benim de işime gelir. yani mantık şu sanırım depoyu sen sabah doldur, gün boyu harcarsın. pwo ürün değil sonçta protein tozları.

ayrıca bi foto atta DO YOU EVEN LIFT yazayim sana nutri sdff
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

bu antrenmandan önce sonra gerekszi muhabbetini ilk sizden duydum he.

bu arada nutri on whey ile sytnha arasında kararsız kaldm demiştin ben geçen dükkana girdim sytnhayı görünce direk aldm ya fdgs. dayım vardı yanmda ona kitledim.

şahsen proteini sabah almak benim de işime gelir. yani mantık şu sanırım depoyu sen sabah doldur, gün boyu harcarsın. pwo ürün değil sonçta protein tozları.

ayrıca bi foto atta DO YOU EVEN LIFT yazayim sana nutri sdff

bodyforumtr gibi leş sitelerde takılıyosan duyamazsın hacım orda hala hacim için 6 tekrar yapan tipler var fdghjckfhjkf

Nispeten o mantık diyebilirim aynen.

fotoyu solaryuma girmeden atmam lol
Sosyal ağlarda paylaş

benim okuduğuım tek forum bura ya biz salon tozu yutarak öğrendik bu işi sdfksd.

SEVDİĞİM BİR İKİ YAZAR VAR BURDA

ama sanırım forumda hardcore body building mantığı bir iki kişide var. hani building yaparsın da kafa yapısı FELSEFESİ ayrı sdf.

tili noldu bizim muhabbet bu arada okursan öm at
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...