Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Garipçe ve Kurtköy civarlarında ağırlık çalışacak yer arıyorum. İşe başlıyorum, İstabul 3. köprü. Şu an hangi ayağında kalcağım belli değil. O yüzden ikisinde de arayışa başladım. Haftada 2 gidip vücudu koruyabilsem iyi ya. Çok yoğun olacak. Zorlıycam 4e
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupa yakasına taşınırsam, bi gün kesin ederim misafir.

Şunu tekrarlamak istiyorum, gördükçe tekrarlanmayı hak ediyo

Christian Thibaudeau: FAT LOSS WORK: As John once told me in Colorado: Cardio doesn't burn fat... muscle burns fat. He trained my friend for the Canadian Nationals (bodybuilding) this year and he won without doing any cardio whereas in the past he would always flatten out and lose muscle because of his cardio regimen.

John Meadows: Just want to echo CT's point about FAT LOSS WORK - training to burn fat, instead of to build muscle or performance is also in my opinion the complete wrong way to go.

Kondisyon için çalışmanız gerekiyosa cardio veya HIIT ne gerekiyosa yapın. Kondisyona ihtiyacınız yoksa cardio ya gerek yok, çok fazla vaktiniz olması lazım feasible olması için. Yürüyüşten kimseye zarar gelmez tabi, ben de yürüyüş yapıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ben kendimi iyi hissedersem hiit yapıyorum ama nefes nefese kalıyorum :D Kardiyo meehh yani fare gibi olduğun yerde nereye koşuyon. Kalkpte sorun var benim hiç uğraşamam sabit ritm yürümeyle koşmayla.

Zaten abartmamak lazım bant olayını. Vücut ritmli gözüksede aslında okadar ritmi sevmiyor arıza çıkartıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

gaza getirin la beni spora başladım, 1 hafta oldu haftada 4 gidiyorum, 105ten 101'e falan indim şimdi baya tombilik bir adamım ben yemeğe falan dikkat etmeye başladım acayip gaza geldim falan işallah 1 aya fısıp kalmam yine.

Gerçi aralıkta askere gidicem seve seve vermem lazım kiloları da ne bileyim işte gazla çalışınca insan biraz şey oluyo motivasyon eksikliği falan hissediyo D:
Sosyal ağlarda paylaş

1 haftadır sol işaret parmağımdaki dikişler ve çatlak yüzünden spora gitmiyorum. Az önce evdeki bench ve agırlıklarla hafif bir çalışayım dedim, 45 kilo benchte hafif zorlandım resmen.

zor bitirdim 4x 12 bench press i.

gerçi barı 3 parmakla kavradım dikişler patlar diye belki ondandır.(umarım)
Sosyal ağlarda paylaş

Boynu elime aldım tekrar. Hatta sırtı komple paket yapıp elime verdiler o derece. Boynumda 2 adet nurtopu gibi fıtık başlangıcı var hem sağda hem solda.

Boyun bölgesinde sorunu olan arkadaşlara naçizane tavsiyem;
Berbat derecede kötü bir gün geçirmişseniz ve sinirleriniz zıpzıplamışsa, aman diyim o gün spora gitmeyin abi gerekirse. her zaman yaptgıım hareketlerde sorun yaşamazken dün barut gibi gittim salona, 7 kiloluk dambılla hummer curl yaparken, aldım elime ne var ne yok. Muhtemelen o sinirle harekete konsantre olmadan saçma sapan bişeyler yaptım hatırlamıyorum, anında pattiz oldum. Sanırım yapamıycam bu sporu ya. heran "aman bişey olur" psikolojisiyle çalıştığımdan da bişey anlamaz oldum ya. lanet olsun :/
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrion said:

Boynu elime aldım tekrar. Hatta sırtı komple paket yapıp elime verdiler o derece. Boynumda 2 adet nurtopu gibi fıtık başlangıcı var hem sağda hem solda.

Boyun bölgesinde sorunu olan arkadaşlara naçizane tavsiyem;
Berbat derecede kötü bir gün geçirmişseniz ve sinirleriniz zıpzıplamışsa, aman diyim o gün spora gitmeyin abi gerekirse. her zaman yaptgıım hareketlerde sorun yaşamazken dün barut gibi gittim salona, 7 kiloluk dambılla hummer curl yaparken, aldım elime ne var ne yok. Muhtemelen o sinirle harekete konsantre olmadan saçma sapan bişeyler yaptım hatırlamıyorum, anında pattiz oldum. Sanırım yapamıycam bu sporu ya. heran "aman bişey olur" psikolojisiyle çalıştığımdan da bişey anlamaz oldum ya. lanet olsun :/

Seni çok iyi anlıyorum. Ayda bir falan sakatlanıyorum ben de. Geçen benim de boyun gitti 1 hafta kafamı döndüremedim. Sonra tekrarladı ama 1 günde geçti. Boynu ilk sakatladığım gün yeni yoldan gelmiştim, hastaydım. Öyle durumlarda ya gitmiyceksin ya da zorlamıycaksın, çok dikkatli olacaksın.
Bu spor bana göre değil galiba diye çok düşündüm de, bir yolu bulunuyor yapmanın. Squat bana göre değil onu kesin olarak anladım yıllar boyu sakatlanarak.

Eğer güçlenmek umrunuzda diilse(gerçek güç, sadece oturarak kaldırabildiğin ağırlık değil) ve belinizi kalınlaştırmak gibi saçma hedefleriniz yoksa oturarak çalışın, nizami çalışın.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

bunun bi sınırı yok mu yahu?

hani cidden "çok kaslı olmasam da olur baba. sağlıklı olayım" diyemiyor musunuz?
çok zorlamayım lan falan olmuyor mu?

Ben bacakları üstle eşitlesem, biraz da genel olarak kaslansam şöyle, hedefime varmış olurum. Bir yerden fazlası hoş gözükmüyo zaten. Ordan sonrası maintenance. Yıllar boyu en azından korumak için haftada 1-2 gitmem gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

ya şu güç kavramı üzerine pek bir bilgim yok ve merak ediyorum nedir nasıl olur ne değildir diye. mantık üzerine oturtamıyorum çünkü :d
yani benden daha az kaslı, 5 senedir sporla alakası olmamış, benle aynı boyda , ve benle aynı kiloda bir adam 15 barfiks çekiyor, ben 3 aydır BB yapıyorum ama 5 tane zor çekiyorum.
ya da salonda benden 20 kg fazlası olan 5cm daha uzun adam 40kg bench press'i zor kaldırıyor. ben 30kg bar curl yapıyorum benden kolları kaslı en az 3-4 cm daha kalın olan adam 25kg curl ü benim 30 da yaptığımdan daha zor yapıyor vs.
kas gelişimi ile de güçlenme 1e1 doğru orantılı değil gibi. kaslarım çok gelişti misal son 3 ayda, fakat aynı oranda güçlenmedim.
ayrıca çok da güçlenmeden kas yapmak, ya da çok da kaslı bi yapıya sahip olmadan baya bi güçlenmek de mümkün anladığım kadarıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

O dediklerinin en iyi açıklaması sinir sistemi. Güç sinir sisteminin etkinliğiyle çok alakalı. Şişkin kas = güç olmamasının diğer sebebi de kasın non-contractile elemanlarının maksimum güce katkısı yok, endurance a var. Non-contractile elemanları büyütmenin en iyi yolu da(buna sarcoplasmic hypertrophy diyolar) yüksek tekrarlar. Halk arasında yüksek tekrar kası çizer, düşük tekrar şişirir geyiği tamamen yanlış yani.
Ha bunlar tam olarak anlaşılamamış şeyler daha ama şimdiki bilgiler bu yönde
Sosyal ağlarda paylaş

Mslf. sakatlanma mevzuları direk "cok kasmaya ne gerek var,ya da o kadar ağır kaldırılır mı" ya falan bağlanıyor, Ama genelde sakatlıkların cogu stabil kaldırabildğin ağırlıklarla başına gelen şeyler. yoksa normal akla sahip bi insan evladı cok fazla ağırlıkla sakatlanmasının ihtimalini hesap edip ona göre dikkatli çalışır bu bence biraz mental-cleaning le alakalı.
Bundan evvelki sakatlanma hikayem zaten tam bunun ispatı. bildiğin hapşururken monitöre gelmesin diye boynumu sola çevirdim sonra bingo oldu. 2 hafta yattım dana gibi.

Ha bide benim gibi akşam üzeri tam cıkacakken üzerine yıkılan işlerden dolayı hararet 1500 salona gidip o hıncla antrenman yaparsan. zaten overload olmuş CNS sana faturayı bi güzel giydiriyor.

bunu antrenman çıkışı ruh halinizden de anlayabilirsiniz.
Çıkışta vucut hafif kırgın ama mental olarak mutlu, dinç değil de, Geberik derecede yorgun,sıkıntılı ve huzursuzsanız. CNS sinyali veriyordur mutlaka. gerekirse 1 hata falan ara verilmeli bence.(2 ayda bir 1 hafta)

boynum dün geceye göre daha iyi durumda. Geçen sefer 2 haftada zor toparlamıştım, bu sefer tiLi nin dediği gibi sanki recovery daha kısa sürecek gibi. umarım öylede olur. yinede 1 hafta kadar nolur nolmaz ara vermek istiyorum.

oturarak çalışmak benimde aklıma geldi. en azından bel ve boyunu biraz daha az kullanarak calısmak iyi olabilir. Cunku Compoundlar müthiş benefitli hareketler olmasına ragmen total olarak vucudu calıstırdığı için en zayıf kasınız kadar verim alabiliyorsunuz, birde bel,boyun gibi sıkıntılarınız olunca saldım çayıra oluyor resmen compoundlar. o yüzden belirli bölgelerinde sorun olanların , hareketleri oturarak veya izole olarak yapmaları daha mantıklı bencede. Squat yapıcam derken, 6 ay boyunca sunta üzerinde yatan yiğitlerin efsanelerini çok kişi duymuştur `,-)
Sosyal ağlarda paylaş

Koşmuyorum ama dynamic mobility hareketleri var onlarla başlıyorum. Stretch falan yapıyorum 1-2, sonra hafif kiloyla snatch, clean yapıyorum. Isınmış oluyorum. Bazen kaytarıyorum ama özellikle de dynamic mobility de. Kaytarmamak lazım, ısınmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

aynen antrenman öncesi koşunca kendimi boşa yormuş gibi hissediyorum. 5 dakka stretching yapıyorum bende yoga hareketi benzerimsi, eklemleri falan bi hareketlendirme canlandırma. sonra boş barla iki ısınmaca. sonra yardır gitsin.

bu arada 1.79 boy 71 kg. bugünden itibaren 1 hafta ;
100gr protein 1500-1600 kaloride kalıp, 4 gün bb normal, 6 gün 30 dakka hiit yapmayı düşünüyorum şöyle 1kg daha yağ yaksam diye hesapladım.

nedir yorumlar :d
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...