Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Minecraft #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Grimnax said:

Dworgian said:

pekiiii 2 3 ufak soru;

1) mod yüklersem o ana kadar yol aldığım dünya ya giriliyor mu?
2) tabii ben araştırım ama mod dünyasında kaybolmadan, bana yeni efektif aletler, silahlar, vb içeren ama orijinal minecrafftan uzaklaşmayan (medieval fln istemem misal) mod söyleseniz ya 1 2 tane :)
3) modlamadım diyelim, her world de çok gezersem village, dragon, şato fln buluyor muyum?

ty :)

1) yok worldun gitmez ama yeni generate olması gereken madenler ağaçlar ne bilim oil spawnları fln bulabilmek icin yeni chunklar yaratman gerekir yani daha önce gitmedigin yerlere gitmen gerekir.
2)Valla aletler için "Insdustrial Craft2" deneyebilirsin. Silahlar için ise "Balkon's Weapon Mod" vardı blunderbuss rifle canon falan filan ekleyen.
3)Evet aynen stronghold, village, the end dragon bunların hepsi her worldde vardır bulabilirsin.

Anlaşıldı bu akşam beynim yanacak benim :D

Tüfek müfek süper olur. zira niyeyse benim biome da çok spider çıkmıo, koyun hiç yok, bow yapmak için geberiyorum. (ha bu arada tabii sadece spawna yakın ev kurup, hemen dibine maden inşa edip oralarda takıldığım için bulamıyorumdur ama bu da yeni chunklarda bana avantaj sağlar)

artık korkumdan, her evden uzaklaştığımda yeni ev yapar oldum dün nether e gittim zart diye ev kurdum misal :D
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben herkes 5 lira atsa mantığındaydım ama olmaz öyle. sonuçta ben ev yaparım 5 lira veren dağıtır falan. sonra ben para veriyorum bu ne rezalet diye yaygara çıkar.

item istenir. diamond istenir.

ya da ben 5 lira veririm 3 ay sonra aman ne vercez ya salla denir. serverin maliyetini karşılamak 1-2 kişiye kalır. emekler gider. o yüzden reklam ile dönen paticik serverı olsaydı iyi olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Yabancı serverlar arasından tekkit modları, thaumcraft falan çalıştıran kaliteli bir server bilen var mı? İnsanların iki ay içinde boşaltmayacağı ve arada sırada girip teknik takılıp arada skype'la muhabbet çevirebileceğim bir mekan arıyorum.

Şu ara direwolf'un videoları var. Redpower, industrialcraft gibi modların yapımcılarıyla bir serverda oynuyor, bütün güzel modlar yüklü falan. Heveslendirdi beni de bayağı.

http://www.youtube.com/watch?v=s0shhT3PX78&feature=g-u-u]
Sosyal ağlarda paylaş

Abi o değil de. industrial craft kurayım derken adam mc forge ve modloader yükle dedi.

iyi dedik modloader yükledik. o tamam. mc forge buldum yükledim. ama onunla çalıştırmaya çalışınca logo çıkıo ve blank screen :S

birisi step by step. bu dosya buradan. bu dosya buradan dese süper olur gibi
Sosyal ağlarda paylaş

sana tavsiyem MultiMC die bi program var bu yukarıda verilen Direwolf20 isimli elemanın kanalında tutosunu bulabilirsin mod işlerine karışıcaksan :)

direwolf20 ye gelince bu adam tam bi manyak. bi önceki sezonda yaptıgı 9x9 excavator home tarzı bi projesi vardı onu görmeniz lazım :D

su anda Redpower2 isimli modun 1.4.2 ye güncellenmesini bekliyoruz 3 kisi fln oda gelince oynamaya baslicaz kücük bi serverda. gelmek isteyen olursa duruma göre daha büyük bisiler düsünebiliriz heh
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bu yeni büyük minecraft updatelari modderları baya zorladı. Mesela tekkit hala 1.2.5 version üzerinden calısıyor. Custom modpackler ile 1.4.2 oynayan serverlar var fakat Redpower2 olmadan pek bi anlamı yok su anda kasmanın heh.
Tekkit yerine FTB Pack çıkıcak yakın zaman içinde onu tavsiye ederim mutlaka.
www.feed-the-beast.com
tüm büyük modların yapımcılarının ortak çalışmasıyla yapılan bi mod pack olucagi icin tekkit falan filan çerçöp kalıcak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...