Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

bu arada garip bi bug var bende, belki başına gelmiş olan vardır diye bi yazayım

atın üstündeyken save yaptıysam eğer, oyuna girdiğimde attan inip bi daha binmem gerekiyor, eğer bunu yapmazsam koşmayı denediğim anda atımla beraber dünya üzerinde kaymaya başlıyoruz, havalara filan çıkıyoruz.

eskiden convenient horses kullanmamış olsam heralde ondan oldu diyeceğim ama zaten hiç öyle bir şikayet de yok gelen yorumlar arasında.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu oynadigim kadar modlarla ugrasiyorumdur dsdsf

convenient horsesta benim basima companionlarin ata binmemesi gec binme sorunu yasiyordum boruyu otturmuyorlardi :) ama gecen seneydi.

saeros senin sorun animasyon modlarindan kaynaklaniyor olabilir. skeleton.nifi degistiren bir mod varsa eger.
Sosyal ağlarda paylaş

ya neyı yukledıgını bılırsen sıfır sorun modlar, guıde yazıyordum yalan oldu ıste anlatıcaktım

script uzerıne olan modlara kı ozellıkle SKSE ıstıyorsa cok dıkkatlı yaklasmak lazım, update ederken bıle oyunu cop halıne getırebılıyor kotu scrıptler calıstırıp

armorlar
grafık modları
scrıptsız balance modları
ıtemlar
evler
arazıler
mekanlar
bagımsız karakterlı questler
companıonlar
standart anımasyonlar
retuxturelar
body modlar

bunlar safe hep

custom race bethesda quest taglarında race kullanmayı bırakmadıgı surece sakat, custom racelerden cuzzamlıdan kacar gıbı kacın
Sosyal ağlarda paylaş

dx11 olmaması hariç grafikler gayet iyi skyrim'de hd pack'ten sonra. oblivion da çıktığı zamanın en iyisiydi rpg'ler arasında grafik olarak. rpg'ler çöpadam sprite yürütmekten kurtarıldıysa bunun birinci sebebi tes serisi.
Norak said:

bu arada bir sonraki dlc "redguard" olcak deniyor,

aka hammerfell

ooo bomba! demin uesp'te lore sayfalarında gezerken düşünüyordum tam.
Sosyal ağlarda paylaş

skseden o kadar korkmaya gerek yok hele skyui en stabil modlardan biri. script extenderlar bethesda oyunlarinin basina gelmis en guzel sey. mod update ederken mod aciklamalarina bakin extra birsey yapmaniz gerekirse bunu yazar.

script calistirmayan modlar tamamen safe demek yanlis "esp" ve "esm" calistirdigin her mod belli bi yer ve zamanda geldiginde crashe sebep olabilir. zaten script calisan modlar da bunlarin icinde. esp esm calistirmayanlar %99 safetir.

esp esm siralamasi cok onemli. 200+ plugin ile oynuyordum ben.

texture optimizer kullanmayin. oyuna girince mahvetmisti bende texturelar ic ice giriyordu vs. bastan kurmak zorunda kalmistim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

dx11 olmaması hariç grafikler gayet iyi skyrim'de hd pack'ten sonra.

kilit kelime burda "hd pack'ten sonra"

"çıktığında da iyiydi grafikler" demek için oyunu oynamamış olmak lazım. ya da konsol grafiklerine alışmışız ki düşük textureler, ambient occlusion eksikliği felan sırıtmıyor 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

valla bence gayet iyiydi. bonecum tek yönlü bakıyorsun. sadece grafik olarak bakmaman lazım. grafik x ne kadar fazla pc'de oynanabilir açısından bakıp optimumu yakalamak lazım. yoksa adam yapar şuan bir oyun dünyadaki pclerin yüzde 5inde oynanabilir sırf aşırı high end olur ne kimse oynar ne satın alır nede bişi yemişim öle grafiği o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

heralde userların bile daha iyi texture, grafik yapabildiği bir ortamda developerların yapamadığını filan düşünüyor adam. oynanabilirliği pek anlamamış olabilir.

hd texture pack çıkmadan önce de iyiydi. çıktıktan sonra daha iyi oldu. karşılaştırma yaparken aynı dönem çıkmış başka oyunlarla da karşılaştırma yapın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...