Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say 25 Haziran'da gidiyormuş.

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Fikirlerim,

1- Fazıl Say o kadar ünlü olduğuna göre iyi bir sanatçıdır. Türkiye'yi tanıtmışmıdır, bilemiyorum.

2- Fazıl Say'ın Türkiye'den ayrılması benim için çok mühim değildir.

3- Bir insan ben ateistim der, %99 u müslüman olan (iddia) ülkede %0.01 takar. bir insan "cennet kerhane vs" der halkı provoke eder %10-20 ı takar. Bu insan ya çok aptaldır, yada başka amaçları olan çok akıllı biridir.
Sosyal ağlarda paylaş

özgür bi ülkede halkın öyle provoke olma hakkı yok aslında. yani var da, gidersin youtube da ağzının oldugu yere kıç koyar dalga geçersin vs; "provoke oldum adam öldü, pişmanım" yok öyle.

fazıl nereye giderse gitsin; saygısız, seviyesiz pis bi adam. yaptığı, becerdiği iyi bir iş var diye zevk olan, tercih olan şeylerden beğenmediklerini aşağı görüyor. hadi görsün kime ne de birisi çıkıp asıl sen salaksın deyince başlıyor qq edebiyatları, benim fikrim bu ikiyüzlülükleri. master troll. hiç sevmem. saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

1- Fazıl Say o kadar ünlü olduğuna göre iyi bir sanatçıdır. Türkiye'yi tanıtmışmıdır, bilemiyorum.

Bir katkısı da olsa, tek insanla zor tabi (bach gibi bir dahi falan değilse). Ama mesela bu insanın ülkesine geri döneceği koşullar olursa o zaman kendi öğrencilerini yetiştirir ve kendi seviyesine yakın Türk müzisyenlerin sayısının artmasına yardımcı olabilir.

Beyin göçüyle aynı şey aslında. Yani böyle alanlarda parmakla gösterilebilecek kadar az sayıda, yetenekli sanatçımız varken "gitsin yea bana ne" diyebilecek lüksümüz yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

BonePART said:

Abi ben bu zihniyeti anlamıyorum. Sen adama gidip cehenneme gidiceksin derken troll değil de, adam kendi fikrini söçleyince mi troll?

Düzeltelim adam ve sevdiği bazu insanlar cehennemde derileri soyulup soyulup tekrar çıkacak şekilde yanacak. Oldukça detaylı.

Olm supernatural iste. Cehenneme gitmis gelmis en az iki kisi var olayi anlatan. Belgesel gibi dizi valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

İstediğini diyememesi lazım haklısın yoksa demokratik olur mazallah ülkemiz.

maalesef bizim ülkede böyle (diğer birçok ülkede de var). adam yan baktın diye, araba ile solladın diye öldürebiliyor. Sen de çıkıp dine bir tür küfür içeren rubaiyi (ki o da Hayyamın değilmiş hayyam)
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

Kaede said:

said:
When I said that I was an atheist, everyone insulted me and the legal authorities jumped on everything that I wrote on Twitter.

lol

Yalan mı şu?

Provokatif şeyler söylediği doğru, tek olay ateist olduğunu belirtmesi değil. Farklı zevk ve anlayışlara karşı provakatif şeyler söylemesi ilk de değil zaten. Adam komple bütün arabesk dinleyenleri yavşak yaptı durup dururken. Kendisinde de bir intolerans olduğu doğru bence.

Ha din hakkında öyle bir şey yazdı diye bu ülkede hayatı tehlikeye girer mi bu adamın? Girer, bu da bir Türkiye gerçeği. Bu bence büyük bir sorun, çoğu insanın atladığı.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Absolut said:

İstediğini diyememesi lazım haklısın yoksa demokratik olur mazallah ülkemiz.

maalesef bizim ülkede böyle (diğer birçok ülkede de var). adam yan baktın diye, araba ile solladın diye öldürebiliyor. Sen de çıkıp dine bir tür küfür içeren rubaiyi (ki o da Hayyamın değilmiş hayyam)

Imam-cemaat iliskisi diyoruz ona. Tayyip cikip aciklama yapiyor, ardindan ellerinde kuranlarla orayi burayi basiyor tipler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Trias said:

Bir katkısı da olsa, tek insanla zor tabi (bach gibi bir dahi falan değilse). Ama mesela bu insanın ülkesine geri döneceği koşullar olursa o zaman kendi öğrencilerini yetiştirir ve kendi seviyesine yakın Türk müzisyenlerin sayısının artmasına yardımcı olabilir.

Beyin göçüyle aynı şey aslında. Yani böyle alanlarda parmakla gösterilebilecek kadar az sayıda, yetenekli sanatçımız varken "gitsin yea bana ne" diyebilecek lüksümüz yok.

Çok güzel söylüyorsun, ama önceden de yazdığım gibi adam gitme sebebini kendisi üretiyor. (gitme sebebini "beni öldürecekler" olduğunu varsayıyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Absolut said:

Trias sen dinlemiyorsun diye de dunyaca yeteneği ve kabiliyeti kanıtlanmış birine kötü demek de saçma. Sevmiyorsan sevmiyorum arkadaşım dersin ama gelip başkalarına sen de sevme sanatı da yetersiz gibi kasmak gereksiz.

benim cümlelerimde kötü diye bir kelime ima var mı?

Vurgulamak istedeğim Türkiye'den ayrılmasının üzülecek, konuşulacak bir konu olmadığı.

Dimi hocaefendiyi konuşup ağlayabiliriz bütün gün.

Nazım Hikmet, Orhan Pamuk, Yılmaz Güney, Ahmet Kaya, Fazıl falan bunları konuşmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

develere mi biniyosunuz sorusu yerine sizin ulkede asiri dinciler sanatcilari tehdit ediyo vuruyo mu sorulari baslar

ediyorlar zaten, 10 yıldır da katlanarak artmakta tehditler. sadece sanatçıya değil , kendi dininden olmadığını düşündüğü herkese karşı bir hoşgörüsüzlük, bir şiddet yöneltilmekte.

en azından açıklamak için bi tarafımızı yırtmayız, he der geçeriz böylelikle.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Abi ben bu zihniyeti anlamıyorum. Sen adama gidip cehenneme gidiceksin derken troll değil de, adam kendi fikrini söçleyince mi troll?

din başlıklı şeylerini pek takip etmedim, hoş hiçbişeyini takip etmiyorum da benim gördüğüm şu aşağıdakiler vardı. sanmıyorum ki bundan önce bi prelude olsun, gencebay'ın kendisine bi lafı olsun.

ntvmsnbc

find the troll

Fazıl Say’ın Twitter’dan yaptığı “Orhan Gencebay 3. sınıf müzisyendir. Haa kibar adamdır. Ama kibar adam olmak meslek değil!” açıklamasına Gencebay’dan sert yanıt geldi.

İşte Gencebay’ın, Say’a yanıtı:

"Fazıl Say’ın söylediği iddia edilen sözleri Fazıl gerçekten söylediyse ki ben buna ısrarla inanmak istemiyorum. Bu sözleri söyleyen kişi, hastadır, komplekslidir. Fazıl Say kimdir ki ne hakla sınıf farkı yaratmaktadır? Müziğin sahibi midir ki herkese tepeden bakar bir biçimde ahkam kesmektedir?

Çok kişiye göre Fazıl Say sonuncu bile değildir. Belki de hiçbir şeydir. Türkiye’de popüler olamama rahatsızlığından dolayı sanatı ile değil de Türk halkının sevdiği saydığı kişilere çatarak popüler olmaya çalışmayı tercih etmektedir. Fazıl’ın söylediği bu zavallı sözlere cevap vermek tenezülünde kaldığım için hicap duyuyorum."

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...