Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dinsiz Toplum Düşünülemiyeceği Gibi Din Eğitimi Vermeyen Okul Da Düşünülemez

Butcherofego

Öne çıkan mesajlar

throine said:

cetoritto said:

kaç tane add faaliyetine katıldın, hangi add'nin kasasını tuttun, kaç tane add bursu alan tanıdığın oldu? hangi add'nin kimi fişlediğini gördün? add neyi fişleyecek, devlet içinde fetocanlar gibi bir mekanizmaya mı sahip?
sen kimsin de seni yiyeceğim (yiyeceğiz, kimsek biz?)?yamyammıyım oğlum ben?

Bursları alanı da, bursu verenileri de tanıdım.

İddia ediyorum şu dernekten burs alan 100 kişi varsa bunun 90'ının mutlaka bu dernekte bir tanıdığı, eşi dostu, ahbabı vardır.

Salt başarısıyla gelen birinin bu dernekten burs alma ihtimali çok düşük. Çünkü adamların ahbaplarından sıra gelmiyor ki? Harbiden benzin bursu veriyorlar altında arabası olan öğrenciye.

cetoritto said:

söyleyecek sözü olmayan boş konuşur.
kendi söyler, kendi dinler, kendi güler...ağlanacak haline.

düzeltelim.

söyleyecek sözü olmayan kişi işine gelmeyen yazıların altına feto resmi koyar aka ceto staylaa.

doğrusu bu.

nasıl yapabiliyorsun böyle istatistikleri?
kardeşim, başkası yapınca espiri, ben yapınca neden batıyor bir tarafınıza? pati'de herkes kafasına göre fotoları almış, evirmiş-çevirmiş istediği yere kullanıyor. allah için bu feto'nun ağlayan resmi bana göre şu pati'de paylaşılan en komik fotolardan biridir. işte ben de komik olduğunu düşündüğüm mesajlara son zamanlarda yapıştırmaya başladım ağlakzade resmini, alınmayın ve de darılmayın bu kadar. neticede ağlakzade rules...B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Burs konusuna ekleme yaparsak.

Şanslı olup bursu alsanız bile bitmiyor asıl olaylar bundan sonra başlıyor. Hele küçük bir şehirdeyseniz yandınız, her adımınız takip edilir. Her şey derneğin kulağına gider.

Bazen bazı dernekler kermesler düzenler, sokakta aşure dağıtılır. Ağzım tatlanacak diye sevinmeyin o aşureyi, kermesteki yemekleri burnunuzdan getirirler. Bizim bursunuz yetmiyor mu, biz sana neden burs veriyoruz onların aşuresine mi kaldın diye sorguya çekilirsin üç kuruş burs verince seni satın aldıklarını sanırlar.

Böyle bir dernek bu.

Edit: CHP'nin arka bahçesi olduğunu konusuna hiç girmiyorum. Seçim dönemlerinde devamlı telefonlar gelir, etkinliklere katılım için baskı oluştururlar, rahatsız edilirsiniz. Okulda zorla dernek tanıtımı yaptırırlar. Kısacası insanı aldığı burstan pişman ederler.
Sosyal ağlarda paylaş

Karşılıksız burs verenlerin çoğu yapıyor onu add de yapıyorsa şaşırmam sonuçta ideolojik bir kurum.

fetocular, kendi evlerinde kalanlar başka cemaatlerin konferanslarına gittiğinde, onları dinlediğinde bile direk kapı dışarı ediveriyorlar. ADD yine insaflıymış.

En rahatı solcu kurumların ama. Burs alanların hepsi toplanıp gidip içki içip eğleniyor o paranın bir kısmıyla. bis gomünüstler.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

SNA1L said:

atatürk bunu söylediyse bile aradan 80 yıl geçmiş dünya değişmiş dinsiz toplumlar oluşmuş çokta güzel yaşamaktalar fln..gerçi 1400 yıl geçmesine rağmen aynı kafayla yaşayan insanın bunu anlaması zor tabi.

şurası efsane.

koskoca ateizmi ve ateist toplumları 80 yıla sığdırmak da iyiymiş. lol

tipik forum tartışma kafası işte bu yüzdn sevmiyorum tartışmayı burda..asıl noktayı söylenmek isteneni anlamamıssın
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Atatürk vecizeleri de İsa'nın relicleri misali

Pragmatik bir insan olarak destek alması gerektiğinde gayet politik davranış, kah sosyalizmi kucaklamış kah Türklüğün tanımını Anadolu'daki anasır-ı İslam olarak yapmış, İslam ümmetini kucaklamıştır. 30'lu yıllardaki dini yeren söylevlerini göz önünde bulundurursak; ateist bir insan "ben Müslümanım" derse Müslüman olmaz ama Müslüman biri Allah'ın varlığını reddedemez ya da peygamberlere şarlatan diyemez.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

Sam said:

bunu beğenmeyenler sıkış bursa nutkunu da alkışladı.

sıkış bursa nutku ne demek? ben <> diyor muyum? senin kutsalın sana kutsal, benim kutsalım bana kutsal.
o sıkış Bursa nutku dediğin de pekala Atatürk tarafından söylenmiştir. seninkilerin işlerine gelmediği için <> diye bulandırıyorlar her tarafı. zaten seninkilere kalsa bu ülkede Kurtuluş Savaşı'nı da Atatürk kazanmamıştır, Vahdettin Atatürk'ü Mission Impossible ile görevlendirmiş ve Atatürk Vahdettin'in emirlerini yerine getirmiştir. Ve hatta Çanakkale Zaferi'ni de Atatürk kazanmamıştır, yukarıdan inen evliyalar zaferi kazanmışlardır.

Bana görede nutuk rererö napacaz?
Sosyal ağlarda paylaş

Add bursu denmiş. Burs talebinde bulunan, ihtiyacı olan ve kişisel görüş olarak gerçekten Atatürkçü bir insan olan arkadaşımı nerdeyse kovar gibi uzaklaştıran bi dernek add sdagsdgsdsdf

Çocuğa "etkinliklerimize katılacaksınız ama" fln demişler. E herif de makine mühendisliği okuyor, zaman zaman tuvalete gitmeye vakti yok. "Tamamına katılabileceğimin garantisini veremem çünkü dönem dönem ağır sınav programlarım oluyor" fln demiş çocuk.

Dangalaklardan gelen tepki: "SİZ ZATEN PARA İÇİN GELİYOSUNUZ ÇIKARCILIK YAPIYOSUNUZ PARA MARA YOK SİZE GİDİN BURDAN"

Atatürkün fikirlerini ciddi manada önemseyip örnek alan çok az adamdan biridir kendisi, onu bile böyle kovmuşlardı yani bursa'da add'den. Add demeyin bana kahkaha atasım geliyor safgsdgs
Sosyal ağlarda paylaş

addnin geri kafali olusunu kabul etmemek tipki add gibi ataturkculukten aslinda hic de nasip almamak demektir bence. fetos derneklerle karsilastirip da sukretmek pek dogru degil. zanimca pek farklari yok.

bi de sozcu gastesi var boyle ataturkcu etiketiyle ataturkun kemiklerini sizlatabilcek olusum. cetoritto 2-3 sayfa da o gasteyi savunsun hadi ettim lafi kaciyorum gene hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

addnin geri kafali olusunu kabul etmemek tipki add gibi ataturkculukten aslinda hic de nasip almamak demektir bence. fetos derneklerle karsilastirip da sukretmek pek dogru degil. zanimca pek farklari yok.

bi de sozcu gastesi var boyle ataturkcu etiketiyle ataturkun kemiklerini sizlatabilcek olusum. cetoritto 2-3 sayfa da o gasteyi savunsun hadi ettim lafi kaciyorum gene hehe.

http://www.medyafaresi.com/g1/e0e_ef659.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

abi böle adamlar var sonra diğer tarafa cahil dio bu salaklar ahheaheasdsfd.

nese, ya aslında güzel bir arınma lazım insanlara. Bu doğrultuda daha free bi eğitimin katkısı olacağı kanaatindeyim,
şöyle güzel adam gibi anlatan demagojiden uzak bi sistem kursakta rahatlasa millet.

nese saptırmayayım
thorine e bi ceto iyi ommuş, aynı kafadalar sanırsam ( farklı uçlar ama olsun ).

bu konular üzeirne çok konuşulur,
Atatürk ün söylemiş olması bi lafı meşru yapmaz,
lafa bakarısn neden söylemiş, niye söylemiş. Çıkarımlar yaparsın, kendi zamanına işe yarayacak bir eklenti yapacaksa kullanırsın. Yoksa tatava.

söylenen laf önemli, onu yorumlamak önemli. Kimin söylediğinin etkisi, lafın doğru anlaşılabilirliğinde önemli sadece.

sun tzu da 34253534242 yıl önce neler demiş, şimdi hepsini biliorz zate sdf. Demişse demiş yani.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Add bursu denmiş. Burs talebinde bulunan, ihtiyacı olan ve kişisel görüş olarak gerçekten Atatürkçü bir insan olan arkadaşımı nerdeyse kovar gibi uzaklaştıran bi dernek add sdagsdgsdsdf

Çocuğa "etkinliklerimize katılacaksınız ama" fln demişler. E herif de makine mühendisliği okuyor, zaman zaman tuvalete gitmeye vakti yok. "Tamamına katılabileceğimin garantisini veremem çünkü dönem dönem ağır sınav programlarım oluyor" fln demiş çocuk.

Dangalaklardan gelen tepki: "SİZ ZATEN PARA İÇİN GELİYOSUNUZ ÇIKARCILIK YAPIYOSUNUZ PARA MARA YOK SİZE GİDİN BURDAN"

Atatürkün fikirlerini ciddi manada önemseyip örnek alan çok az adamdan biridir kendisi, onu bile böyle kovmuşlardı yani bursa'da add'den. Add demeyin bana kahkaha atasım geliyor safgsdgs

add'nin kuruluş amacı burs vermek değil.
Burs vasıtası ile Atatürkçü düşünceyi benimsemiş insanlar yetiştirmek.İnsanlar arkasında ağır kemalist,ağır nurcu yazmıyor,bir derneğin faaliyetlere katılmasını istemesi en tabii hakkı yoksa çocuğun ne olduğunu nasıl anlayacak.

Ben şimdi gülen cemaatine girince beni hemen bir evin imamı yaparlar mı ? Veya benim ne kadar çok gülen'i sevdiğimi "Seagle" kardeşim bilir diye burs mu verecekler ? Sohbetlere katılmayayım,verilen kitaplar okumayayım,etkinliklere mühendis olduğum için gelebilmem mimkin değil diyeyim,bana burs versinler ? öyle mi ?

Yani tuhafsınız,Add'yi veya gülen cemaatini savunduğumdan değil ama mevzuya objektif bakamıyorsunuz,belediye bursu değil add bursu.Yok fişliyorlarmış,yok ayrımcılık yapıyorlarmış süleymancıların ateist bir adama burs vermemesi neyse bu da o neyin savaşını verdiğinizi inanın gecenin üçünde inanın idrak edemedim.

Onun dışında en başta Atatürk'e ait olduğu söylenen söz Atatürk'e aitse (araştırmadım) yanlış bir ifade olduğunu düşünüyorum ve katılmıyorum,Atatürk'e ait değilse de katılmıyorum. Din eğitimi maalesef ki insanları köreltiyor,yaratıcılığı baltalıyor,araştırma eksenini kısıtlıyor,dünya vizyonunu sınırlıyor,ön yargıları kuvvetlendiriyor,hayatını daraltıyor netice itibari ile üniversite bitirse bile bir insan en fazla mektepli sığır olmuş oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...