Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Buzdolabı tavsiyesi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Gerçekten nereye açacağımı bilemedim o yüzden buraya açıyorum.

Evdeki buzdolabı bozuldu gibi, soğutmuyor pek. Kuzen sormuş bir servise "bloke olmuştur (ne demekse artık) yaptırırsanız yeniden sorun çıkarır bence yenisini alın" demiş servis.

Regal marka bir buzdolabı bulmuş, 600 tl civarı ama ben markayı pek bilmediğimden emin olamadım. Nedir ne değildir bu Regal? Sanırım Vestel'in yan kuruluşuymuş, servisi falan nasıldır?

Bir de buzdolabı bloke olmuş ne demek ya makine mühendisi arkadaşları göreve davet ediyorum açıklasınlar bir şunu :D
Sosyal ağlarda paylaş

regal ucuz mallar satıyor, kalitesi de o ayarda oluyor.
eğer geçici bir ev değilse (öğrenci evi vs) bosch tavsiye ederim ben.
antibacterial özelliği, hydrofresh bölmesi felan var baya kaliteli aletler.

eğer ucuza istiyorsan no frost için 1200'e şöyle bir modeli varmış: http://bit.ly/ISk8JT
daha ucuza istiyorsan no frost özelliği olmayan 950'e varmış: http://bit.ly/HOloT2
biraz daha özellikli bir şey düşünürsen 1600'e http://bit.ly/IQNB9z var
Sosyal ağlarda paylaş

eğer kalıcı olsun yıllarca kulanayım dersen regal falan alma
bi arkadaşım buzdolabı+bulaşık mak aldı servisle boğuşup duruyor aylardır, sıfır alet gelir gelmez ilk haftasında arıza çıkardı

ha günü kurtaralım zaten ev geçici vs diye düşünüyorsan en ucuzuna atla o zaman
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

regal kalitesiz filan değil, vestel ürünleriyle aynı kalitede. zamanında millet vestel daha pahalı regalde o zaman vestel alalım desin diye zorlunun dahiyane marketing fikirleriyle kuruldu sdlkfjslkf

aksini söleyen olmadı ki

vestel de regal kadar başarısız sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

bi de evdeki buzdolabının markası ne, kaç yıllık alet?

ya evin öğrenci evi olduğunu ve bozulan buzdolabının 2. el olduğunu söylemeyi unutmuşum :)

Tahmin ettiğiniz gibi pek öyle evladiyelik birşey aramıyoruz, 1-2 sene idare etse yeter. Regal'in servisi beni düşündürüyordu yukarda yazılanlar da pek haksız olmadığımı gösterdi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

ya evin öğrenci evi olduğunu ve bozulan buzdolabının 2. el olduğunu söylemeyi unutmuşum :)

Tahmin ettiğiniz gibi pek öyle evladiyelik birşey aramıyoruz, 1-2 sene idare etse yeter. Regal'in servisi beni düşündürüyordu yukarda yazılanlar da pek haksız olmadığımı gösterdi :)

heh, bosch'u salla o zaman
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Siemens
Bosch
Profilo

Hepsi aynı fabrikadan çıkıyor. Aksesuar ve etiket fiyatta belirleyici. Ek garanti de sunuyorlar. Siemens ve Bosch model isimleri oldukça benzerdir zaten. Belirli bir ürün seviyesine kadar Profilo da denk ürünler sunuyor ama model isminden denkliği çıkartmak imkânsız :) Üst segmentte ise Siemens ve Bosch tek başlarına ilerliyorlar.

Bende Siemens var ki tüm aletlerim o markanın. Memnunum. Zaten bir şanssızlık yaşamazsan tüm markalar sana ortalama kullanım sunuyor.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

sana evini yeni düzmüş birisi olarak şu kadarını söylüyorum

Buyaka arçelik bayiisine git orda senih beyi bul (adını doğru yazdım)

ona Arçelik A+++ (aylık 3,5 TL elektrik yakıyor ) kodu da 5088 NF ORBİTAL alacağını söyle

3k küsür den 2.250 ye düştü fiyatı ve led panelli dokunmatik süper bir dolap
Sosyal ağlarda paylaş

Kalite olarak hepsi benzer birbirine. Bence önemli olan bir buzdolabından ne beklediğin.
Yani dışarıda su ve buz çeşmesi istiyor musun?
Derin dondurucusu büyük mü ufak mı olsun?
Tek kapaklı mı çift mi?
Sürekli buz yapıp biriktirsin mi yoksa sen o işi buzluklarla mı halledersin?
Bunlara karar ver sonra gidip hangi markada varsa satın al. Kendini eldeki buzdolabına değil buzdolabını sana uydur. Hehehe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...