Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

Sheet dps 1.6M uzeri
%97 fire dmg *(hala cakma sari bracer kullaniyorum saka gibi)
%26 elite dmg

Duzleyip rakamlari anlamak icin yuvarlarsak 3.5M'a yakin dmg ediyor ve sadece 12 manaya WoF spamliyorum ediyorum varin gerisini siz dusunun :)

Hp 300k ama yaniltmasin, bu build shield based oldugu icin shield'den zerre dmg gecmiyor, gecmesin diye vita yerine armor ve resistance tercih ediyorum itemlarda ve paragonda. Vita'dan gelen toughness'a kisaca "peasant toughness" diyorun bu buildde cunku eger shield'den dmg gecirmeye baslarsaniz zaten cast costunuz direk %30 artiyor, spamlayamaz hale geliyorsunuz ve arcane power'inizi bitiriyorsunuz.

Party playde model bu sekilde, solo playde hizli kosabilmek ve regenin dibine inebilmek icin gloves of worship kullaniyorum, dmg yaklasik %20 azaliyor ama 1 saatlik fleeting ve empowerment shrine effect sayesinde actual dps'te fark olmuyor, ustelik solo play'de magefistle fazla vurmama ragmen, gloves of worshiple cok daha hizli rift yapiyorum.

T2'de 1 rift yapmak ortalama 4-5 dakika suruyor glove sayesinde, solo olarak partiye gore daha hizli farmliyorum bu sebeple tabi eger partide monk yoksa :)

Blizzard profile'de enchantlarin gozukmeme bug'ini cozdukten sonra profili linklerim, su an anlamsiz olacak linklemek.

Su an pesinde oldugum en onemli iki itemdan biri reaper's wrap ki craft itemdir kendisi ama craft material malthael'den dusuyor ve drop rate'i bugli oldugundan dusmuyor gibi birsey. Cok farmladim, normalde farmladim, T1 - T5 arasida farmladim, dusmuyor, ilginc. T6 magda farminda patir patir dusen craft material, malthaelden dusmuyor. Neyse bilinen bir issue zaten, duzeltirler umarim.

Bunun disinda wand of woh diye bir wand var explosive blast wandi, onu alabilirsem dps'im yaklasik 2 katina cikacak, saka gibi degil mi? Ama gercek :)
Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak said:

Sheet dps 1.6M uzeri
%26 elite dmg

Duzleyip rakamlari anlamak icin yuvarlarsak 3.5M'a yakin dmg ediyor

devlet bahçeli seçimden bekledigini alamayınca kendini diabloya mı verdi acaba bu nasıl bir hesaptır ?

Bende de 1.75 dps var bi de %60 frost ve mirrorball var, demek kiiii over 9m, nice.
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

nihlathak said:

Sheet dps 1.6M uzeri
%26 elite dmg

Duzleyip rakamlari anlamak icin yuvarlarsak 3.5M'a yakin dmg ediyor

devlet bahçeli seçimden bekledigini alamayınca kendini diabloya mı verdi acaba bu nasıl bir hesaptır ?

Bende de 1.75 dps var bi de %60 frost ve mirrorball var, demek kiiii over 9m, nice.

Hesap cok basit ve netti.

1M sheet dps %50 fire olan ve sadece fire skill kullanin birinin elemental modifiersiz dmg'i 1.5M dur. Anlamasi basit olsun diye sadelestirilmistir.

1.75M ustune %60 frost dmg'in varsa ve sadece frost spell kullaniyorsan sende rahatlikla 2.8M diyebilirsin, bu anlasilmayi kolaylastirir.

Mirrorballdaki ekstra magic missile procunun bu hesapla herhangi bir ilgisi olmadigi icin onu karistirmayin hesaba.

Hesap basitce sheet dps yerine soylenebilecek ve anlatimi daha kolay olan bir rakam elde etmek icin yapilmaktadir, yoksa pasiflerden gelen yuzdesel artislari, itemlardan gelen skill bonuslari ve ekstra elite dmg'lari filan hic katmiyorum bu rakama. Sadece sheet*elemental modifier bu.

Kaldi ki 3.5M dedigim dmg'da elite dmg yok, 1.58 filandi sanirim sheet dmg, yuvarlak 3.5M dedim amas aslinda 3.11M ediyor. 3.5M fazla kacmis.

Elite'i eklersek elite only 3.92M eder. Ama onu bunu eklemeye baslayinca hesap iyice karisir, bundaki amac basitce dmg yazabilmekti.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

1.7 dps'i nasıl yapıyorsunuz ya bi profil linkler misiniz

1.7 olur 2.2 bile olur ama elemental dmg'dan kistikca actual dps azalacaktir.

Hesaplarima gore alinabilecek her itemdan elemental bonus almak ve bu itemlarin trifactor olmasi en iyi dps gaini sagliyor.

Bu arada toughnessin alinacagi en iyi yer ilk olarak shoulder sonrasinda leggings boots ve belt olmali.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Trifactor ne? Toughness dediğin armor mı all resist mi vitality mi başka bişey mi hepsi mi? (hangisi önemli)

trifactor uzerinde 3 dmg type bulunan item.

Ornek olarak, main stat + elemental dmg + crit dmg + crit chance bir item trifactor'dur.

Baska ornek main stat + attack speed + crit dmg + crit chance bir item'da trifactordur.

Ama yeni sistemde tek tip elemental dmg kullanan buildler icin elemental dmg en onemli modifier.

Toughness tum o dediklerinin toplami oyunda, ancak builde gore degerlendirmek lazim onuda. Misal benim buildim dominance'a dayaniyor ve surekli ustumde kalmasi gerekiyor, bunu saglamak icin bana vita'dan gelen toughness'tan cok armor ve resistance'tan gelen toughness gerekiyor ki moblar daha ufak ufak vursun, shield'i penetre edemesin. O yuzden vita yerine armor ve resisti tercih ediyorum.

Ama baskasi shield based build yapmaz, o zaman onun icin vitada cok onemli hale gelir gibi gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

nihlathak said:

µh said:

1.7 dps'i nasıl yapıyorsunuz ya bi profil linkler misiniz

1.7 olur 2.2 bile olur ama elemental dmg'dan kistikca actual dps azalacaktir.
.
e 1.6 ya %95 fire damage nasıl oluyor?

Itemlar iyi ise oluyor. Bu rakamlar profilden gordugunuz rakamlar degil yanliz biliyorsunuz degil mi? ingame kendi bufflarinizi attiginiz zaman gordugunuz rakamlar yanlislik olmasin.

Perfect roll best in slot itemlarla %120'ye kadar fire dmg ve 1.8 lere kadar sheet dps cikartilabilir gibime geliyor.

Bunlar hep stone of jordan ile tabi, soj direk olarak 1 yuzuk slotunuzu alir ve orada kalir. %30'a akadar elite dmg veren soj'un yerine takabileceginiz daha iyi bir yuzuk oyunda yok. Ustelik %20 elemental dmg, 500 main stat, (%7 attack speed yada 50 crit dmg ya da 6 crit) ve % 30 elite dmg seklinde dusme ihtimalide var. O yuzden soj dusunce siki siki sarilin ona, opun koklayin.
Sosyal ağlarda paylaş

trifacta main dps stat (int dex str) + 3 dps factor stat (attack speed, crit chance, crit hit damage) itemlere denir,
elemental damage trifactor içinde sayılmaz, hit damage üzerine çarpan olarak eklenir, %50 fire 1m'i 1.5m yapar mesela.

Nih sen elite damage hesaplayınca benim de mirrorball ve strongarm hesaplayasım geldi. taze aldım zaten 15 20m swing atıyorum, açın yolu çare mirrorball/cold dps.
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde kimseyi %arcane damage yüklenirken görmedim, hemen her oyuncu fire ya da frost yükleniyor.

Ancak aranızda arcane yüklenen varsa, http://eu.battle.net/d3/en/item/moonlight-ward bu kolye direk bis bana göre. Yanınıza gelen her mobu hedef almanıza gerek kalmadan kesiyor. Elitelere karşı 3-5 saniye yerinizde durarak dayanabiliyorsanız, bu sürede normalde yapacağınız dps'in 3-4 katını yapıp eritiyor mobları.
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

trifacta main dps stat (int dex str) + 3 dps factor stat (attack speed, crit chance, crit hit damage) itemlere denir,
elemental damage trifactor içinde sayılmaz, hit damage üzerine çarpan olarak eklenir, %50 fire 1m'i 1.5m yapar mesela.

Nih sen elite damage hesaplayınca benim de mirrorball ve strongarm hesaplayasım geldi. taze aldım zaten 15 20m swing atıyorum, açın yolu çare mirrorball/cold dps.

Sheet dps diye birsey kalmadi, artik actual dps var ve bircok itemda elemental dmg olabildigi icin artik sayilmasinin zamani geldi. Ele dmg bir cok pozisyonda eskinin dmg king statlarini donunda salliyor. O senin dedigin d3 vanilla'daydi :)

Cold uzerine calismadim hic yeterli dmg modifieri yok diye, ama utility'si sayesinde tercih edilebilir hale gelebilir belki. Hepsi dusen itema bagli aslinda birazda..

quixef said:

Bence bu oyunu Nihlathak, Ragefreak den bariz daha iyi biliyor. Ezmiş yani, lafı edilmez.

(ehehe)

Bak ya :) Konu kim biliyor degil, degisime adapte olmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...