Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ve RAF patlar

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

lemuria said:

Ya ne olmuş bi anlatır mısınız?

http://forum.paticik.com/read.php?27,5835632 burada konuyu açan arkadaşın yazısını + 15. sayfadan itibaren kalanı okursan ne olduğunu anlarsın :) benimde hiçbir fikrim yoktu ne olduğu hakkındada verilen ip uçlarından kaynağı yönelince anlamış oldum :)
Sosyal ağlarda paylaş

RAF olayını wow oynadığım süre boyunca kullandım, hatta nasıl yapıldığını öğrenip ben de yapmaya kalktım ama sonra illegal ötesi olduğu için hiç bulaşmadım.

Bu birazcık şirketimsi birşey, Pyro'nun bu işi kendisi yapmıyordur, sizden aldığı para/gold karşılığı anlaşmış olduğu bir dealera haber veriyor. Dealer da pyro'nun söylediği accounta RAF yüklüyor. Ama asıl bilinmeyen nokta, dealer da gidip başka bir dealer'dan kredi kartı bilgisi alıyor. Bu kredi kartları scamlenmiş yada çalınmış kartlar oluyor. Kısaca kredi kartı hırsızlığı yapan insanların wow yardımı ile bu kartları nakite cevirmesi sonucu siz o RAF ları kullanıyorsunuz. Bunu yapmanın da bir çok yöntemi var, çalmış olduğu kart kapanana kadar hemen online sitelerden cdkey/gametime alıyorlar genelde. Blizzardı araya sokmadan, aracı firmalar sayesinde wow accountlarına bir zarar vermeden yapıyorlardı. Zatten dikkat ederseniz hep 1-2 ay sornası promosyon veriyorlar, bunun nedeni de çalınmış kredi kartının kullanıma kapanmadan önce maximum performans ile kullanılması için.

Diablo 3 ve annual pass zimbirtisi cikinca tabi ki bunu son bir fırsat olarak gördü bu arkadaşlar. Bir çok insan annual pass alacaktı, ve haliyle uzun bir süre boyunca kimse aylık RAF almayacaktı. Her annual pass için 12 ayrı raf yerine direk çalıntı kredi kartları ile blizzarddan işlem yapıldığını düşünüyorum ben açıkcası, aksi halde blizzardin bunu farketmesi imkansız. Sonuçta cdkey giriliyor, ve blizzard bunun çalındı kk ile alınıp alınmadığını bilemez.

Kısacası, bu işin legal olduğunu ve kirli bir iş olmadığını sanan arkadaşlar zaten kendilerini kandırıyorlar. Hatta sizin aldığınız bu RAF'lar yüzünden etraf botlarla dolu :) O RAF'ları yükleyen accountlar ne yapıyor sanıyorsunzu ? 1-80 arası en son 148saatte botlan kasılıyordu ve cataclysm öncesi bir botun getirisi ortalama 5-6k arasındaydı. Bot kullanımı için kurulmuş ortalam bütçeli bir makineden 8 bot açılabildiğini hesaba katarsak günde 50k'ya yakın para kazanılabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyla alakasız ama malum RAFla patlayanlardan biri de benim. Şimdi kredi kartımda ekli durumda hesaba ve ilk aylık ücreti RAF patlar patlamaz çekti blizzard amca. Bundan sonra çekmesini engellemek amacı ile ya kartı tamamen kapatmayı ya da internet ödemelerine kapattırmayı düşünüyordum ki kartı yakın zamanda kapattırabilecek gibi değilim baya lazım oluyor. Sorum şudur ki eğer limiti 0 olan bir sanal kart yaratıp onu change subscriptiondan eklersek ve credit card entry success der ise eski yüklemiş olduğum asıl kartımdan parayı çekme olasılığı var mıdır? Yoksa son yüklediğim kartı dener, limiti 0 olunca da acc. filan bloke mi olur?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...