Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

yok işte basit mantık.

statükoya laf eden attention whore oluyor otomatikman. eskiden de ya deli deniyormuş ya da öldürülüyormuş toplumun normlarını aşmaya çalışan insanlar. kendilerini kontrol eden ve limitleyen doktrinleri koruyan her zaman koyun halk olmuştur otoriteden ziyade.

neymiş cennete gidecekmiş huriler şarap bilmemne. çocuğa anlatılan masaldan farkı var mı bunun? "uslu olursan şirinleri görebilirsin" ve "uslu olursan cennete gidersin" önermeleri arasındaki 10 farkı göstersin biri bana. yeterki statükoyu bozma, mevcut sisteme çomak sokma. neden bütün dinlerde biat kültürü var? akıllı uslu bi köle ol, geber git. zaten geberdikten sonra "lan cennet yokmuş kandırdınız bizi" diye dönemiyorsun geriye.

ha bu arada dünyada sefil bi hayat yaşaman önemli değil, nasıl olsa cennette süper ortam var. hem de sonsuza kadar. 70-80 yıl dünyada canına okusalar ne olur ki.

saygı falan yok dinlere geçin bu işleri.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

adamın sanki ilgiye ihtiyacı var,işiyle zaten dünya klasmanında bi adam,2 tane şakirt i kızdırıp da reklam yapma gibi bi derdi oldugunu dusunmek ne kadar dogru bilemedim.

Kaldi ki soyledigi seyler reklam acisindan da ters etki eder. Bugun Turkiye'nin laikligi benimsemis kesiminin bile buyuk kismi, ateist oldugunu soyleyen, Islam'a karsi laf eden kisilere hos gozle bakmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

sostizm said:

sipeyskeyk said:

insanın kutsalı olan bir şeye karşı saygısızlık

Sorun tam da burada işte. Bunun sınırı nedir?

Aşağıdakilerden hangisi/hangileri kutsala saygısızlıktır?

1- Tanrı kavramını insanlar uydurmuştur. Aksi takdirde 6000'in üzerinde tanrı olmazdı insanlık tarihinde.
2- Türban kadına aşağılamadır
3- Evrimi yok sayıp yaradılışı savunmak cehalettir
4- Tüm dinler şiddeti körükler, dindarların gücü ele geçirdi her toplum şiddete meyletmiştir.
5- Ben kıral tanrılara inanmıyorum, hele ki kitap yazan seven/sevmeyen, defter tutup günah sevap sayan tanrı kavramı çok ilkeldir, akıllı modern insan kendisini zorlasa da bunlara inanamaz.
6- Dinimi seçtim diyen yanılıyordur, doğduğun toplum dinini belirler. O zaman bizim toplumda bu doğrudur deyip mutlak doğru gibi algılamamak lazım. Yani Muhammet peygamberdir demek yerine bizm toplumda öyle olduğuna inanılır, sizin inandığınız dini olgulara da saygı duyarız demek akılcı insanın doğrusudur.

bu liste uzar gider. Yukarıdaki liste benim görüşlerim değildir, ama çok sayıda insanın düşündüğü şeylerden hatta paticikte defalarca dile getirilmiş fikrlerden seçkilerdir. Bunların HANGİSİ KUTSALA SAYGISIZLIKTIR?

Maalesef hepsi. Bir hinduya "lol, ineğe mi tapıyorsun" bile denmemeli. Bir benzerini bilmeden tayland da yapmış utancımdan yerlerin dibine girmiştim.

CODER???
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Katılmıyorum. Bizden daha düşük bir milletvekili seviyesi olan ülke dünya üzerinde yoktur kanımca. Sanmıyorum ki bir ülkenin milletvekili kalkıp öyle veya böyle biri hakkında "O.Ç" diye konuşsun...

klasik piyanisti böyle konuşan ülkenin milletvekilini nasıl bekliyordunuz ki?
emanet said:

attention whore falan denmiş adama. adam düşündüklerini söylüyor çekinmeden size ne? hayatında taş üstüne taş koymamış adamlar gelip fazıl'a hakaret ediyor.

bu "SİZ ÖNCE BİŞİ YAPIN SONRA ELEŞTİRİN" mantığına göre şu forumdaki mesajların %99.9'unun sahibinin susması lazım. dünyanın en zengininden en ünlüsüne herkesi eleştiriyoruz kıyasıya. kim ne yapmış ki bu forumdakilerin eleştirilen kişilere kıyasla? yıl 2012'de şu argümanın bu forumda kullanılmaması lazım artık.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

adam ömer hayyam'dan alıntı yaptı diye şımarık oldu,attention whore oldu,çemçük ağız oldu,adamın dusuncelerine saygı gostermeyenler de ne ironidir ki "inanclara/dusuncelere saygı göstermiyor" argumanını savunuyor,hayat cok garip hakkatten vapurlar felan.

yoo, bundan önce de attention whore idi. yeni değil ki olur olmadık bikbik ötmesi.

adamın konuşmasına mani olunsun demiyoruz ki. aptalca konuşuyor ilgi çekmek için her fırsatta, eleştiriler o yönde hep burada. milletvekili ne saçmalamış onu savunan yok ki koca başlıkta.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

yoo, bundan önce de attention whore idi. yeni değil ki olur olmadık bikbik ötmesi.

Eger Fazil Say kadar taninmis biri olsan ve cok onem verdigin bazi goruslerin olsa, bunlari soylemez misin? Taninmamis kisiler olarak bu forumlarda sen ve ben de neticede ayni seyi yapmiyor muyuz?

Hatta taninmis bir kisinin toplumsal konulardaki fikirlerini soylemesi gorev olarak bile gorulebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

bu adamın bu davranısına "attention whore" luk diyorsan bunun icine her şeyi sokabilirsin,belli bir kitleyi rahatsız edecek bir şey söyle ve yogun eleştiri ile karşılaş bunun eşiti attention whore luk olsun,ki bu kitle de tarih boyunca insalıgın en cok cektigi belanın peşinden giden din-yozlaşma iliskisinden ekmek yiyenler olsun,adam en büyük fenerbahce gs lilerin hepsi mal gibi ucuz bi argüman belirtmiyor ki ya da bence en güzel yemek kebap dolma sevenler salaktır vs. gibi.

yani bi sanatcı,bilim adamı,sporcu neden siyaset-din vs. hakkında görüş bildirmesin,hangi görüşü bildirirse bildirsin zaten her 2 kutbunda cılgın savunucuları var,her türlü muhalefet eden sacmalayan adam bulunur,bu gibi oksijen israfı adamlar var diye insanlar ne dusundugunu soylemeyı bırak bilmem kac sene önce yasamıs sair den alıntı yaptı diye attention whore oluyor gozunuzde.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Sam said:

Eger Fazil Say kadar taninmis biri olsan ve cok onem verdigin bazi goruslerin olsa, bunlari soylemez misin? Taninmamis kisiler olarak bu forumlarda sen ve ben de neticede ayni seyi yapmiyor muyuz?

Hatta taninmis bir kisinin toplumsal konulardaki fikirlerini soylemesi gorev olarak bile gorulebilir.

e dogal ı bu zaten

cezayir - fransız savaşında cezayir'e savaşmaya kulagından tutulup götürülen fransız üniversite öğrencileri ayaklanınca satre cıkıp "savaş cinayettir,fransız gençler devletin kirli oyunlarına alet olmamalı" deyince fransa da cılgın bi tepki dogmustu,sonra savas icin destek toplamaya calısan basbakan "satre fransadır,fransa yanılabilir mi" deyip cark etmişti,tabi bu gibi şeyler gelişmiş devletlerde oluyor,erdemli politikacılar vs. bizde de sen sus sanatcısın ne anlarsın vs. tribine giriliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

komutan, adabıyla, düzgünce söylerim. fazıl say şu foruma gelse iki günde banlanacak kadar ölçüsüz, dengesiz konuşan & yazan birisi.

nutella hayır o öyle değil. şimdi bu fazıl say'ın dediğini şu forumdaki üyelere bir güzel uyarlarım ama banı da yerim, siz de beni linç edersiniz. anamı avradımı bırakmazsınız hatta. ifadeler çeşit çeşit, düzgünce anlatmak var, böyle attention whore'luk, trollük var. fazıl say'ın müziğiyle alakalı değilken eleştiri, neden müzisyenliği öne çıkarılıyor ki zaten?

"konuşmasına izin yok mu"yu tekrarlıyorsunuz sanki ben yukarıda "konuşmasın demiyoruz ki" yazmamışım gibi. "dil yapar saklanır, baş belaya katlanır" gibi de biz söz çıkarmış milletiz, güzel sözlerimizden biridir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

komutan, adabıyla, düzgünce söylerim. fazıl say şu foruma gelse iki günde banlanacak kadar ölçüsüz, dengesiz konuşan & yazan birisi.

nutella hayır o öyle değil. şimdi bu fazıl say'ın dediğini şu forumdaki üyelere bir güzel uyarlarım ama banı da yerim, siz de beni linç edersiniz. anamı avradımı bırakmazsınız hatta. ifadeler çeşit çeşit, düzgünce anlatmak var, böyle attention whore'luk, trollük var. [b]1 fazıl say'ın müziğiyle alakalı değilken eleştiri, neden müzisyenliği öne çıkarılıyor ki zaten?[/b]

[b]2 "konuşmasına izin yok mu"yu tekrarlıyorsunuz sanki ben yukarıda "konuşmasın demiyoruz ki"[/b] yazmamışım gibi. "dil yapar saklanır, baş belaya katlanır" gibi de biz söz çıkarmış milletiz, güzel sözlerimizden biridir.

1 e adam reklam yapıyor diyosun,biz de reklama ihtiyacı yok müzisyen kimligine bak diyoruz,müzisyenligi burda karışıyor olaya,yoksa kimse bu adam bak bu kadar iyi müzisyen kesin dogru söylüyordur veya kesin dogru dusunuyordur demiyoruz ki.

2 konusmasın demiyorsun da yine sacmalamıs,ilgi cekmeye calısıyor vs. diyosun,e biz de diyoruz ki sanatcı olunca fikrini soylemeyecek mi adam,aynı kapıya cıkıyor yine.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

1 e adam reklam yapıyor diyosun,biz de reklama ihtiyacı yok müzisyen kimligine bak diyoruz,müzisyenligi burda karışıyor olaya,yoksa kimse bu adam bak bu kadar iyi müzisyen kesin dogru söylüyordur veya kesin dogru dusunuyordur demiyoruz ki.

2 konusmasın demiyorsun da yine sacmalamıs,ilgi cekmeye calısıyor vs. diyosun,e biz de diyoruz ki sanatcı olunca fikrini soylemeyecek mi adam,aynı kapıya cıkıyor yine.

reklam yapıyor demiyorum, ilgi çekme hastalığı, kaba tabirle attention whore'luk başka birşey. içinde bir hazımsızlık var belli, "baloya çağırmadılar ühühüüh"lerden belliydi. bir eziklik, bir beğenilme ihtiyacında olduğu besbelli, psikologa göstermeye gerek yok.

hayır aynı kapıya çıkmıyor. alakasız.

saldırdığı kesmi sizler sevmiyor olmasanız şu forum ağız birliğiyle yerin dibine sokar adamı piyanist miyanist sallamadan ama işte tarafa göre tutum takınan toplumuz daima.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

bu "SİZ ÖNCE BİŞİ YAPIN SONRA ELEŞTİRİN" mantığına göre şu forumdaki mesajların %99.9'unun sahibinin susması lazım. dünyanın en zengininden en ünlüsüne herkesi eleştiriyoruz kıyasıya. kim ne yapmış ki bu forumdakilerin eleştirilen kişilere kıyasla? yıl 2012'de şu argümanın bu forumda kullanılmaması lazım artık.

siz önce bişi yapın sonra eleştirin mi demişim ben orda?

adam çalışmış, çabalamış dünyaca ünlü bi müzisyen olmuş. söylediği medyaya çıkıyor dolayısıyla. bu hakkı kazanmış adam yani. sende büyük çapta birşeyler başarıp çıkıp konuşabilirsin istediğin gibi. ünlü diye susacak mı?

samimi düşüncelerini söylüyor takiye yapmadan. illa "ya aslında dinciler iyi insanlar ama blah blah" diye moral faggotry mi yapması lazım?

ki söylediğinde sonuna kadar haklı, hatta az bile söylemiş. dincilik / din sömürüsü bu ülkenin canına okudu, taa osmanlı zamanından beri lanet gibi çöktü üzerimize. bu yüzden dışarısı kara cahil hayvan kaynıyor.

kalkmış burda adama ezik, kompleksli bilmemne diyorsun. neden? inandığın değerlerle çakıştığı için söyledikleri. madem öyle adamın kişiliğine saldırmadan de ki adamın söyledikleri bana batıyor.

bende çok hayranı değilim fazıl say'ın ama bu devirde çıkıp takır takır bunları söyleyebiliyor adam helal olsun. diğer ezikler gibi gücün karşısında çenesini kapatıp boynunu eğmiyor. cesur insan kalmadı zaten ülkede, hepsini ya öldürdüler ya sindirdiler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...