Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanserle Mücadelede Büyük Keşif (2012)

copry

Öne çıkan mesajlar

Ha şimdiden söyleyip gidip de boşuna ilaç şirketlerinin ne kadar pis işler yaptığını gösteren televizyon belgeselleri bulup koymaya buraya. İlaç şirketlerinin akademik kanser araştırmalarının çoğunu direk olarak baltaladığına ve bilgi birikiminin gelişimini önemli ölçüde engellediğine dair somut bir kanıttan aşağısı yoksa vaktini harcama boşuna.

Ha bunları dedim yanlış anlaşılmasın, ilaç şirketleri gerçekten pis şirketler. Türkiye gibi orjinal ilaç üretmeyen şirketlerde bile pis işler dönüyor, daha yan etkileri yeterince incelenmemiş ilaçları doktorlar önersin diye doktorlara verilen promosyonlar falan babam büyük ilaç şirketlerinin bazılarında ARGE müdürlüğü yaptığı için bunların hepsini biliyorum. Türkiye gibi orjinal ilaç üretmeyen bir ülkede bile ne pis işler dönüyor yani. Ve yine kemoterapi büyük ölçüde umut tacirliği bence de. Ama bunların hiç biri yaptığınız ergenliği haklı çıkarmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

copry said:

Mis gibi yaşamak varken niye ölelim abi ben ölümden korkuyorum şahsen .

ne sebepten ölmek istersin peki?

hayır sonrasında bişi olmayan bir durumdan korkmak saçma.
ben geride kalan olmaktan korkarım, ölen olan taraf olmak çok bir dert değil. kanser falan da hızlı ise güzel bi gidiş işte.

Yaşlanınca yatağımda uykumda ölsem fena olmaz yani. Kanser çok ağrılı bir ölüm tercihlerim arasında kesinlikle olmaz.

Sonrasında birşey olmaması daha korkutucu ki işte öldün bitti bişey yok . Bütün dünyayı sevdiklerini bırakıyor ölen insan da . Geri de kalanlar için kesinlikle daha kötü orasını tartışmam zaten . Ama ölmek de yakanını kaybetmek de berbat birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Dünyanın "targeted approach" denen ve sadece kanser hücrelerini yok etmeye spesifik tedaviler geliştirme evresine girmekte olduğundan haberiniz var mı mesela? Hiç bunları araştırdınız mı? nanoteknoloji ile bu şeyler nasıl geliştiriliyor bunlarla ilgili şeyler okudunuz mu? Sonra da neden bu insanların isimleri wikipediada yok gibi saçma sapan şeyler söylüyorsunuz yahu. Parayla mı gönderiyorlar sizi bu bölüme arkadaş? bu insanların isimlerini görmek istiyorsan şu wikipedia linkinde kanser araştırmaları ile ilgili makalelere girip bakabilirsin

http://en.wikipedia.org/wiki/Cancer_research

AMA Bİ DAKKA YA İLAÇ ŞİRKETLERİ ADAM TUTUP WİKİPEDİAYI EDİTLİYOSA

http://i3.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/005/882/I%20lied.jpg

sinirlenince çok güzel oluyosun
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

abi bizim ailede kanser olanlar kurtulamadı.hepsi kemoterapi vs erken teşhis herşey olmasına rağmen çektikleri işkenceyle ölüp gittiler

şahsen ben yaşamak istemiyorum onu.

+1
Tedavi etmiyorlar zaten sadece hayatta tutuyorlar -ki para akmaya devam etsin- Hasta da 3-4 sene daha fazla işgence çekiyor o kadar.

Ben tedaviyi kabul edenler ve etmeyenlerin survival istatistiklerini merak ediyorum ama aradığım gibi net bir bilgi bulamadım.

Yani hiçbir tedaviyi kabul etmeyenler ortalama ne kadar yaşıyor, kemoterapi görenler, ameliyat olanlar, alternatif tıbba yönelenler filan ne kadar yaşıyor bunları kıyaslayarak gösterebilecek bir istatistik bulamadım(çok fazla araştırmadım gerçi). Ancak kanser türlerine göre genel ortalamalar var ama bunlar tedavi denedi mi, denemedi mi birşey söylememişler. Gerçi hangi birinin istatistiğini çıkarıcaklar, yaş grupları, beslenme alışkanlıkları, cinsiyet, kanser türü gibi birsürü parametre var ama işte yine de ortalama bir insan için benzer bir istatistik bulsam ona da razıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Bana ne abi o şirketlerin ne yaptığından? O şirketler kanser araştırması fund edip sonra sonuçlarını açıklamak istemiyorlarsa kendileri bilir. İlaç şirketlerinin ne kadar pis işler çevirdiğini de biliyorum. Ama benim bahsettiğim araştırmalar devlet tarafından veya çeşitli kuruluşlar tarafından desteklenen çalışmalar.

hayır bilmiyorsun işte. öğrenmek zarar vermez korkma, belki çok güvendiğin akademik dünyaya olan güvenini sarsar ama ezberden iyidir. farklı bi düşünce gelince neden bu kadar agresifleşiyorsun, bir akademisyen için pek sağlıklı bir düşünce biçimi değil.

kanser araştırması fund edip açıklamıyorlar değil, her türlü önüne geçiyorlar diyorum. hala devlet falan diyorsun. devletler dünyadaki en corrupt oluşumlar, her kademede bağladıkları adamları var diyorum. en basitinden baxter avusturya hükümeti ilişkisi, en son yedikleri bokları açığa çıkaran bi kadını hapse atmaya çalışıyorlardı sonra ne oldu bilmiyorum. komple teorisi hede hödö diye atlamadan araştır, insiderlar çıktı konuştu bu konularda. bu insanlar yüksek yönetici kademelerinden üstelik. bookmark arşivim kaybolmasa linklerle bombalardım seni ama malesef üzgünüm.

bahsettiğim insanlar medyada falan çıkmıyor bu arada, senin dediğin kanser olanlara ve yakınlarına yapılan düzenli zihinsel mastürbasyon haberleri. bilimsel gelişim onbinlerce bilim adamı falan filan demişsin ama üretilen tedavi mass production'a geçmediği sürece yazılan tonlarca makalenin hiçbir önemi yok. mass production'a geçme veya approval aşamasında bu adamlar ipleri elinde tutuyor işte, hayır bu makaleyi yazamazsın diye kafasına silah dayamıyorlar yani.

birde ben şunu yaptım sen naaptım mantığında şahsa saldırmak sağlıklı bir tartışmada pek hoş olmuyor, sidik yarıştırmıyoruz sonuçta. ben senin düşünceni değiştirmeye ve ezmeye çalışmıyorum, fikir alışverişi yapıyoruz burda. not kewl
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

kanser araştırması fund edip açıklamıyorlar değil, her türlü önüne geçiyorlar diyorum. hala devlet falan diyorsun. devletler dünyadaki en corrupt oluşumlar, her kademede bağladıkları adamları var diyorum. en basitinden baxter avusturya hükümeti ilişkisi, en son yedikleri bokları açığa çıkaran bi kadını hapse atmaya çalışıyorlardı sonra ne oldu bilmiyorum. komple teorisi hede hödö diye atlamadan araştır, insiderlar çıktı konuştu bu konularda. bu insanlar yüksek yönetici kademelerinden üstelik. bookmark arşivim kaybolmasa linklerle bombalardım seni ama malesef üzgünüm.

Kanser araştırmaları funding alabiliyor mu? Alabiliyor. Yaptıkları araştırmaları dünyaca ünlü dergilerde yayınlayabiliyor mu? Yayınlıyor. Sen hala çıkmış bana her türlü şekilde engelliyor diyorsun. Bu nasıl her türlü şekilde engellemek anlamadım açıkçası.

said:

bahsettiğim insanlar medyada falan çıkmıyor bu arada, senin dediğin kanser olanlara ve yakınlarına yapılan düzenli zihinsel mastürbasyon haberleri. bilimsel gelişim onbinlerce bilim adamı falan filan demişsin ama üretilen tedavi mass production'a geçmediği sürece yazılan tonlarca makalenin hiçbir önemi yok. mass production'a geçme veya approval aşamasında bu adamlar ipleri elinde tutuyor işte, hayır bu makaleyi yazamazsın diye kafasına silah dayamıyorlar yani.

Yine saçmalamışsın, her bilimsel derginin bir standardı vardır. Bu araştırmalar dünyaca ünlü tıp dergilerinde yayınlanıyorsa, yayınlanmaya değer olduğu içindir. Daha henüz bulunmamış bir ilacın üretim süreci hakkında konuşuyorsun. Diyorsun ki yani, kansere bir gün çare bulunursa bütün dünya bunu bilecek (zira akademik dergilerde yayınlanıyor ve mass productiona geçmeden klinik denemeler yapılabiliyor) ama bu üretilmeyecek öyle mi? Argümanların gittikçe kötüleşiyor ve daha olmamış bir olay üzerinden haklı çıkmaya çalışıyorsun. Kanser araştırmalarını ve paylaşımını baltalayamadıklarında hem fikir olduğumuza göre daha henüz keşfedilmemiş bir ilacın üretim süreci üzerinden argüman üretmek ne kadar mantıklı sence heh

said:

birde ben şunu yaptım sen naaptım mantığında şahsa saldırmak sağlıklı bir tartışmada pek hoş olmuyor, sidik yarıştırmıyoruz sonuçta. ben senin düşünceni değiştirmeye ve ezmeye çalışmıyorum, fikir alışverişi yapıyoruz burda. not kewl

Ahahah ilk mesajında bunu diyen sensin

said:
madem araştırmadın, bir fikrin yok bu konuda, neye dayanarak ergenlikle suçluyorsun?

Ben de internet üzerinden tanımadığın insanlar hakkında bir tarafından bir şeyler sallama bir daha diye verdim o cevabı.
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

evet çünkü genetik lisansı okurken corporate corruption 101, crook behavior gibi dersler var.

Yoo genetik lisansı okurken dünya tıp literatürünün bu alanda gün ve gün geliştiğini ve target specific tedavilere gün geçtikçe daha yaklaşıldığını görüyorsun. Bu durumda ilaç şirketleri kanser tedavisi bulunmasını her şekilde engelliyor argümanı direkman geçersiz oluyor. Bu argümandan vaz geçtin şimdi de "bulunsun ama ürettirmezler ki" diyorsun. Nereye kadar?
Sosyal ağlarda paylaş

bir de kansere tedavi bulursa bu insanların evde birbirine uygulayacağı tarzdan bir şey olacak değil, yine bir ilaç ya da bir çeşit uygulama olacak. Bunu yapan şirket, tedaviye koşacağı fahiş fiyatla şuanki kanser tedavisinden çok daha fazla para kırar. İnsanlar uyanıp da "noluyo lan hayvan mısınız" diye heriflere kızana kadar 2-3 senede parayı kırarlar zaten.

O kar gütmeyen kanser araştırmaları yapan kuruluşların en büyük endişelerinden biri zaten "aman ilaç şirketleri bulmasın kanser tedavisini yoksa sömürürler herkesi" endişesi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...