Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Puşi takıyor diye tutuklanıp yıllar sonra serbest bırakılan Cihan Kırmızıgül

Bone

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

Mighty_THoR said:

. Şahsın tutuklanıp yargılanma nedeni ise tanık beyanlarında şahsın olaya dahil olduğunun söylenmesi.

Tam tersi oluyor tanıklar gördüğümüz eylemci bu değildi diyor ama yine de delilleri karartabilir diye salmıyorlar adamı.

Terör,tecavüz,kasten adam öldürme davalarında tanık beyanı 180 derece değişirse otomatik tanık baskı altına alınmıştır muamelesi yaparlar, doğrudur yanlıştır diye tartışırsan bence yanlış ama bu herkese karşı yapılan bir hareket.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Bu konuda hemfikirsek bizde sağlanmış olan bu yapay modernlik devletin dininin olmaması, hata islama karşı bir mücadele oluşmasından ibaret. Bu da diğer islam ülkelerine göre daha iyi bir konumda olmamızı sağladı dolaylı yoldan.

Devletin yaptığı bir dogmayı alıp (din) yerine başka bir dogma koymaktı.

Dogmalardan kurtulamıyorsun, ayak bağı oluyorlar. Diğer yanda 2 bin yıl önce yaşamış birinin peşinden gidenler var ellerinde kutsal kitaplarıyla diğer yanda da 130 yıl önce doğmuş birinin fikirleriyle 2012'de hayatta kalmaya çalışan, atam dediyse o halde doğrudur nutukta yazıyor açın okuyun diyen adamlar.

İkisi de benim gözümde aynı dogmalar. Hatta birini siyasi tabu olmaktan da ötesine geçip abartıp kanunlarla korumaya kadar götürmüşler.

Böyle bir ortamda demokrasinin gelişimini beklemek hayalcilik zaten. Demokrasimiz inan bana Malezya'dan yukarı değil. Ama biraz lümpen olduğumuz için komşularımıza hatta ülkenin doğusuna bile iğrenerek bakarız. Onların yanında kendimizi übermensch görürüz. lol
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

adamin haksiz yere sirf pusi takiyo diye hapis yatmasi uzucu tabi.

ama pusi bildigin maske yahu. isvecte degiliz ki pusi abuk bi hipster kiyafet olarak gorulsun. birinin boynunda o zimbirtiyi gorunce benim de aklima onunla yuzunu kapayip saga sola saldiran insanlar geliyo.

anladigim kadariyla adami da oyle alakasiz bi yerde kendi kendine takilirken almamislar, bildigin yine birileir saga sola saldirirken o da orda arada gitmis. burda sasiricak hicbirsey yok.

ha adamin suclu mu sucsuz mu oldugunu 2 sene arastirirken adami da icerde tutmalari rezillik. bunun icin de kanunu duzeltmeleri lazim heralde ama kanunun sahiplerinin isine geliyo sanirim boyle olmasi

puşi maske değil, güneydoğulunun giydiği bi eşarp çeşidi.

ha doğrudur tabii, siyah saçlı = kürt = pkk'lı sayan bir milletiz :P
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Herkes haklı ayrı ayrı.

Kıyafet kanununa muhalefetten adam asılmadı mı? Asıldı.

Şimdi de insanlar görüşlerinden dolayı içeride, aynı bokun laciverti yani.

90 senedir ülkeler değişti, hükümetler değişti, toplumlar değişti, sosyal algılar değişti ama akp'nin 90 sene önceki zihniyette olmasını haklı gösteriyorsak vay halimize.

ha burdaki maksat atatürk'ü suçlu göstermekse bilemiycem...
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
http://www.hurriyet.com.tr/_np/3553/16603553.jpg

33 yıl az olmuş bence.

said:
Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüte yardımcı olmaktan 7 yıl 6 ay, indirimle 6 yıl 3 ay hapsine.

Molotof kokteyli atmaktan 5 yıl, indirimiyle 4 yıl 2 ay hapsine.

Mala zarar verme sucundan 12 ay hapsine, indirimle 10 ay infaz edilmesine

Olay sadece POŞO TOKTO DÖYÖ 33 YOL HOPÖS olmasın..
Sosyal ağlarda paylaş

molotof'u onun atıp atmadığı belli değil ama molotof konusunda cezalar ağırlaştırıldı diye biliyorum ki doğrusu budur.molotof atsa ne olur diyen gavatlara o atılan molotof yüzünden 1999'da benim evimin dibinde göztepe mavi çarşıda 15 kişi diri diri yandı.2 yıl öncede otobüse atılan molotof yüzünden liseli bir kız öldü.
Sosyal ağlarda paylaş

güvenliği tehlikeye atmaktan beraat. Ama molotof atmaktan ceza. O zaman molotof kokteyli güvenliği tehlikeye atmayan bir madde olduğundan ötürü ceza verilmesi mantıksız. Veya çocuk molotof atmadı o yüzden güvenliği tehlikeye atmadı.

Örgüt üyesi değil ama örgüte yardım etmek. Örgüte nasıl yardım etmiş. Mesela ODATV davasında yargılanan gazeteciler gibi davayı sulandırma amaçlı (lol) kitap yazmış olabilir.

Çete lideri, devlet içinde silahlı örgüt kurmak suçlarından yargılanan ve cezası kesinleşen, suçunu inkar etmeyen Mehmet Ağar 2 yıl hapis yatacak krallar gibi. Kendisine özel hapishane hazırlandı. Arada bi çıkıp mangal falan yapıyordur o güzelim caaaaanım ormanda.

Böyle adaletin içine tükürürüm arkadaş. Yıkılsın bu devlet, zamanı gelmiş. FFA durumda şuanda düzen. Kim neye saldırırsa, neyi yıkarsa yıksın, çerezimi aldım izlemek istiyorum olup bitenleri. Bundan evvel yıkmışız, yeni cumhuriyetin forsunda bir yıldız daha olsa ne olur olmasa ne olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu ne kadar kolay yafta yapıştırıyorsun. Sana göre bütün mahkemeler siyasi iradenin altında, görev yapan hakim savcılar alınlarının akıyla işlerini yapmıyorlar değil mi? Hepsi merkezden emirleri alıp kanun falan dinlemeden ona göre karar çıkarıyorlar değil mi? Şu an devam etmekte olan başka bir davayla bu davayı bağdaştıramazsın. O mahkemenin hakimi savcısı ayrıdır bu mahkemenin hakimi savcısı ayrıdır. Uyuduğumuz falan yok şükür ki görüyoruz kim ne yapıyor. Asıl sen uyan
Sosyal ağlarda paylaş

iki ihtimal var:

1) bu herifin gerçekten örgütle bağı var, kürtçüler olayı poşuya çekip boş yere mağduruz ayağına yatıyorlar.
2) bu herif hakkaten masum.

eğer birinci ihtimal doğruysa, neden savcı çıkıp kamuoyunu aydınlatmıyor? bakın bu adamı aldık ama poşu takıyor diye değil, şu şu sebeplerden neden diyemiyor?

eğer ikinci ihtimal doğruysa, kimse gidip yargıya hesap soramıyor mu?

-

gerek yandaşı, gerek muhalifi, öyle bir kafa oluştu ki türkiye'de, her şey gazla yürüyor. kimse çıkıp bakın kardeşim olay böyle böyle oldu, o yüzden savunuyoruz demiyor yahu. biz de kime inanacağımızı şaşırdık.
Sosyal ağlarda paylaş

işte problem orda zaten
inanırsın inanmazsın
ama mahkeme sonuçlandığında böyle bir şeyin tartışmasını yapamaman gerekir gerekçeleriyle birlikte sunulan kararlardan ötürü.
11 yıl verdik örgüte yardım ediyor çünkü puşi takıp olay mahallinin yakınında otobüse binmiş. molotof atmış gizli sanık atmadı diyor ama atmıştır.
denilince ne kadar ikna olabiliyorsunuz diğer ÖYP sonuçları da mevcutken.

adalete laf edince de bir gurur yapılıyor gereksiz. sanıyosunuz mahallenizin mahkemelerinin işi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...