Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Bu arada hayatımda gördüğüm en aptal adam diyebilirim. Bu adamın oyununa bakıp da, bu oyunu değerlendirmemek gerek. Adamın oyun oynamakla ilgili herhangi bir fikri bile yok. O kadar salak ki, gelin beni banlayın der gibi, adını da youtube koyuyor. Sağda solda salak salak koşturup durmaktan başka da bir şey yapmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Bu arada hayatımda gördüğüm en aptal adam diyebilirim. Bu adamın oyununa bakıp da, bu oyunu değerlendirmemek gerek. Adamın oyun oynamakla ilgili herhangi bir fikri bile yok. O kadar salak ki, gelin beni banlayın der gibi, adını da youtube koyuyor. Sağda solda salak salak koşturup durmaktan başka da bir şey yapmıyor.

adamın oyununun kötü olması, oyunun kötü olmayacağı anlamına gelse keşke ama sanmıyorum. ayrıca işte bunun gibi yeto ötesi tipleri beta teste alıyolar, biz hala invite bekleyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz eski bi inceleme ama şu demoya direk uyuyor

http://www.tentonhammer.com/elder-scrolls-online/previews/hands-on-with-the-elder-scrolls-online

said:
While it wasn’t directly discussed during the gameplay presentations or our hands-on time, I did get the sense that TESO could very easily be played using a gamepad, at least during combat. I greatly abhor wading through game menus with a gamepad, however, but do feel that it could work for combat which is good news for Elder Scrolls fans that have largely only played the series on consoles and aren’t as accustomed to traditional MMOG key mapping.

5 tane ability, 6yla ultimate patlat. R ile potion iç. Baya iyi ya tam böyle "işten eve geldiğimde beyin hücrelerimi yoran oyunlar oynamak istemiyorum =(((" kafasına oyun yapmış adamlar. Wow çok streamlined tartışması dönerken skyrim zekasına yaraşır bi hamle ile birinciliği alırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten baktığında çoğu mmorpgde 5-6 buttona basiosun ya.

yani wow da en son 5-6 buttona indirdi(combat dışı kullandığın spelleri saymıyorum GW2 de hadi silah değiştiriodun ediodun abilityler değişiodu da o da limitliydi.

olay kaç buttona bastığın değil bence kalsın sorun yok.

Ki şimdi baktım tentonhammer'a

5 tane bara weaponına göre classına göre ability atiosun. Diablo gibi işte. 6 ya da ultimate atiosun. Eğer güzel bir ability havuzu varsa kullanabileceğin bence çok güzel customization adına. Bir sürü build çıkar.

Onun dışında attack yapmak sadece left click spam ile de değil eğer basılı tutarsan charge edio olması, right clickle blokluyor olman vs bence biraz daha renk katıyor.

Yani her türlü wowdaki veya diğer oyunlardaki bi targeta tıkla ona kitlen, sonra abilityleri spamleden daha iyi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

diablo gibiyse güzel yalnız.

5-6 bar var basabileceğin, ama hepsinin ayrı kombinasyonu bi işe yarıyor. Çok tebrik etmiştim ben diabloyu o yüzden. Rün olayı süper.

saçma salak uyuz talent sistemindense bu çok daha iyi.

ki baktığında wow da 10 tuşa kadar kullanıodun.

ya pvp falan sallasınlar, biz güzelleştirirzi onu biraz free bırakırsalar,
gameplayden bahsedin bana, lore dan hikayeden
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

abi zaten baktığında çoğu mmorpgde 5-6 buttona basiosun ya.

yani wow da en son 5-6 buttona indirdi(combat dışı kullandığın spelleri saymıyorum GW2 de hadi silah değiştiriodun ediodun abilityler değişiodu da o da limitliydi.

olay kaç buttona bastığın değil bence kalsın sorun yok.

Ki şimdi baktım tentonhammer'a

5 tane bara weaponına göre classına göre ability atiosun. Diablo gibi işte. 6 ya da ultimate atiosun. Eğer güzel bir ability havuzu varsa kullanabileceğin bence çok güzel customization adına. Bir sürü build çıkar.

Onun dışında attack yapmak sadece left click spam ile de değil eğer basılı tutarsan charge edio olması, right clickle blokluyor olman vs bence biraz daha renk katıyor.

Yani her türlü wowdaki veya diğer oyunlardaki bi targeta tıkla ona kitlen, sonra abilityleri spamleden daha iyi bence.

gider guild wars oynarım o zaman çakmasını oynamaya ne gerek var.
Sosyal ağlarda paylaş

tamamen guild wars gibi de değil ki işte, guild wars da target spam modudna geçiyor.

ha guild wars bence çok keyifli bi oyun ona bişey demem oyna tabi
ama onun sıkıntıları farklıydı, karakter progression sorunu, amaçsızlık vs. Yoksa o beraber yaptığımız 4-5 kişi akarak questing muhabbeti çok keyifliydi. Başka hiç bi oyunda o kadar rahat gruplaşıp hareket edemiyorsun.

Neyse bu izlediğim videoda şunlar hoşuma gitti:

grafikler vs beğendim gayet.
animasyonlar gayet güzel gözüküyor.
interface falan sade güzel
mouse ile saldırıyor olman, aktif bloklama vs.

bir de böle sandbox havasında istediğin yere gidip bişeyler yapabilmen güzel ( ama okuduğum diğer yorumlarda questler çok sıkıcı ve standart olduğunu yazmışlar)

Bunun dışnıda , class seçtikten sonra istediğin armorı/silahı kullanabilmen, istediin stata puan verebilmen güzel

bu tarz şeyler az da olsa sandbox havası katıyor işte.

görücez bakalım.

ama bir yandan da hiç bir review da insanların abi çok ii olmuş vs dediğini görmedim, belki de hepsini çok kötü yapmışlardır. oynamadan bilemicem.
Sosyal ağlarda paylaş

şu son videoyu izleyemedim ama...

oynanıştan çok end game'de bitiyor iş. artık insanlar doğrudan end game'e odaklanıyor. direk son lvl a kasıyorlar.

gw2'de karakteri 80e kastıktan sonra 1-2 kere wvw katıldım sonra bırkmıştım oyunu. zindanları zerre sarmamıştı. yanlış anlaşılmasın. trollemek değil olay. gw2 nin de aktif dünyası ayrı güzeldi.

şimdiye kadar çıkan mmolardan bişiler kapabildilerse ne güzel :)
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Exodous said:

adamın oyununun kötü olması, oyunun kötü olmayacağı anlamına gelse keşke ama sanmıyorum. ayrıca işte bunun gibi yeto ötesi tipleri beta teste alıyolar, biz hala invite bekleyelim.

bingildak said:

adam ne kadar kötü oynarsa oynasın-, oyun neyse o. sen daha iyi oynayınca farklı bir şeye dönüşmüyor 8-)

abicim ilginç misiniz ya :D

adamın kötü oynaması oyunu iyi yapmaz tabii ki. ama adam ortada dolanıp zıplayıp koşup hiçbir şey yapmazsa, 2 ability bile göstermezse, ne anlayabilirsin... video inanılmaz sıkıcı yani, otomatik olarak kötü düşünceye itiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır kalanını tahmin edebiliyoruz zaten mevzu o. bi kere "ability kullanma" "level atlama" "quest aldım quest verdim quest aldım quest verdim" mevzuları bayar artık. ben daha elder scrolls gibi elder scrolls bekliyordum, videodan öyle olmadığı anlaşılıyor. biraz elder scrollsa benzesin diye işte stamina, sneak, left click attack right click block sistemleri koymuşlar o kadar.

gibi görünüyor en azından. ha umarım yanılıyorumdur çünkü gerçekten beklenti içerisindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Elderscrolls detayı dediğin de düşünsel yetenekleri yeterince gelişmemiş konsol oyuncularına yönelik yapılan skyrim işte. Streamliningin kralı olma yolunda giden wow bile şundan daha karmaşık bi oyun. Bebeler gamepadle mmo oynayabilsin diye acz içinde bi oyun çıkarıyorlar, haşa düşünmek gerekir beyin kalori yakar falan ne gerek var bunlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...