Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle, RRa ettiğin şikayet çok komik, sen bir otur yerine, asıl muaatap etsin şikayetini.

Yanlış anlamışsın nevarya, aslında amacım sorulara aptalca demek değil kusura bakma, bu tür sorular sordurmak zorudna bırakan yapımcılara ki cevaplar sorulardan beter. Yani anlatmaya çalıştığım, konu mmo olunca bu soruların sorulamamsı gerekiyor, ama şirket yeto başladı işe biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Abicim soruyu soran oyuncu cevaplayan kim ki ciddiye aliyorsun :)

Google girip server yazdim cat cikti ne oldugu. Alinmana gerek yoktu pek, anlasilamamissin vs falan filan.

Hic ilgimi ceken bir oyunda degil hani ilk kez arastirdim deli gibi bilgi var, sordugun soruya oyunun office boyu bile cevap vermiyor an icin, anca forum modu falandir.

Wow pve server didiydim dimi :)
Sosyal ağlarda paylaş

ama böyle bu işler :)

öve öve bitiremedikleri wow'daki "herşey" yıllardır orda burda yapılanların bir araya getirilmesi değil miydi ki?

ulan hala şu devirde chat ekranına item post edemediğin oyun var be gözünü sevdiğimin AO'sundaki bir sürü şeyi yapamadığın oyun var hâlâ

kim ne çıkarırsa çıkarsın firma ne kadar kallavi olursa olsun farketmez, aha da kehanet: bundan sonra abaovvv dedirtecek bir mmo göremeyeceksiniz, en azından adı mmo olmayacak

(her evde bilgisayar olmasına gerek yok belli başlı ülkelerde 1'er tane olsa yeter nolcak diyen IBM CEO'su gibi patlamak dileğiyle)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de katılıyorum artık o beklediğimiz/istediğimiz MMO oyunları gelmeyecek gibi.

Şu zamanda en büyük fenomen olan sosyal medyaya bakılırsa zaten, tüm sistem, insanları "sevdikleri, tanıdıkları" ile bir araya getirirken, dışarıdakilere karşı privacy sağlıyor. Oyun modelleri de aynen bu şekilde geliştiriliyor. İnsanlar oyuna girsin, istediği insanla muhatap olsun, yabancılarla ise sadece kendi isterse iletişime girsin şeklinde.

Ultima online dönemi ilk internetin yayılmaya başladığı dönemde daha sınırlar çizilmediği için ve şu zamanki gibi "sosyal" interaksiyon modeli de gelişmediği için hardcore bir şekilde MMO dediğin herkesi bir haritaya koy istediği gibi takılsınlar şeklindeydi.

Şimdi ise, friend list yap, onu blockla, arkadaşımı göreyim diğerlerini ekranda görmeyeyim, smart phone entegrasyonu, kestiğin bossu share et falan derken bu hale geldik.

Ama seni her zaman bekleyeceğim Sandbox, eminim bir gün bana döneceksin!
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

Ben de katılıyorum artık o beklediğimiz/istediğimiz MMO oyunları gelmeyecek gibi.

Şu zamanda en büyük fenomen olan sosyal medyaya bakılırsa zaten, tüm sistem, insanları "sevdikleri, tanıdıkları" ile bir araya getirirken, dışarıdakilere karşı privacy sağlıyor. Oyun modelleri de aynen bu şekilde geliştiriliyor. İnsanlar oyuna girsin, istediği insanla muhatap olsun, yabancılarla ise sadece kendi isterse iletişime girsin şeklinde.

Ultima online dönemi ilk internetin yayılmaya başladığı dönemde daha sınırlar çizilmediği için ve şu zamanki gibi "sosyal" interaksiyon modeli de gelişmediği için hardcore bir şekilde MMO dediğin herkesi bir haritaya koy istediği gibi takılsınlar şeklindeydi.

Şimdi ise, friend list yap, onu blockla, arkadaşımı göreyim diğerlerini ekranda görmeyeyim, smart phone entegrasyonu, kestiğin bossu share et falan derken bu hale geldik.

Ama seni her zaman bekleyeceğim Sandbox, eminim bir gün bana döneceksin!

hadi lan zengin ol bi oyun yap
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...