Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sivas davası zaman aşımından düştü!!!!

tinu

Öne çıkan mesajlar

Bu davanın zaman aşımıyla düşmesi ülkenin son dönemki en büyük kepazeliklerinden birisi, ve o kadar çok kepazelik var ki ülkede bu kadar açık farkla öne geçmek için çok büyük kepazelik olması lazım.

sanıkların avukatlarının yasal şekilde savunmasına bir laf yok, ama savundukları için böyle el altından gelir ve mevki elde ediyorlar ve kollanıyorlarsa, üstüne m.vekili olup o kimlikle davaya müdahale edebiliyorlarsa bu ayrı bir rezalet.

Ülkenin başbakanının böyle bir vahşetin zaman aşımıyla düşmesinden sonra "halkımıza hayırlı olsun" diyebilmesine yorum yaparsam muhtemelen davalık olurum. Medeniliğini geçtim insaniyetten birazcık olsun nasibini almış bir ülkede yapılamazdı bu yorum. Yapan kişiye en ufak bir söz söylemiyorum, söylenebilecek her şey belli zaten. Seçin beğenin aradan. Bu insan bir de bu ülkenin başbakanı diyecem, ama şimdiye dek neler yaptı, bunu büyütmez bile.
Sosyal ağlarda paylaş

yani başbakan napsın da yaransın daha anlamıyorum,utanmasanız bir de sucu başbakana atcaksınız.

"başörtüsüz kadın perdesiz eve benzer" derken bile tek bir cümle ile hem bekaretin toplumumuzdaki tartışılmaz ahlaki önemine vurgu yaparken,hem tekstil sektörünü canlandırmak için uğraşıyor,hem başörtüsü olmayan şimdilik namussuz ve potansiyel orospu olan kadınları topluma kazandırmak icin uyarılarda bulunuyor,hem de cinsel yolla bulasan hastalıkları min. a inidirip saglık harcamalarını ve dışa bagımlılıgı azaltmayı planlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

bu olay 93'te oldu zaman aşımına uğrayan ne ilk ne de son olaydı. bir tek dava için koskoca kanunu değiştirmeye çalışıyorlar. hadi kanun kabul edildi diyelim. nerede eşitlik? nerede diğer zaman aşımına uğramış davalar için adalet? yani bu 37 insanın canı can da başkasının değil mi? bu dava önemli de diğerleri önemsiz mi? dünyanın hiç bir yerinde sırf tek bir davada zaman aşımı olacak diye kanun değiştirilmez. eşitliğe aykırı. bunu yapsa yapsa muz cumhuriyetleri yapar. "ya bizim oğlanın bir davası varmış zaman aşımına girecekmiş bir el atıverin girmesin" demekten farkı yok.

katilleri savunmak için bu kadar salakça yaklaşımlara gerek yok. bu normal bi cinayet değil, mahkeme kararıyla bir insanlık suçu. insanlık suçlarında zaman aşımı olur mu? senin gibi katil sempatizanları, hayırlı olsuncular için olur tabi
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Redeagle said:

Bu çağda insanlar diri diri yakılınca sorun olmuyor ama yargı suçlulara ceza verebilsin diye yasa değiştirilmeye çalışınca muz cumhuriyeti oluyoruz. Evet. Çünkü bu ülkeyi yöneten kişiler dalga dalga insan yakan kişileri örgütleyip, onları savunurken hiç muz cumhuriyeti olmamıştık.

Biraz empati yap.

Diyelim çoluğunu çocuğunu öldürdüler katiller yıllar sonra yakalandı ama zaman aşımına uğradığı için serbest kaldılar. Ellerini kollarını sallayarak çıktılar..

Şimdi 13 Mart'ta sırf Sivas katliamı için bu kanun teklifini verdiler.

Senin çocuğunu öldüren katiller için zaman aşımı geldiğinde niye böyle bir yasa teklifi verip yargılanmalarını istemedi kimse?

Şimdi bu Sivas'ta ölenlerin canı senin çocuğunun canından daha mı değerliydi? Onlar yaşamayı daha mı çok hak ediyorlardı?

Başka katiller serbest kaldı diye elindeki katilleri bırakmak diye bir empati çeşidi yok arkadaşım. Senin serbest bıraktığın kişiler katil. Kameraların, herkesin gözü önünde insanları canlı canlı yaktılar. Öyle bir gazete "bunlar katil olabilirrr!" diye belge uydurmadı, belli belirsiz kaynaklardan katil olabilir iddiası yapılmadı. Bu insanlar bütün dünyanın gözü önünde bu suçu işlediler. Bu insanların hangi sebeple olursa olsun cezalarını çekmelerini önlemek insanlığa sığmaz.

Hukuk sisteminin kötü olması nedeniyle başka suçluların serbest kalmasını bu suçluların serbest kalması için bahane göstermek bir dolandırıcının "ama başkaları da dolandırıcılık yapıyor" diye kendini haklı göstermesinden başka bir şey değil. Eğer benim ailemden birini öldüren katil hukukun işlememesi üzerine serbest kalsaydı, sivas'ta ölen insanların suçlularının serbest kalması isteyeceğim bir şey yine olmazdı. Bana adaletsizlik uygulanmış, başkalarının da canını yakmaları nasıl hastalıklı bir beynim olacakta hoşuma gidecek?
Sosyal ağlarda paylaş

throine o kadar saçmalıyorsun ki kelimelerle ifade etmek mümkün değil. yazık.

çocuğumun katili zaman aşımından çıkmış olsa ve ilerde bir gün bu kanun geliyor olsa vs niye üzüleyim haksızlığa uğramış gibi hissedeyim kendimi? tam tersine başkalarına olmayacak artık bana olan diye sevinirim.

adamda ki zeka, mantık, düşünme kabiliyeti 0

art niyetli
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

eli kanlı katili savunan adamla düzgün konuscak kadar cıldırmadım,trollicem elbet LÖL.

nerde savundum? yazılarımda hep onlardan "suçlu" diye bahsettim oysa ki?

suçsuzlar, masum kelebek hepsi, 37 kişi kibritle oynarken yangın çıkardı falan mı dedim?
Sosyal ağlarda paylaş

Arka tarafta kalmasın.

hamsilipilav said:

throine o kadar saçmalıyorsun ki kelimelerle ifade etmek mümkün değil. yazık.

çocuğumun katili zaman aşımından çıkmış olsa ve ilerde bir gün bu kanun geliyor olsa vs niye üzüleyim haksızlığa uğramış gibi hissedeyim kendimi? tam tersine başkalarına olmayacak artık bana olan diye sevinirim.

adamda ki zeka, mantık, düşünme kabiliyeti 0

art niyetli
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

"nutella yerim" said:

geri vites.

hala göstermeni bekliyorum. nerede bu "eli kanlı katilleri" savunmuşum?

yok ama amacım provokasyondu diyorsan anlayalım?

insan yakan canilerin zaman aşımından cıkmasını meşrulaştırmaya calısarak savunuyorsun.

şimdi de "eheheh ben orda öyle demedim ki ehehehehihihi sen yanlıs anladın" vs de hadi.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Redeagle said:

Bu çağda insanlar diri diri yakılınca sorun olmuyor ama yargı suçlulara ceza verebilsin diye yasa değiştirilmeye çalışınca muz cumhuriyeti oluyoruz. Evet. Çünkü bu ülkeyi yöneten kişiler dalga dalga insan yakan kişileri örgütleyip, onları savunurken hiç muz cumhuriyeti olmamıştık.

Biraz empati yap.

Diyelim çoluğunu çocuğunu öldürdüler katiller yıllar sonra yakalandı ama zaman aşımına uğradığı için serbest kaldılar. Ellerini kollarını sallayarak çıktılar..

Şimdi 13 Mart'ta sırf Sivas katliamı için bu kanun teklifini verdiler.

Senin çocuğunu öldüren katiller için zaman aşımı geldiğinde niye böyle bir yasa teklifi verip yargılanmalarını istemedi kimse?

Şimdi bu Sivas'ta ölenlerin canı senin çocuğunun canından daha mı değerliydi? Onlar yaşamayı daha mı çok hak ediyorlardı?

Bu son soruma gayet içten yanıt verebiliyorsan böyle bir yasanın neden geçmemesi, geçecekse böyle bir olayla değil herkesin iyiliği için geçmesi gerektiğini anlayacaktın.

dur alıntı da yapayım da daha fazla sacmalama.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Konuyla yakından alakalı, daha doğrusu hukuk sistemimizin durumu ile yakından alakalı iki olay daha oldu

said:
İstanbul'da kaldıkları çadırda yanarak ölen iki işçinin, öldükten sonra sigortalı yapıldığını ileri sürdü: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1081674&CategoryID=77

Piyanist İdil Biret'in Topkapı Sarayı'nda verdiği konseri, "şarap var" diye bir grupla basarak "Başınızı gövdenizden alırız" diyen Alperen Ocakları liderine, "Eleştiri hakkını kullandı" denilerek beraat kararı verildi: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1080999&CategoryID=77

abi ben Türkiye hukuk sisteminden umudumu keseli çok oldu.
sübyancılar tarafından tecavüze uğruyan kızların davasında "rızası vardı" diyen bir hukuk sistemimiz var.

allah belasını versin böyle düzenin.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Abi adamların neredeyse tamamı akp milletvekili, belediye başkanı, anayasa kurumu başı, oranın yetkilisi, buranın atanmış sorumlusu. Hangi hakim çıkıp bitirebilir o davayı yahu? İmkan var mı? Sorsan hepsi tesadüfen baro tarafından atanmıştır ama.

öyle deme, o suçluların da kendini savunma hakkı var.
eğer itiraz edersen gidip vakit gazetesiyle bir tutarız, kendi suçladığın gruba benzetiriz, bel altı vururuz.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

bu olay 93'te oldu zaman aşımına uğrayan ne ilk ne de son olaydı.

bir tek dava için koskoca kanunu değiştirmeye çalışıyorlar.

hadi kanun kabul edildi diyelim. nerede eşitlik? nerede diğer zaman aşımına uğramış davalar için adalet? yani bu 37 insanın canı can da başkasının değil mi? bu dava önemli de diğerleri önemsiz mi?

dünyanın hiç bir yerinde sırf tek bir davada zaman aşımı olacak diye kanun değiştirilmez. eşitliğe aykırı. bunu yapsa yapsa muz cumhuriyetleri yapar.

"ya bizim oğlanın bir davası varmış zaman aşımına girecekmiş bir el atıverin girmesin" demekten farkı yok.

yine geliyorlar akın akın,olaya bak çarpıtmaya bak zaman aşımı mevzusu defalarca ama defalarca tartışıldı,değişmesi istendi.

Madımaktan önce yığınlarca dava için istendi,Kenan Evren en tipik örneği AKP paşasına sahip çıkarak referandumu özellikle 12 eylüle aldı ki zaman aşımı cuk diye otursun.

İnsanları gerizekalı yerine koymayın,bu kadar art niyetli olmayın,bu yaptığınız adını defalarca tekrar etmeme gerek yok.
Ben Argodan sıkıldım,siz bu yüzsüzlükten,bu kadar art niyetten sıkılmadınız.

Şu forumda kimse zaman aşımı mevzusundan memnun değil,defalarca bunun değişmesi istendi.
AKP'nin işine gelmiyor,Önemli davalar teker teker düştü zaman aşımından AKP kılını kıpırdatmadı anca tüm davalar düşer öyle düzenlemeye gider,buraya da yazıyorum.

Hala insanları gerizekalı yerine koyuyorsunuz.

Zaman aşımı sadece Madımak için değil,Faili Meçhuller,Darbeler,Katliamlar için kaldırılmalı.

Madımak bardağı taşıran son damla demek isterdim ama şu baskı rejiminde sokağa çıkıp yürüyüş yaparak bir şey elde edilemeyeceği de gün gibi ortada.
Yığınlarca dava var zaman aşımı katilleri sevindirir,biz masumlarız arkadaşım,bunu kafana iyice sok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...