Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uçağa lazer tuttular

reyou

Öne çıkan mesajlar

throine said:

ISS'i harasslemek varken uçağı kim napsın.

hakkaten ISS'e kadar giden lazer satılıyo mudur acaba?

eğer varsa alıcam uyuz oluyorum ISS'dekilere. altlarında 7 milyar insan bi ton stres, sıkıntı, dramayla uğraşıyo bunlar orbitte allah gibi takılıyolar dertsiz tasasız.

solar panellerini falan yakarız lazerle elektriksiz kalsın itler
Sosyal ağlarda paylaş

Ayda oyun oyniyanilicek gucte lazerler varmi gozlemeblerinde vs vs?

Hep merak ettigim bir konu, teleskopla zoomlayip kendi tuttugumuz lazeri gorebilecek kada gelistikmi acep?

Peki burdan sirius sisteminde bir gezegene gesegenin hariketini hesapliyip yonlendirsek ne olur? Uzay/zaman iliskisini aciklarmi bu bize? 1 isik yili oteye lazere salsak ve gezegenin yorungesini onceden hesap edip cevirsek lazerin guclu oldugunu varsayarak 1 yil sonra lazeri gozlemleyebilirmiyiz? Bunu gozlemleyicek teleskopumuz oldugunu varsayarsak bu dene bize bisiler aciklayabilicekmi? Peki biz bu isigi gorsek reaperlarda bizi gorebilicekmi?

Bide cok kafami kurcalayan bir sorun var ilkokuldan beri

Simdi fen bilimleri dersinde bize ogretmislerdiki insan aslinda maymundan geliyor oysa din kulturu dersindede gordukki ilk insan hz adem ve hic maymun gibi anlatilmiyor, o zaman ilk maymunmu geldi? Hz ademmi geldi? Yoksa maymundan gelisip konusma yetenegi kazanan ilk modern insanmo sadece hz adem? Peki maymunlar insan oluyorsa neden hic konusabilen ve yazi yazabilen maymun yok gunumuzde?
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Lupin said:

vay arkadaş bu kadar dert edinmeyin kendinize kimse ölmez lazerden dolayı yani yolculara bişey olmaz korkmayın tek sıkıntı autodimmer lar aşırı ışık değişiklikten bazen duruyo o kadar başka bişey yok tartışmayın:)

valla doğru diyorsun,
dışarı çıkıp otoyolda arabalara da yumurta atalım. nasılsa düz gittiği sürece bişi olmaz .
Sosyal ağlarda paylaş

O dediklerin var mı bilmiyorum ama görünür ışık spektrumun frekansı çok yüksek olduğundan ve yüksek frekanslı dalgalar daha çabuk soğurulduğundan kullanışlı olacağını sanmıyorum.

Onun haricinde uzak galaksilerin yıldızların gezegenlerin tespit edilmesi için radyoteleskoplar kullanıyorlar zaten ve radyo dalgaları ile ışık aslında aynı şey, sadece frekansları farklı. Gözümüzle algılayamadığımız frekansları elektronik alıcılarla algılıyorlar işte.
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

throine said:

ISS'i harasslemek varken uçağı kim napsın.

hakkaten ISS'e kadar giden lazer satılıyo mudur acaba?

eğer varsa alıcam uyuz oluyorum ISS'dekilere. altlarında 7 milyar insan bi ton stres, sıkıntı, dramayla uğraşıyo bunlar orbitte allah gibi takılıyolar dertsiz tasasız.

solar panellerini falan yakarız lazerle elektriksiz kalsın itler
dertsiz tasasız mı?

adamlar çişlerini içiyo ya bırakallaşkına
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Cons said:

abi zaten çift katlı camın arasında yansıyıp bikaç kere girdimi gg

Cons said:

ne var abi sanki gözüne kitleniyo adamın lazer. 1 saniye gözüne geldi diye körmü olcak

Nasıl döndün belli değil hahaha yancı oldu direk

adam açıkladı abi ikna oldum alal dsjklvvk
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...