Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

STSL | Fenerbahçe vs Galatasaray | 17 Mart - 20.00

EmenikeNiangSow

Öne çıkan mesajlar

ahmedinejad said:

sene 2012 hala futbol takımlarının insanların karakterlerini etkilediğini düşünenler mi var?

adam puştsa hangi takımı tutarsa tutsun puşttur. küfür de eder, adam da bıçaklar, sahaya ericcson gh688 de atar.

fenerliler şöyle gsliler böyle deyip ciddi ciddi tartışmak cidden boşuna.

bu takımlar değişik etnik kökenlere hitap eden takımlar değil ki fark olsun.

kardeşin biri fenerbahçeli diğeri galatasaraylı. daha hala neyin tartışması bu?
haklısın aslında, ama insan sinir oluyor ister istemez. çok barbarca geliyor karşı tarafın hareketleri. mokoko'ya da haksızlık etmişim.
Sosyal ağlarda paylaş

galatasaray ve fener taraftarları iyi.ama fenerlilerde oturmuş bazı özellikler var.mesela aziz yıldırım ile birlikte gelen biz tek siz hepiniz felsefesi

taraftarlar zamanla bunu benimsediler inandılar.

beşiktaşta da oturmuş bir ağlama kültürü var.sürekli hakemlere federasyona halkın takımı mağdur beşiktaş tripleri

bu da demirörenle yerleşen bir özellik oldu

başkanlarını takip ve taklit eden baya bi taraftar kitlesi var

galatasaraya baktıgın zaman son 10 senede faruk süren,canaydın,polat ile fakir edebiyatı benimsedik sfs

aysal başkana kadar
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

td'liğin en üst noktası olarak gösterilen mourinho bile yapıyo imkan olduğu zaman.

hocam yapma bunu YAPMA BUNU!

Simdi bu kiyaslama cok ilginc olmus. Nedenini bir ornekle aciklayacagim.

Sen simdi gidiyosuz yaziciogluna mesela, elektronik alacaksin ama sahte aliyosun. Ipad'ine aksesuar aliyorsun ama sahte aliyosun, adam da binbir turlu cinlik yapiyo o mali getirtmek icin falan. Her turlu numarasi var isi kurmak icin, cunku adi ustunde ya cakallik.

Obur tarafta Steve Jobs, rahmet eylesin, adam CEO olmus, cakallik yapiyomu yapmiyo mu bilinmiyo ama basarili bir amca oldugu asikar.

Iki eleman da is kuruyorlar, statuleri fark etmeksizin cakallik yapabiliyorlar. Bu durumda Steve Jobs'un etik disi kabul edilebilecek, yada hukukun aciklarindan faydalanarak kendine yarar saglayacak davranislar sergilemesi, bu davranisin 'dogru' oldugunun ibaresi olamiyor cunku bu 'unethical' denilen davranis bicimi kisinin tasarrufunda olup, herhangi bir yetenege bagli olmuyor. Isletmelerde yoneticiler yapmaya veya yapmamaya karar veriyorlar, isimleri pek onem tasimiyor malesef.

Iste bu sebeple, kisiligi nedeniyle bu tarz islere bulasan bir Mourinho icin "en iyi TD o da yapiyor, herkes yapsin, yapabilir yani normal bisey" demek cok uygun olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben fatih iyiki yapti demedim ki, sadece ornek yanlis dedim mokoko

biraz fazla bariz oldu bu sefer. hani bir oyuncu oluyor es geciliyor ama bir anda birkac oyuncu birden olunce, bir de sene basinda kural falan konunca tepki cekmis iste.

nihayetinde adamlar oynicaklar yani, sorun degil pek bence. keske oynamasalardi daha iyi olurdu demek de yersiz, zira bilinmez kimin ne performans verecegi. Selcuk falan ilk 11 garanti olurdu, basa bela olurdu mesela.

basta ismini yannislikla mokofoko yazmisim pardon yanlis anlama lutfen
Sosyal ağlarda paylaş

onu tepki gosterene soyle, adamin yazdiginin ustune soyleyince anlamsiz oluyo, ondan sonra sacma sapan harala gurele, hala sunu yapmamayi ogrenemediniz. antuda biri bisey yaziyo, ona tepki gosterene tepki gosteriliyo biz boyle bi adam miyiz diye. yok ua bisey yapiyo, biri geliyo siz boylesiniz diyo a;ebh;gajb[giqhgr[etiha[fga
f

olm olduguna zararsiniz ya, taraftarlik yasaklansin su ulkede LUTFEN!
Sosyal ağlarda paylaş

benim düşünceme göre doğru ve mantıklı bi hareket olduğu için bence örnek gayet doğru. etik dışı bişi olduğunuda düşünmüyorum. hatta ceza verilmesi saçmalık. neyse yeterince bu konu hakkında düşüncelerimi yazdım ve savundum. anlamak isteyen anlamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

S-H said:

ahaha ben gs başarısız demedimki biz sizi yenmeyi başarı olarak görmüyoruz sizde aksini iddia ediyosunuz.şu an ki puan durumu dışında hiç bir önemi yok gs'yi yenmenin.

evinde yaklaşık 2 sezondur yenilmeyen feneri yenmek ise, evet başarıdır.

ben fenerlileri kendilerine çok güvenmeleri, türkiyedeki bütün dağları onlar yarattı havasında takılmaları, "en büyük en zengin en sütten çıkmış ak kaşık en harbi takım ve taraftar biziz" tarzı laflarından dolayı sevmiyorum. sen sus, iyiliğini ve süperliğini sen söleme başkaları bulsun. bu resmen ilkokul zihniyetidir. yoksa adam gibi bu söylediklerimi yapmasalar, fenerbahçe başarılı bir klup ben bunun arkasında durur ve "nefret" etmezdim(ik)..

yani derbilerde "iki takımda çok iyi valla kardeş süper maç olacak" demek var bi de "yenicez olm gömücez darmadağın edicez 1-0 olsun bizim olsun tek kale oysanalar farketmez" mi..

ama ben bunlardaki bu yukarda saydıgğım özellikleri türkiyede başka hiçbir takımda ve taraftarda görmedim.

işte bu yüzden fenerbahçeden ve taraftarından nefret ediliyor. daha doğrusu sevilmiyor ve hırslı yaklaşılıyor diyim.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

onu tepki gosterene soyle, adamin yazdiginin ustune soyleyince anlamsiz oluyo, ondan sonra sacma sapan harala gurele, hala sunu yapmamayi ogrenemediniz. antuda biri bisey yaziyo, ona tepki gosterene tepki gosteriliyo biz boyle bi adam miyiz diye. yok ua bisey yapiyo, biri geliyo siz boylesiniz diyo a;ebh;gajb[giqhgr[etiha[fga
f

olm olduguna zararsiniz ya, taraftarlik yasaklansin su ulkede LUTFEN!

sende haklısın bu arada ama burda çoğu kişi dediğin genellemyi yapıyp. özelliklede fb taraftarlarına karşı. bende özellikle dikkat ediyorum bunu yapmamaya ama arada kaynıyo böle bazen.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

benim düşünceme göre doğru ... etik dışı bişi olduğunuda düşünmüyorum.

okuyon mu sen ya?

panpa is etigi diye bi sosyal bilim dali turedi dunyadi, ustune Immanuel Kant'lar, De George'lar falan hayatlarini adadilar. Su yazdigin iki kisma karsiyim bilesin, bu konularda "ben boyle dusunuyorum" demek sig ve kro bir yaklasim oluyor kusuruma bakma.

Ama bana gore mantikli demissin. Bak buna ses etmem cunku yazdigimi dogruluyorsun. Senin tasarrufunda olan kisim davranisi yapmak veya yapmamak. Geri kalanina toplum karar verir sen degil. Sen ve hatta Fenerbahce de toplumdan soyut degilsiniz malsef.

Alttaki quote'u yukarida bold'a aldigim kisim icin koyuyorum. Iste asagi yukari bundan bahsediyorum. Boyle bir yaklasim olmasa keske

escape said:

sen sus, iyiliğini ve süperliğini sen söleme başkaları bulsun. bu resmen ilkokul zihniyetidir.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten hani şu sizin taraftarınız böyle şöyle genellemesini yaratan stadlara yerleşmiş olan taraftar gruplarının liderlerinin psikopatlığı. ne kadar manyak olup olmadıkları çok fark ettiriyor.

her taraftar grubunun biraz akil adamlara ihtiyacı var. zamanında sefa şu bu vardı fenerde. rambo okanlar falan vardı. her gelen yönetim de bunları besliyordu kendileri için bağırsınlar diye.

aziz yıldırım biraz ket vurdu diye hatırlıyorum bu grupların manyaklıklarına. insan garip bir varlık kendi başına karıncayı incitmez de stat içinde grubun lideri yakın dese koltukları yakar. şu pisliklerin temizlenmesi lazım iyice.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...