Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Genel Tartışma Başlığı

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Exotic(Turuncu) armorlar, Rare(Sarı) armorların bir grade üstü armorlar oluyor. Cultural armorlar ise rare ve statları çöp yani sadece kozmetik açıdan önem taşıyan armorlar. Tier 3, Lv80 seti 100 küsür gold ile alınabiliyordu yanılmıyorsam. Exoticleri yapmanın en kolay yolu crafting'dir. Heavy armor kullanıyorsan armorsmithing kasarak trading post fiyatının yarı fiyatına seti maledebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi cultural armor dediğinin olay tipi zaten o yüzden pahallı. benim karakterim güzel gözüksün veya işte norn isem norn armorları giyeyim kafası işte...

exotic dediğin şey itemin kalitesi direk. legendary itemlere kadar kullanabileceğin en iyi kalite bu (turuncu renkli itemler).

80 lvl için craft veya 80 maplerindeki birçok karma vendorundan 42k karma ile edinebiliyorsun armorları. silahları ise yine craftla yapabiliyorsun ya da pvp çok yapıyosan lootlardaki badge'lerle alabiliyorsun vs vs ...
Sosyal ağlarda paylaş

Setler var. Setleri aslında insignalar belirliyor. Yani şöyleki, Berserker, Knight, Explorer, Valkry (emin değilim bu ismi doğru yazdığımdan) ve bir iki tane daha var ama oyun açık olmadığından şimdi yazamıyorum.
Yani mesela bir eldiven ürettiniz. Buna hangi insignayı takarsanız, yaptığınız item o isimle anılıyor.

Diyelim ki, Berserker Noble Glove... Siz ürettiğiniz 6 parça kıyafete Berserker insignası takarsanız, bu Berserker seti oluyor.

Her insigna (tabii lvl 80 exotic insigna olarak söylüyorum), ayrı bir kaç özellik veriyor. Mesela biri precision, vitality, magic find gibi.

Bununla birlikte, taktığınız rune da, o setin ismine özellik katıyor.

Siz Berserker Noble Globe'a bir traveler rune takarsanız, ismi de Berserken noble glove of traveler oluyor. Böylelikle bir set yapma imkanınız oluyor.

Umarım çok karışık anlatmamamışımdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Cultural Armor'lar level bazlı (40-60-80) 3 tier halinde set. Her ırkın kendine ait 3 seti var, o yüzden cultural. Yanlış hatırlamıyorsam gold ile alınıyor ve rare'ler.

Exotic ise Rare'in bir üstü item seviyesi. Oyundaki lvl olarak itemların attribute'ları var ve rarity'sine göre bu attribute değerini alıyorlar. Yani diyelim Odun Sword var ve bu 100 power veriyor. Eğer beyaz ise %40'sini veriyor, yani 40 Power, aynı seviye mavi ise 50, yeşil ise 70, sarı ise 80, turuncu yani exotic ise 100 veriyor, attribute olarak exotic=legendary.
Örnek resim:

Sosyal ağlarda paylaş

Benim kafama takılan "80'im 110k karmam var" lafı oldu. 80 olana kadar hiç karma harcadın mı? 80 olduğunda mı 110k oldu yoksa, 80 olduğunda 50k vardı, o zamandan beri biriktiriyorsun şu anda mı 110k oldu?

Sormamın nedeni ben 80 olduğumda, hiç karma harcamama rağmen 42k karmam vardı. Eğer 80'e kadar PvE yapınca 50k topluyorsan, WvW yaptığında 110k topluyorsan, arada ciddi bir dengesizlik var demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla şu oyuna başladığımdan beri grind nedir bilmem.80 olduğumdan beri yaptığım tek şey world map bitirmeye çalışmak.Onun haricinde biraz karma kastım setimi düzdüm , storyi bitirdim.Paşa paşa pvpmi yapıyorum.O kişiden kişiye değişir.Değişiklik istiyorsanız ciddi anlamda gidip para kasar culturel seti alırsınız.Olmadı legendary kasarsınız.Ancak ben bunlarla asla uğraşmam onu biliyorum.

Belki ilerde çook sıkılırsam legendary kasmaya çalışırım biraz :P

@DeviantSun

Ben 80'e kadar pve yaptım.Sadece 2 kere guildimle WvW girmişliğim var.80 olduğumda 89k karma birikmişti bende.2 parça exotic alabildim.
Sosyal ağlarda paylaş

@DeviantSun
öyle özellikle hepsini tutayım da 80de harcarım gibi bir şey yapmadım ama lüzumsuz herşeyi de almadım karma vendorlardan. 80 olduğumda %45 map tamamlamıştım, öyle levellarkende önümde çıkan eventleri tamamladım özel bi event kovalamaca yapmadım.

ancak, benim guildim WvWvW odaklı bir topluluk öyle olunca Guild leader topluyor herkesi, 2-3 saat(ben o kadar kalabiliyorum) keepmiş towermış campmış ne varsa üstünden geçiyoruz. low pop. serverda olduğumuzdan sıra da bekleme derdi yok. e böyle olunca tabi günde ortalama 7-10k karma alabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...